Hametan Krem Ne İşe Yarar – Mavi Hametan Yüze Sürülür Mü

Hametan krem ne işe yarar sarı ve mavi hametan yüze sürülür mü, bilgilendiriyoruz. Hametan merhem mavi ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim.

Hametan krem cilt sorunları ile mücadelede uzman doktorlar tarafından reçetelendirilen bir kremdir. Uzun süredir kullanılan ve sadece eczanelerde bulunabilen Hametan kremin özellikleri, kullanım şekli, yüzde kullanımı ve kullanıcı yorumlarına dair merak edilenleri yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. 

Krem Adı Krem Fiyatı
Hametan Krem Fiyatı50 TL
Hametan Krem Fiyatı

Hametan kremin asıl kullanılma amacı ciltteki leke ve sivilce izleri benzeri sorunların giderilmesini sağlamaktır. Güncel olarak sosyal medyada fazlası ile ünlü olsa da doktor kontrolünde kullanılması gereken kremler arasında yer almaktadır.

Hametan Kullananlar Yorumları

Hametan kullananlar yorumları itibari ile genellikle kremden memnun kalmaktadır. Doğru kullanım ciltte kullanım sonrası leke oluşmaması için önemlidir. Ciltteki lekelerin giderilmesi, hafif yanık izlerinin giderilmesi gibi birçok durumda başvurulan Hametan krem kullananların yorumları;

  • Hametan kremi sivilcelerimden kalan izler için kullanıyorum. Güneşe doğrudan çıkmamak kaydı ile yüzüme de sürebileceğim söylendi. Birkaç haftalık kullanımla gözle görülür bir leke kaybolması gördüm. Çok başarılı.
  • Doktorum birkaç başka krem ile birlikte karıştırarak kullanmam için önerdi. Yanık izlerinden bu karışım sayesinde kurtulabildim.
  • Reçeteli olarak kullanmaya başladığım ve sonrasında sivilce izlerine karşı en büyük silahım haline gelen mükemmel krem. Dünya harikası bir ürün olduğu için herkese tavsiye ediyorum.
  • Pişikle mücadelede en büyük yardımcılarımdan biri oldu. Gerçekten severek kullanıyoruz.
  • Cildimde ağda sonrasında izler olmuştu. Uzun bir süre geçmeyince endişelendim. Doktorum kremi yazdıktan sonra neredeyse 10 gün içinde izler geçti. Krem işe yarıyor.

Bknz. En İyi Yüz Temizleme Cihazı

Hametan Krem Yüze Sürülür Mü

Evet. Lezyonlu olan bölgeye sürülmesi için tasarlanan bir kremdir. Hametan kremin yüze kullanılması sırasında doğrudan güneş ışığı ile temas etmemeye özen göstermelisiniz. Yüzün krem kullanılması sonrasında güneş ile temas etmesi lekelere neden olabilir.

Ciltte oluşabilecek lekelere karşı Hametan kremin lezyonlu olan bölgeye genellikle gece sürülmesi tavsiye edilir. Gündüz sürülmesi gerekli olduğu hallerde ise ince bir tabaka halinde sürüldükten sonra bölgenin gazlı bez ile kapatılması tavsiye edilir.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır

Hametan krem yüze sürülür mü

Hametan krem ince bir tabaka halinde ciltte oluşan lezyon bölgesine sürülmelidir. İncecik bir tabaka halinde sürülmesi gerekir. Sürüldükten sonra bölgenin gazlı bez yardımı ile kapatılması da doktor tavsiye ederse gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır.

Hametan krem kullanımı genellikle bebek emziren anneler tarafından gerçekleştirilmektedir. Annelerin emzirme sonrasında meme uçlarına Hametan kremi ince bir tabaka halinde sürmeleri ve sonraki emzirme zamanı geldiğinde bölgeyi temizlemeleri gerekir. Bölgenin temizliği bebeğin kremi yutmaması için önemlidir. 

Hametan Merhem Ne İşe Yarar – Sarı ve Mavi Renklisi Nereye Sürülür?

Tretin Krem Fiyatı – Kullananların Yorumları ve Yan Etkileri

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥