Doğduğun Ev Kaderindir Kitap Özeti

Doğduğun Ev Kaderindir kitap özeti hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Doğduğun Ev Kaderindir kitabın sonu ve Doğduğun Ev Kaderindir kimin kitabı işte detaylar.

Doğduğun Ev kaderindir dizisi TV8 ekranların da karşımıza çıkmıştı. Zamanında oldukça sevilen bu dizinin bir kitaptan uyarlama olduğu bilinmektedir. Peki bu kitapta anlatılan ile dizideki birbirine uyuyor mu? Sizlerin karar vermesi adına kitabın özetini derledik.

Camdaki kız romanında Nalan ve Hayri karakterinin yanı sıra Zeynep karakteri de vardır. Zeynep karakteri başka bir hikayedir. Ve bu hikaye ekranlara “Doğduğun ev kaderindir” dizisiyle karşımıza çıkar.

Zeynep fakir bir evde doğmuştur. Annesi temizlik işçisi babası ise inşaatta çalışarak geçimlerini sağlamaktadırlar. 3 kardeşlerdir ve abisi vefat etmiş ablası ise evden kaçan Zeynep’in hayatı küçük yaşta zorluklarla geçmiştir. Babası alkoliktir. Zeynep’e sürekli şiddet uygulamaktadır. Zeynep’i Nermin Hanım ve Ekrem Bey evlatlık olarak evlerine alırlar. Zeynep’i Ankara’dan İstanbul’a taşırlar.

Zeynep başarılı, zeki bir öğrencidir ve Hukuk Fakültesini kazanır. Burada Faruk’a aşık olur ve üniversiteden mezun olduklarında Faruk askere gider. Zeynep ile Faruk’un planları askerden döndükten sonra evlenmektir ancak durumlar öyle gelişmez. Evlilik planı kurduğunu öğrenen Zeynep’in diğer ailesi Zeynep’in Mehdi’yle evlenmesini istemektedir. Mehdi doktordur ve ailesi Zeynep’in duygularına oynayarak bir şekilde Zeynep’i ikna ederler. Mehdi ile Zeynep evlendikten sonra Mehdi’nin işi gereğince şehir dışına gitmesi gerekir.

Mehdi eve sürekli sarhoş gelmektedir ve Zeynep’le vakit geçirmez. Bir süre sonra Zeynep hamile kalır ve çocukları olur. Mehdi en yakın arkadaşının sevgilisi ile Zeynep’i aldatmaktadır. Zeynep bu haberi sonradan duyduğunda sinir krizi geçiriyor. Mehdi o gece Zeynep’e şiddet uygulamıştır. Zeynep bu durum karşısında kızını da alıp Nermin Hanım’ın yanına gidiyor. Mehdiyle bir daha hiç görüşmemek üzere boşanmıştır.

Büyük bir depresyon içinde olan Zeynep, psikolog Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarını okuyarak kendine hikayeleri ilham aldığını belirtiyor ve doktorun verdiği ilaçlar ile kendine geliyor. Artık kendi hayatını kuran Zeynep yoluna devam etmektedir.

Paranın Psikolojisi Kitap Özeti

Doğduğun Ev Kaderindir Kitabın Sonu

Doğduğun ev kaderindir dizisinin gerçek bir hayattan alınması birçok izleyiciyi merak içinde bırakmıştır. Doğduğun ev kaderindir dizisi ile kitap azı noktalarda uyuşmasa da birçok ortak noktası vardır. Peki bu kitabın sonunda ne olmuştur?

Doğduğun ev kaderindir dizisinin ele alındığı kitabın sonunda Zeynep Mehdiden boşanarak Nermin Hanım’ın yanında geri döner. Dizi de gösterildiği gibi Mehdi ve Zeynep arasında büyük bir aşk yoktur.

Doğduğun ev kaderindir kitap özeti
Doğduğun ev kaderindir kimin kitabı

Doğduğun Ev Kaderindir kimin Kitabı

Doğduğun ev kaderindir dizisi ekranlarda en sevilen dizilerden birisiydi. Doğduğun ev kaderindir dizisinin gerçek olmasıyla birçok izleyici daha çok hüzünlenmiştir. Peki doğduğun ev kaderindir dizisinin senaryosu nereden alınmıştır. Gelin bakalım.

Gerçek bir hayattan oluşan bu dizi bir kitaptan esinlenilmiştir. Gülten Budaycıoğlu tarafından yazılan kitaptan esinlenerek ekranlarımıza gelen bu hüzünlü hikaye birçok kişiyi derinden etkilemiştir. Camdaki Kız romanını yazan Gülten Budaycıoğlu’nun kitabında yer alan Zeynep karakterini ekranlarımıza konuk olmuştur.

Bülbülü Öldürmek Kitap Özeti

Camdaki Kız Kitap Özeti

Kitapyurdu İletişim

En Çok Okunan Kitaplar Listesi

Spotify Sesli Kitap Özelliğini Test Ediyor

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr