Clindoxyl jel kullananlar yorumları itibari ile sivilce sorununa ilişkin genel hatları ile olumlu sonuç aldıklarını söylemektedir. Sivilce sorunu ergenlikle birlikte başlayan ve kimi zaman 40’lı yaşlara kadar sorun olmaya devam eden bir cilt problemidir.

Cilt sorunları ile mücadelede birçok kozmetik ürünü reklamları ile gözler önündedir. Ancak asıl tedavi amaçlı kullanılan yardımcılar ilaçlardır. Clindoxyl jel de sadece eczanelerde satılan krem formlu sivilce ile mücadele etmeye yardımcı ürünlerden biridir.

Yazımızın devamında Clindoxyl jel kullananlar ve yorumlarına, yan etkilerine, kullanım şekline dair merak edilenleri inceleyebilirsiniz. Clindoxyl jel kullananlar yorumları;

  • Aşırı acı veriyor. Siyah nokta sorunumdan kurtulmamı sağladı ama süreç çok acılıydı.
  • Dermatoloğum aktif sivilceler ve sönmüş olanların izleri için vermişti. Bitene kadar kullandım. Sivilceleri geçirdi hatta izlerinde bile azalma oldu. İlaç bittikten sonra 6 ay kadar kullanmadım. Bilin bakalım ne oldu? Sivilceler geri döndü. Tekrar kullanmaya başladım ama ilk seferki gibi etkilerini göremedim. Geçici bir çözümden öte gidemedi.
  • Sivilce lekeleri ve siyah noktalar için birebir çözüm diyebilirim. Sorun şu ki kullanmayı bırakınca siyah noktalar tekrar geri dönüyor. Bu yüzden sürekli kullanmaya mecbur kalıyorum.
  • Çok etkili fakat bıraktığınızda yüzünüz eski haline dönüyor. Sürekli kullanılacak türden bitkisel bir ilaç da olmadığından yüzümü sürekli kimyasala maruz bırakmak istemediğim için bırakmayı tercih ettim.
  • Ürünü açtıktan sonra raf ömrü sadece 2 ay. Bu yüzden 2 ay içinde kullanmasanız bile sonrasında kullanmak üzere saklamak mümkün değil. Dikkatli kullanmakta fayda var.
  • Sivilcelerimi hızlı bir şekilde söndürüp geçiriyor ama bırakınca tekrar baş gösteriyorlar. Bu döngü insanı çok yoruyor.
  • Kremi gündüz kullanmak gibi bir hataya düşerseniz güneş yüzünden oluşan lekeler hayatınızın sonuna kadar sizinle gelir. Kremin üstüne büyük harflerle gece kullanılmalıdır yazmaları gerekiyor. Kimse bu hataya düşmez umarım çünkü büyük bir görüntü sorunu ortaya çıkıyor.

Trosyd Krem Kullananlar Yorumları

Clindoxyl Jel Yan Etkileri

Clindoxyl jel yan etkileri yönünden oldukça az yan etkileri bulunan bir kremdir. Yan etkilerin ortaya çıkma durumu ise daha çok yanlış kullanımdan kaynaklıdır. Uzman doktor tavsiyesinden fazla kullanım halinde kaşınma, kızarıklık benzeri yan etkiler ortaya çıkabilmektedir.

Doktor tavsiyesine uygun bir şekilde kullanıldığında sivilce tedavisinde çoğunlukla yan etkilere rastlanmamaktadır. Clindoxy jel 25 gramlık tüplerde sadece eczanelerde satılmaktadır. Aktar benzeri başka yerlerden jeli temin etmeniz mümkün değildir.

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Clindoxyl jel yüzde kalma süresi itibari ile kişiden kişiye fark edebilir. Uzman doktor tarafından tavsiye edilen süre kadar kalmalıdır. Jeli sürdükten sonra doğrudan güneş ışığına çıkmak tehlikelidir. Kremin kullanıldığı süre boyunca güneş ışığına çıkarken güneş kremi ile yüzü korumak gerekebilir.

Clindoxly kullanılırken hızlı bir şekilde sonuç almayı beklememelisiniz. Yaklaşık 1 ay düzenli kullanım sonrasında gözle görülür etkilerini keşfedebilirsiniz.

Clindoxyl Fiyat 2022

Clindoxyl fiyatı 2022 yılı güncel olarak 60,37 TL’dir. Kremin diğer sivilce ile mücadele kremlerine göre daha pahalı olduğu bilinmektedir. Ancak oldukça etkili olduğu da unutulmamalıdır. Sivilcelerin sönmesi ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkin olarak faaliyet gösteren Clindoxyl kremin sadece sorun çözülene kadar kullanılması gerekir.

Kremin olması gerekenden fazla kullanılması halinde cilt tipinde değişiklik görülebilir. Normal ciltlerde kurumaya eğilimli bir cilt ortaya çıkması gibi durumların her biri aslında kremin yanlış kullanımından kaynaklanmaktadır.

Clindoxyl Jel Sivilce İzlerini Geçirir Mi? 

Evet. Clindoxyl jel sivilce izlerini geçirmek üzere tasarlanmış bir kremdir. Eczanelerde reçeteli olarak satılan Clindoxyl jel kremin doğru kullanımı ile birlikte sivilce izlerini yaklaşık 1 aylık kullanım sonrasında geçirebildiği bilinmektedir.

Kremi kullanırken doktor tavsiyesine uygun bir şekilde kullanmak gereklidir. Doktorun belirttiği süreden fazla kullanılması halinde cilt tipinde değişimler ve olumsuz sonuçlar da ortaya çıkabileceğinden kremi normal bir krem gibi değerlendirmemelisiniz. Bir ilaç olarak kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Hametan Krem Ne İşe Yarar

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır

Expigment Krem Fiyatı

Fucicort Krem Fiyatı