Eczanelerde satılan bayıltıcı sprey fiyatları mevcut değildir. Eczanelerde ve başka yerlerde bayıltıcı sprey satılması yasaktır. Bayıltıcı spreylerin karşıdaki kişi üzerine ani etki oluşturduğu biliniyor. Eczanelerden bayıltıcı sprey temin etmeniz mümkün değildir.

Hevo Uyku Spreyi 100 Ml195 TL
Best CR-303 Eter Sprey 250 ml60 TL
Bayıltıcı Sprey Fiyatları

Uyku sorunları çeken kişiler için bayıltıcı sprey yerine damla ve ilaç formlu uyku ilaçları satılmaktadır. Bazı uyku ilaçları SGK destekli olarak satılabilirken bazılarında destek yoktur. Destek olan ilaçların temini için SGK desteğinden faydalanmak üzere reçeteli olarak ilacın temin edilmesi gerekir.

Hırsızların Kullandığı BAYILTICI Sprey

Hırsızların Kullandığı BAYILTICI Sprey

Hırsızların kullandığı bayıltıcı spreyler kullanımı yasak olan araçlardır. Bayıltıcı spreyler kişinin bilincini kaybetmesine neden olmakla birlikte aynı zamanda vücudunun zarar görmesine de neden olur. Bayıltıcı sprey kullanılması yasaktır. Bu nedenle hırsızlar tarafından bayıltıcı sprey kullanılması halinde hırsızlık ve sağlık tehdidi için ayrı ayrı şikayette bulunmak mümkündür.

Bayıltıcı spreyleri reçeteli olarak ya da resmi satış imkanı sunulan yerlerden temin etmek mümkün değildir. Hırsızlar tarafından kullanılan bayıltıcı spreyler son zamanlarda gündeme sıkça geliyor. Peki hırsızlar bu spreyleri nereden temin ediyor?

Hırsızlar tarafından kullanılan bayıltıcı spreylerin temini için merdiven altı satış kanallarında satıldığı biliniyor. İnsan sağlığı için zararlı olduğu kesin olarak tespit edilen bayıltıcı spreylerin satılması da yasaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


Sabre Bayıltıcı Sprey Yorumları

Sabre Bayıltıcı Sprey Yorumları

Sabre bayıltıcı sprey yorumları itibari ile etkili olduğu bilinen bir spreydir. Gaz formda olan bu sprey maruz kalan kişinin 3 saate kadar uyumasını sağlıyor. Yasal olarak satışı yasaktır. Yasal olmayan yollar ile temini ya da internet üzerinden yasal olmayan şekilde satın alınması halinde bayıltıcı spreyin kullanımından kaynaklı şikayet edilebilirsiniz.

Sabre bayıltıcı spreye maruz kalanların yorumları da bu tarz bayıltıcı ürünlerin neden kullanılmaması gerektiğini ortaya koyuyor. Yasal olmayan yollar ile temine dilen bu spreyleri birçokları savunma amaçlı talep etse de kendinizi savunmak için başka yollar tercih etmeniz önerilir. Sabre bayıltıcı sprey yorumları;

 • Bir hırsız tarafından yüzüme püskürtülen spreyin adı buymuş. Neredeyse 10 saniye sürmeden düştüm. Uyandığımda saatler geçmişti ve ev resmen elden gitmişti. Müthiş bir baş ağrısı yapıyor.
 • Sabre bayıltıcı spreyi bir arkadaşın salak şakaları nedeni ile denedim. Böyle korkunç bir ağrı olamaz. Uyandığımda 2 saat geçmiş. Vücudum sanki yük taşımış gibi afallamıştı. Düşmana yapılmaz bu hamle.
 • Metroda yolculuk yaparken birden manyağın teki onu taciz ettiğimi söyleyerek üstüme sıktı. Kim bilir öyle kaç tur attım metroyla… Dengem bozuldu bu ne biçim bir sprey. Nerede satılıyor bilmiyorum.
 • Kapalı bir alanda deneyince hepimizi mışıl mışıl uyutan bir sprey. Arkadaşta vardı. Etkili ama uyanınca bir garip oluyor insan.

Crossfire Bayıltıcı Sprey

Sabre Bayıltıcı Sprey Yorumları

Crossfire bayılltıcı sprey 90 TL satış fiyatı ile bilinen ve hızlı bir şekilde kullanılan kişinin bayılmasına neden olan bir ilaçtır. İlacın satışı yasaktır. Ancak ilacın satıldığı illegal sitelerde 90 TL satış fiyatı olduğu biliniyor.

Crossfire bayıltıcı sprey benzeri spreyler sıkıldığı anda etki gösteren ve maruz kalan kişinin saniyeler içinde bilincini kaybetmesine neden olur. Tahmini etki süresi ise 15 ile 20 dakika kadardır. Kullanımı yasak olan bu spreyler aynı zamanda maruz kalan kişinin sağlığı için de tehdit oluşturduğundan şikayet edildiğinde kullanan kişinin haksız bulunmasına neden olmaktadır.

Bayıltıcı Damla Eczane

Bayıltıcı damla eczanelerden Sabre benzeri ilaçların temini ile satın alınabilmektedir. Bununla birlikte kullanılan başka yaygın damla formlu bayıltıcı ilaçlar da bulunuyor. Bu ilaçların amacı ise uyku öncesinde yiyeceklere ya da içeceklere damlatılması yolu ile uyku halinin getirilmesidir. Eczanelerden satın alabileceğiniz bayıltıcı damla ilaçları;

 • Sabre,
 • Remeron,
 • Largactil,
 • Cipralex,
 • Tolvon,
 • Atarax,
 • Desyrel.

Bayıltıcı İlaçlar Nereden Alınır

Bayıltıcı İlaçlar Nereden Alınır

Bayıltıcı ilaçlar eczanelerden ve internet üzerinden temin edilebilmektedir. Bayıltıcı ilaçların temini söz konusu olduğunda genellikle internete güvenmek sorun yaşama ihtimalini arttırır. İnternet üzerinden sahte ilaç satışının daha kolay olması gibi faktörler nedeni ile eczanelerden bayıltıcı ilaçların temini tavsiye edilmektedir.

Bayıltıcı ilaç almadan önce mutlaka ilaçların yan etkisi olduğunu düşünmeli ve doktor reçetesi almalısınız. Doktor reçetesi olmadan da uyku ilaçlarını satın almanız mümkün. Ancak vücut sağlığı için bayıltıcı ilaçların kullanımında doktor reçetesi tavsiye edilmektedir.

Bayıltıcı spreyin etkisi ne kadar sürer?

Bayıltıcı spreyin etkisi, spreyin çeşidine ve kişiye göre değişebilmektedir. Genellikle, bayıltıcı spreyler 10-15 dakika içinde etkisini gösterir ve 30-45 dakika içinde kişi kendine gelir. Ancak, bazı spreyler daha uzun süre etkili olabilir.

Bayıltıcı spreyler, etken madde olarak genellikle kloroform, eter veya benzokain gibi kimyasallar içerir. Bu kimyasallar, kişinin solunum yollarını etkileyerek bayıltmaya neden olur.

Bayıltıcı spreyler, genellikle güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Örneğin, ev veya işyerlerini hırsızlığa karşı korumak için veya saldırıya uğramamak için kullanılabilir. Ancak, bayıltıcı spreyler yasa dışı yollarla da temin edilebilmektedir.

Bayıltıcı spreyler, yanlışlıkla veya kasıtlı olarak kullanıldıysa, aşağıdaki belirtiler görülebilir:

 • Bayılma
 • Baş dönmesi
 • Kramplar
 • Bulantı ve kusma
 • Hafıza kaybı

Bayıltıcı sprey yasak mı?

Evet, Türkiye’de bayıltıcı sprey satışı ve bulundurulması yasaktır. 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’un 12. maddesine göre, “Görevlilerin satmak, satın almak, taşımak, bulundurmak veya kullanmak üzere taşıdıkları silahlar hariç, 12/12/1959 tarihli ve 7269 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 135 inci maddesine göre yasaklanmış olan silahları bulundurmak veya kullanmak yasaktır.” Bu maddeye göre, bayıltıcı spreyler de yasaklanmış silahlar arasında yer almaktadır.

Bayıltıcı sprey taşımak suç mu?

Ülkemizde bayıltıcı ve göz yaşartıcı sprey kullanımı her 4 kişiden 2 kişi tarafından taşınsada kullanımı ve taşınması yasaktır.

Bayıltıcı Sprey var mı?

Crossfire bayıltıcı sprey etkisi sıktıktan sonra karşı taraftaki kişinin soluması ile 5 saniye içerisinde bayıldığı test edilip kanıksanmıştır. Etkili süresi ise 1 saattir.