Gündelik hayatta bizlerin moralini bozan, canını sıkan insanlarda olabiliyor. Bu gibi durumlarda da manen bizler Allah’a sığınır ondan yardım dileriz. Canını yakana okunacak dua arayışında olan insanlar bu kişileri etkisiz hale getirmek, vereceği zararlardan korunmak için dua ederler.

Canını Yakana Okunacak Dua Türkçesi
Canını Yakana Okunacak Dua

Düşmanın etkisini kaldırmak ve zararlarından korunmak için edilecek duaların başında Fil Suresi gelmektedir. 73 defa okunulması istenilen surenin her 10 okunuşunda ayrıca okunacak ayet ve son üç Fil Suresi okumadan önce de 1 defa dua okunur. Düşmanlarının sesini ve gözlerini kapatmak içinde okunan dualarda vardır. Sabah akşam okuyacağınız dualar ile bunu yapmaya çalışabilirsiniz. Abdest alarak yapacağınız duaların içten ve gönülden olması da önemli hususlardan. Bazılarımız da beddua ederler ki bu da psikolojik olarak insanları rahatlatıyor.

Birinin belasını bulması için dua

Birisinden kötülük bulunması halinde belasını bulması için hangi dua okunur sorusu da aranılanlardan. Bazı kaynaklarda Arapça okunması yönünde tavsiyeler olsa da yüce Allah bizleri görür ve bizleri korur. Özellikle yatsı namazı sonrası edeceğiniz dualar ile sorunlarınızdan kurtulabilir ve sıkıntınızı da atabilirsiniz. Bu dünyada sizlere kötülük yapanın cezası öteki dünyaya kalmaz diye de bir inanış söz konusudur.

Düşmanın Resmine Okunacak Dua

Daha çok filmlerde ve dizelerde gördüğümüz düşmanın resmine dua okunması aslında gerçeği yansıtmaktadır. Nitekim bunun yaşam içerisinde şahit oldunuz örnekleri de vardır. Sizlerin muhtemelen düşmanınızı kahretmek için okuyacağınız dua özellikle psikolojik baskı yapanlar için oluyor. Alimler bu konuda 21 kez Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim cümlesi ile mübarek kelimelerin söylenmesini tavsiye ediyor.

Kötülük Yapanı Kahreden Dua

Size kötülük edenler açısından sığındığımız nokta elbette yüce Allah. Bu anlamda düşmanın kahrolması cezasını alması için dua arayışınızda olabilir. Alimlerin tavsiyelerine göre bir bardak suya bir çay kaşığı toz şeker attıktan sonra 21 kez okuyacağınız esma ile bardağı karıştırmanız gerekiyor. Dua sonrası da sudan üç defa yudumlayarak Yunus suresi okunmalıdır.

En Etkili Düşmanı Kahreden Dua

En Etkili Düşmanı Kahreden Dua

Bizleri üzen, canını sıkan kişiler mutlaka helak olurlar. Mutlaka çevrenizde bizi perişan eden kimseler mutsuzluk verirler. Allah’a havale eder, Allah’a sığınırız. Zira kendisine el açan, içten dua eden bizleri yüce rabbim geri çevirmez ve ilahi adaletini de er ya da geç gösterir. Bu aşamada sabır önemlidir ve sabrımızı da her daim göstermeliyiz.

3 Günde Düşmanı Kahreden Dua

Düşmana karşı galip gelmek adına her türlü duayı okuyabilir ve edebilirsiniz. Kaynaklarda 3 günde kahreden dua, düşmana galip gelmek için dua gibi hususlar bulunmaktadır. Hatta bazı kişiler düşmanın pişman olması ve size gelerek özür dilemesi yönünde taleplerde de bulunur. Manen bizlerin sığındığımız yüce Allah gerçekleri görür ve doğru olanın yanındadır.


Daha fazla ilgili içerik;