Binance TR güvenilir mi, sorusuna yanıtımız: Evet, Binance TR güvenilir bir kripto para borsasıdır. Aşağıdaki nedenlerden dolayı güvenilir kabul edilir.

600’ün üzerinde kripto parayı portföyünde listeleyen Binance borsasına güvenen aktif 90 milyon kayıtlı üyesi bulunmaktadır.

Binance TR Binance borsasının Türkiye’de konumlanmış kurumu olarak arkasına aldığı Binance desteği ile işlem yapması güvenilir bir borsadır.

Kripto para yatırımcıları için borsanın nasıl güvenlik önlemleri aldığı önemlidir. Binance TR borsası kullanıcıları için üst düzey güvenlik önlemleri almakta. Bunlar arasında:

 • Yetkisiz girişleri önlemek adına kurumsal taahhüt verir.
 •  Google Authenticator ile 2FA iki adımlı doğrulama sağlar.
 • 2FA’ya opsiyon olarak SMS servisi kullandırır.
 • Binance TR ye giriş için yetkilendirilmiş cihazlar dışında giriş sağlandığında bilgi verir.
 • Tanınmayan cihazlardan sağlanan girişlerde e-posta yoluyla uyarı gönderir. Onay gelene kadar hesaba erişimi keser.

Binance TR borsası kullanıcılarının güvenliğini öncelik olarak gören güvenilir bir borsadır.

Binance Batar mı

Binance TR Güvenilir Mi

Binance batar mı sorusuna cevap herhangi bir borsanın batıp batmaması kadar belirsizdir. Ülkelerin dahi finansal iflas edebildiği bir döngüde Binance borsası veya başka bir borsa için net ifadeler kullanmak doğru değildir.

Unutmamak gerekir ki her finansal kurum gücünü arkasında onu destekleyecek etkili bir ekibin olmasından alır. Binance borsası bu sadık topluluğa sahip, piyasa değeri yüksek, piyasa şartlarında güvenilir bir kurumdur.

Binance borsası 5 yıllık yeni bir borsadır. Binance borsası Çin, Japonya, Tayland, ABD, Almanya, İngiltere ve son olarak İtalya’da yasaklanmıştır. Ancak bu yasaklamaların hepsi direkt olarak Binance borsasını hedef alan değil ülkelerin kripto para piyasasında nasıl düzenlemeler yapılabileceğine dair tecrübelerin olmayışından kaynaklanmaktadır. Duruma bakıldığında batmasından ziyade kapatılması gündemde olabilir.

Tüm ihtimaller değerlendirildiğinde her ticari unvan gibi batma riski de beraberinde vardır. Binance borsası bu ihtimallerin dışında tutulamaz.

Binance Yasal mı

Binance bulunduğu ülkelerde yasaların belirlediği kurallar çerçevesinde işlemlerini yapmaktadır.

Türkiye’de BN Teknoloji A.Ş. olarak 7 milyon TL sermaye ile kurulmuş ve ticaret siciline kaydı bulunan resmi bir oluşumdur.

Binance varlığını sürdürdüğü ülkelerin, yasalarına aykırı davranması halinde işlemlerine son verilir. Binance borsası hem yasalar hem de hükümetlerin belirlediği kurallar çerçevesinde, girdiği ülkede yasal olan bir oluşumdur.

Binance Yasaklanırsa Ne Olur

Binance TR Güvenilir mi

Binance yasaklanırsa ne olur sorusuna cevap olarak yasaklandığı diğer ülkelerde nasıl aksiyonlar alındığına bakılarak verilebilir. Binance borsası yasaklanırsa:

 • Binance kullanıcıları yasaklanma tarihi belirtilene kadar işlemleri yapmaya devam eder.
 • Yasaklamadan sonra emir, para transfer, alım ve satım işlemleri yapılmaz.
 • Kullanıcılarına varlıklarını çekmeleri yönünde bildiri gönderilir.
 • Kullanıcıların varlıklarını çekebilmeleri için Binance teknik alt yapıyı sağlar.
 • Yasaklamadan sonra hesaplarda bulunan tüm paralar ilgili hesap sahiplerine gönderilir.
 • Coinlerin çekilme işlemlerinin sorumluluğu hesap sahiplerindedir. Bu sebeple coinler ilgili hesaplarda bekletilir.

Binance yasaklanırsa diğer ülkelerde olduğu gibi hesap sahiplerinin mevduatlarını çekmeleri beklenir. Zamanında çekilmeyen varlıklar ülkenin finans yasalarına göre ya devletin hazinesine aktarılır ya da borsanın kasasına likit olarak kaydedilir.

Binance Mağdurları

Kripto para borsalarında gerek yasal düzenlemelerin eksiliğinden gerekse siber saldırılardan dolayı kullanıcıların mağdur olmasına şahit olunmuştur. Bu mağduriyetlerden başlıca Binance mağdurları:

 • 2019 yılında 40 milyon dolar değerinde 7 bin adet Bitcoin siber saldırıyla çalınmıştır. Binance borsası, çalınan tüm Bitcoin’lerin sorumluluğunu alarak sahiplerine geri ödemiştir.
 • 2021 Eylül ayında Türk iş insanının 240 bin dolar parası Binance hesaplarından uçmuştur. Binance yetkilileri durumun kendileri ile alakalı olmadığını, hesap sahibinin tüm güvenlik onaylarını yaptıktan sonra işlemlerin gerçekleştirildiğini ve giden paranın geri getirilmesinin mümkün olmadığını belirtti.
 • Türk kullanıcının Binance TR’den global Binance’ye gönderdiği 26 bin doları ortadan kayboldu. Binance yetkilileri kullanıcının kendi bilgisayarından saldırıya uğramış olabileceğini ve Binance’nin her hangi bir güvenlik açığının olmadığını belirtmiştir.

Binance mağdurları devletlerin kripto para üzerinde bir düzenlemesi olmadığından dolayı hesaplarda kaybolan coinler için hukuki süreçte bir hak iddia edemediler.

Binance para transferi

Binance’de para transferi yapmak için iki ana seçenek vardır:

 • Kripto para transferi: Binance’den Binance’e veya başka bir kripto para borsasına kripto para transferi yapabilirsiniz. Bu işlem, kripto paranın blockchain ağında transfer edilmesini içerir.
 • İtibari para transferi: Binance’den banka hesabınıza veya başka bir kripto para borsasına itibari para transferi yapabilirsiniz. Bu işlem, banka transferi veya kredi kartı ödemesi gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kullanır.

Kripto para transferi, itibari para transferine göre daha hızlı ve daha ucuzdur. Ancak, itibari para transferi, kripto para transferinden daha güvenlidir.


Daha fazla ilgili içerik;

Binance TR Kullanmak Yasal mı?

Binance TR, Binance’in Türkiye’deki resmi temsilcisidir. Bu nedenle, Binance TR kullanmak Türkiye’de yasaldır.

Binance TR’nin Sahibi Kim?

Binance TR’nin sahibi, Binance’in sahibi olan Changpeng Zhao’dur. Binance TR, Binance’in bir yan kuruluşudur.

Binance TR Binance ile Aynı mı?

Binance TR ve Binance, aynı platformu kullanmaktadır. Ancak, Binance TR, Türkiye’deki kullanıcılara özel olarak tasarlanmıştır.