Cuma Günü 7 defa Okunan Dua, hem manevi hem de dünyevi açıdan birçok faydaya sahiptir. Bu nedenle, Cuma günlerini dua ve ibadetle geçirmeye özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Müslümanlar için cuma günü önemli bir gün olarak kabul edilir. Cuma günü gerçekleştirilen ibadetler fazilet bakımından diğer günlere göre daha fazladır. Bu yüzden cuma günleri özellikle cuma saatleri arasında bol bol ibadet edilmeli ve kalbinizdekiler için Allah’a dua etmelisiniz. Cuma namazından sonra dilek duası yapabilirsiniz. Cuma günü okumanız gereken tüm duaları ve zikirleri içeriğimizde kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Hadi gelin birlikte bakalım. Cuma günleri 70 kere, 40 gün boyunca bu duayı okursanız gönlünüzdeki dilekler hayırlı bir şekilde kabul olur.

Duanın Arapçası;

Allahumme Ya Ganiyyü, Ya Hamidü, Ya Mübdiü, Ya Muidü, Ya Rahimü, Ya Vedud. Eğisni bi helalike an haramike bitaatike an masiyetike vebi fadlike ammen sivake.

Duanın Türkçe Anlamı;

Ey Gani, Ey Hamid, Ey yaratan, Ey iade edici, Ey merhametlilerin en merhametlisi, Ey muhabbet eden Rabbim. Helal ile beni rızıklandır, haramdan sakındır. Beni kötülüklerden uzaklaştır. Beni senden başka kimseye muhtaç etme Allah’ım.

Cuma Günü 7 Defa Okunan Dilek Duası

Cuma Günü 7 defa Okunan Dua

Cuma günleri dua etmek, zikir çekmek, ibadet etmek oldukça büyük fazilet taşır. Dilekleriniz için cuma günleri ya da perşembe geceleri Allah’a dua edebilirsiniz. Özellikle Yasin suresini okuyan kişilerin günahları affedildiği gibi dilekleri de kabul edilir. Ayrıca Yasin suresinden sonra İsmi Azam duası cuma günlerinde geri çevrilmeyecek dilek dualarından biridir.

Cuma namazından sonra 7 kere İhlas ve Muavvizeteyn surelerini okuyan Müslümanlar hem kazadan beladan korunur hem de tüm dilekleri kabul olur. Muavvizeteyn kısacası Felak ve Nas surelerine verilen isim olarak bilinir. İhlas, Felak ve Nas surelerini her cuma vaktinde 7 kere okumanızın büyük faziletleri olacaktır. Abdest alarak kıbleye dönük bir şekilde okuyun ardından kalbinizden geçenleri Allah’tan isteyin.

Cuma Günü Kabul Olan Dua Denenmiş

Cuma günleri dileklerinizin kabul olması için hem dua hem de zikir ibadetini gerçekleştirebilirsiniz. Dualarınızın kabul olması için cuma gününde yapmanız gereken tüm ibadetleri ele aldık. Okunacak duayı cuma günü akşam ezanına yarım saat kala okuyup Allah’a dua ederse tüm dilekleri gerçek olur.

Okunacak Dua;

La ilahe illa ente Ya Hannanü Ya Mennanü Ya Bedias semavati vel arzı ya zel celali vel ikram.

Duanın Anlamı;

Senden başka hiçbir ilah yok. Rahmeti ve nimeti bol Allah’ım. Ya Semavat arzın örneksiz tek yaratıcısı. Ya Zelcelali velikram.

Cuma günü duanızın kabul olması için yapmanız gereken zikirleri ise şu şekildedir;

  • 100 kere Ya ALLAH,
  • 1000 kere Ya Vali,
  • 200 kere La ilahe illalahül melikül hakkul mübin,
  • 100 kere Ya Darr,
  • 1000 kere Ya Veliyyü Ya Allah,
  • 100 kere Ya Allah, Ya Hu,
  • 1062 kere Ya Bais zikirlerini de çekebilirsiniz.

Cuma günü okunacak dilek duaları ve zikirleri hakkında yorumlarınız, görüşleriniz ya da fikirleriniz varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz.