Dünyanın Sonu Ne Zaman Gelecek 2022

Dünyanın sonu ne zaman gelecek 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Dünyanın sonu ne zaman gelecek Kur’an ve dünyanın sonu yakın mı işte detaylar.

Her şeyin bir sonu olduğu gibi Dünyanın da bir sonu var. Uzay çalışmaları yapan bilim insanları da uzun yıllardır dünyanın sonunu neyin getireceği konusunda pek çok teoriler ortaya atmışlardır. Küresel ısınma, nükleer savaş, göktaşı çarpması, iklim krizleri, uzaylı istilası gibi pek çok teoriler vardır. Dünyanın sonunun nerden geleceği, nasıl olacağı hakkında NASA’nın yapmış olduğu açıklamalar vardır. Bu açıklamalar şu şekildedir: Günümüzde yaşadığımız bazı olaylarla da dünyanın sonuna yaklaşıldığı ön görülüyor. Küresel ısınma, soyu tükenen sonu gelen hayvan türleri, iklimsel krizler, nükleer savaş tehdidi, yok edilen yağmur ormanları, dev göktaşları gibi. Bu konu ile ilgili NASA da araştırma yapan ekip dünyanın sonunun güneşte artış gösteren radyasyondan dolayı olacağını söylüyor. Araştırmayı yapan bilim insanlarına göre bu korkunç sonun gelmesine daha uzun zaman var.

  • Yapılan araştırmalar da oluşturulan modellemelere göre tam 1 milyar yıl sonra dünyadaki oksijen miktarı yaşanmayacak seviyelere inecektir. Bu durum o kadar yavaş oluyor ki hayatımızda bu etkiyi fark etmiyoruz bile. Fakat bilim insanları bu teorilere rağmen dünyanın geleceğinin en büyük tehlikesinin küresel ısınma ve iklim krizlerinin de olduğunu belirtiyor. Uzmanlar bu konu ile ilgili ciddi önlemler alınmadığı takdirde pek çok felaketlerin yaşanacağını söylüyor.

Dünya Günü Ne Zaman

Dünyanın Sonu Ne Zaman Gelecek Kur’an

Dünyanın sonunun gelmesi demek, kıyametin kopması demektir. Aslına bakarsanız her kişinin ölümü kendi kıyametidir. Kişilerin kendi kıyametlerinin alametleri bellidir. Hastalıklar, yaşlanmak, kazalar, musibetler ve ölmelerdir. Kainatın kıyameti yani dünyanın sonunun ne zaman kopacağı gizlidir. Allah’tan başka hiç kimse bilmemektedir. Ansızın kopacak olan kıyametin ne zaman saat kaçta kopacağı bilgisi hiçbir Peygamber Efendimize verilmemiştir. Bu durumda belli bir tarihe inanmak kafirliğe götürecek kadar gerçekten sapmaya yol açar. İslam dinimizin en başta iman esasları, yaratıcı, yasa koyucu ve yaşatıcı olarak Allah’a inanmaktır. Kıyamet, dünya düzeninin bozulması, bütün her şeyin alt üst edilmesi ve her şeyin yok olması, ölen herkesin yeniden yaratılıp diriltilerek mahşere yönelmesi demektir. Kıyametin ne zaman kopacağını sadece Yüce Allah bilmektedir. Ancak Kur’an-ı Kerim’de kıyamet alametleri ilgili ayetler indirilmiştir. Kıyametin yaklaştığını anlatan Kuran’da geçen ayetler şunlardır;

  • Yaklaşan yaklaştı. Onu Allah’tan başka açığa çıkaracak olan yoktur. (NECM 57-58)
  • Göklerin, yerin ve her ikisi arasındakilerin hükümdarlığı kendisine ait olan Allah’ın şanı yücedir. Kıyamet saatinin bilgisi de yalnız onun yanındadır. Siz sadece O’na döndürüleceksiniz. (ZUHRUF 85)
  • Ey Muhammed’deki: Allah sizi diriltir. Sonra sizi o öldürür, sonra da geleceğinde şüphe olmayan kıyamet gününde bir araya toplar. Fakat insanların çoğu bilmezler. (CASİYE 26)
  • Onlar sadece bir tek çığlığa bakıyorlar, bir çığlık ki, onlar çekişip dururken kendilerini yakalayıverir. (YASİN 49)
  • Yer o yaman sarsıntı ile sarsıldığı, yer, içindeki ağırlıkları çıkarıp dışarı attığı ve insan: O’na ne oluyor? dediği zaman. O gün yer, Rabbinin ona vahyetmesiyle haberlerini anlatacaktır. (ZİLZİL 1-5)
  • Doğrusu bu azap onlara ansızın gelecek de kendilerini şaşırtacaktır. Artık ne geri çevrilmesine güçleri yetecek ne de kendilerine mühlet verilecektir. (ENBİYA 40)
  • O gün, hiçbir tarafa sapmadan o davetçiye uyarlar. Öyle ki, Rahman’ın heybetinden sesler kısılmıştır. Artık bir fısıltıdan başka hiçbir şey işitemezsin. (TAHA 108)
Dünyanın Sonu Ne Zaman Gelecek Saat Kaçta

Dünyanın Sonu Ne Zaman Gelecek Saat Kaçta

Dünyanın sonunun ne zaman kopacağını hiç kimse bilmemektedir. Kıyametin ne zaman kopacağı Peygamber Efendimize inanan ve inanmayan insanlar tarafından çokça sorulmuş cevabını da Yüce Allah Kur’an-ı Kerimde A’raf süresinin 187. Ayetinde şöyle buyurmuştur;

  • Sana kıyamet saatini, ne zaman gerçekleşeceğini soruyorlar. De ki: O’ nun bilgisi ancak Rabbimin yanındadır. Onun zamanını açıklayacak olan yalnız O’dur.

Küresel Isınma Dünyanın Sonu

Küresel ısınma ve insan faaliyetlerinden dolayı dünya sona hızla yaklaşmaktadır. Kutup ekosistemlerindeki değişimlerin son on yılda hızlandığını gösteren çalışmaya göre Antarktika’nın iki doğal çiçek bitkisi sıcaklıklar arttığı için hızlı bir şekilde bölgeye yayılmıştır. Bilim insanları 2009 yılından bu yana bitkilerdeki artışın önceki 50 yılın toplamından daha fazlası olduğunu belirtmişlerdir. Uzmanlar gelecek on yılda içinde küresel ısınma sebebi ile Antarktika da daha da fazla buzsuz alan olacağını bununda bitki örtüsündeki değişimlerin artacağını söylediler. Bu durumlar tabi ki dünyanın sonuna yaklaşıldığını ve felaketlerin habercisi olmaktadır.

Dünyanın Sonu Yakın Mı

Dünyanın Sonu Yakın Mı

Yazımızda da belirttiğimiz gibi dünyanın sonunun ne zaman geleceğini Allah’tan başka kimse bilmemektedir. Ancak kıyamet alametlerinin çoğalması ile dünyanın sonunun yaklaşıp yaklaşmadığını anlayabiliriz. Günümüzde yaşadığımız bazı felaketler küçük kıyamet alametleridir. Zaten büyük kıyamet alametlerin yaşanması ile yakın zamanda dünyanın sonu gelecek demektir. NASA’nın yapmış olduğu açıklamalara göre 1 milyar yıl sonra dünya yaşanmaz hale gelecektir. Ancak yineleyelim ki dünyanın sonunun ne zaman olacağını Allah’tan başka kimse bilemez. Herhangi bir tarih vermek yanlış olur.

Dünyanın En Büyük Yardım Kuruluşları

Dünyada Kaç Dil Var

Dünyanın En İyi Ders Çalışma Programı

Dünyanın En İyi Kripto Para Yorumcusu

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu