Bir Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim Ücretsiz

Bir numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim ücretsiz uygulamalar var fakat bu uygulamaları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Ücretsiz olduğunu iddia eden uygulamaları telefonunuza indirdiğinizde sizin tüm bilgilerinize erişme hakkı kazanırlar ve başka yerlerde kullanma şansları olur.

Bu sebeple en güvenli yol GSM hattınızın bilinmeyen numaralar özelliğini kullanarak arayan yabancı numaraları sorgulayarak öğrenmektir.

Numara Kime Ait Ücretsiz

Numara sorgulama için pek çok seçenek mevcut. Bunlardan biri de 118 numarasını çevirerek kimin aradığını öğrenmek. Fakat bu hatların ücreti oldukça yüksek. Numara kime ait ücretsiz uygulamalar da karşınıza çıkar ama bunların güvenli olup olmadığını da bilemeyiz. En güvenli yol operatörünüzdür. Örneğin Vodafone hattı için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Mesaj bölümüne gidin.
  • Metin kısmına KIM yazıp boşluk bırakarak numarayı yazın.
  • 7048 alıcı numarasına gönderin.

11880 Numara Sorgulama Ücretsiz

11880 numarasını kullanarak bilmediğiniz numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Fakat bu hizmet ücretsiz değildir. Ücreti de bayağı pahalı bir seçenektir. 11880 numara sorgulama ücretsiz bir seçenek olmadığı gibi GSM operatörünüzün sizden isteyeceği meblağdan daha yüksek bir para ister.

Bu sebeple yüksek miktarda ödeme yapmak istemiyorsanız kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

Whatsapp Numara Kime Ait

Bir numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim

Whatsapp uygulamasından bilmediğiniz bir numara mesaj yazdıysa ve profili resmini göremiyorsanız öncelikle numarayı telefonunuza kaydedebilirsiniz. Kullanıcıyı kaydettikten sonra profil resmini görebilir ve tanıyabilirsiniz. Bu şekilde de olmazsa numarayı GSM operatörünüze göndererek öğrenebilirsiniz. WhatsApp numara kime ait bilgisini Turkcell için 2200 numarasına mesaj atmanız gerekir.

Türk Telekom Numara Sorgulama

Türk Telekom servisine ait bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız 11855 numarasını arayabilirsiniz. Türk Telekom numara sorgulama ücretli bir işlemdir. Numarayı aradığınızda 1,64 TL ücret faturanıza yansır.

*100# kısa yolunu kullanarak da bilinmeyen numaraları öğrenebilirsiniz. Mesaj gönderdiğinizde isim ve soyadı bilgisi telefonunuza gelir. Bilgiye ulaşım olmazsa ücret alınmaz. Ulaşım olursa yine 1,64 TL ücret faturanıza yansır. En güvenli yol operatör servislerini kullanarak bilinmeyen numaraları öğrenmedir ve telefonunuza zarar vermez.


Daha fazla ilgili içerik;

Telefon numarası kime ait sorgulama?

Dilerseniz direkt arayarak yada SMS ile numara kime ait öğrenebilirsiniz. 118 80 iletişim numarası. SMS için “KIM” yazıp boşluk bırakıp GSM numarası’nı yazarak 7048’e SMS olarak gönderin kime ait olduğunu öğrenin.

Arayan Kim ücretsiz uygulama?

Whoscall uygulaması numara engelleme ve hangi numara kime ait öğrenebilmeniz için indirebileceğiniz ücretsiz uygulamalardan sadece birisidir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥