Bedelli askerlik parası Ziraat Bankası, Halk Bankası, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Vakıflar Bankası ve PTT üzerinden yatırılabilmektedir.

Bedelli askerlik yapmak üzere başvuruda bulunan vatandaşlar başvurunun olumlu sonuçlanması için bedelli askerlik parasını doğrudan yatırmalıdır. Bedelli askerlik başvurusu yapma, askerlik ödemesini gerçekleştirme ve detayları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Ödemesi

Ziraat Bankası bedelli askerlik ödemesi yapılabilen kanallardan biridir. Bedelli askerlik başvurusunu yaptıktan sonra ödeme için Ziraat Bankasına gidebilir ve doğrudan kimlik bilgileriniz ile ödeme yapabilirsiniz.

Bedelli askerlik ödemesini yapmadan önce başvuruyu Milli Savunma Bakanlığı’na yapılması gerekiyor. Bedelli askerlik için ödeme aşamasına gelen yükümlü kimse ödemeyi nakit olarak Ziraat Bankası şubelerinden yapabilir ya da hesabında bulunan parayı Ziraat Bankası hesaplarına yine şube aracılığı ile transfer edebilir.

2023 itibari ile Bedelli Askerli parası 120.000 TL olarak güncellendi.

6 Ay Kaç Gün Askerlik – İzin Kullanmazsan Kaç Gün

Askerlik Borçlanması Nasıl Yapılır – Başvuru Ekranı

VakıfBank Bedelli Askerlik Ödemesi

VakıfBank Bedelli Askerlik Ödemesi

VakıfBank bedelli askerlik ödemesi alınan bankalardan biridir. Bedelli askerlik için tüm işlemleri halletmiş olan yükümlünün ödeme işlemini halletmesi ile birlikte bedelli askerlik kesinleşir. Bedelli askerlik yapacak olan yükümlünün yapması gereken ödeme miktarını VakıfBank üzerinden de gerçekleştirmesi mümkün.

VakıfBank şubelerine giden yükümlü ödemeyi yapmak için doğrudan nakit para götürebilir ya da hesabında bulunan paranın transferini VakıfBank hesaplarına yapabilir. Askerlik ödemesi için gerekli tüm adımlar şubede personeller yardımı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bedelli Askerlik Parayı Yatırdıktan Sonra Ne Yapılır?

Bedelli askerlik parayı yatırdıktan sonra celp ve sevk dönemleri takip edilmelidir. En yakın celp ve sevk döneminde bedelli askerlik yapacak olan yükümlü 1 aylık süre ile gerçekleştirilen temel askerlik eğitimini tamamlamalıdır.

Bedelli askerlik sürecinde en son adım ödemedir. Ödemeden sonra bedelli askerlik için işlemler tamamlanmış olur. Artık ilerleyen süreçte 1 aylık eğitimin ne zaman yapılacağına dair dönemleri takip etmek gerekir. 

Bedeli Parası Nakit Mi?

Evet. Bedelli askerlik uygulaması askerlik süresinin kısaltılmasına ilişkin gerçekleştirilen nakit bedel ödeme işlemidir.

Bedelli Askerlik İçin Bankalar Kredi Veriyor Mu?

Evet. Bedelli askerlik yapmak üzere gerekli nitelikleri taşıyan ve kredi notu uygun olan vatandaşlar bedelli askerlik yapmak için bankadan kredi alabilir.

Askerlik Yol Parası Sorgulama – PTT, Ziraat Bankası

Askerlik Muayenesi Nasıl Yapılır