Efexor 75 MG, antidepresan ilaçtır. Beyindeki serotonin ve noradrenalin adlı kimyasalların geri alımını engelleyerek etki gösterir. Efexor 75 MG, duygudurum ve ruh halini düzenlemeye yardımcı olur.

Efexor Fiyat2023 Güncel
Efexor 75 Mg 28 Kapsül Fiyatı72 TL

Efexor 75 mg fiyat son dönemde sıkça merak ediliyor. Bir serotonin ve noradrenalin geri alım görevi gören Efexor son dönemde yoğun olarak kullanılan antidepresanlar arasında yer alır. Mutluluk hormonu olan serotoninin eksikliğini kapatmak için tercih edilir. Güncel satış fiyatı ise Türkiye’nin dört bir yanındaki eczaneler için aşağıdaki gibidir:

Efexor 75 Mg Nedir?

Efexor 75 mg nedir sorusunun yanıtı serotonin çoğaltıcıdır. Bir kişide seretonin hormonunun temel görevleri arasında yer alan cinsel istek, iştah, beden ısısı ve rasyonel düşünce gibi konularda sorun varsa Efexor 75 mg kullanılması tavsiye edilir. Antidepresan olarak da bilinen bu ilaç psikiyatri uzmanları tarafından sıkça önerilir. Efexor; 7,5, 75 ve 150 miligram olarak farklı derecelerdeki hastalar için farklı seçeneklerle satılır.

Efexor 75 Mg Ne İçin Kullanılır?

Efexor 75 mg ne için kullanılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Efexor’un kullanım amaçlarından birisi kişinin stres anındaki tepkisizliğini ve genel olarak mod düşüklüğünü ortadan kaldırmaktır. Hastaların deyimine göre ot gibi yaşanan bir hayatı sonlandırmak ve daha enerjik bir şekilde yeniden başlamaya yarar. Serotonin hormonunun düzenlenmesini sağlayan Efexor kullanılmadığında sürekli uyku hali, dikkat dağınıklığı ve hafıza sorunları yaşanabilir.

Efexor 75 Mg Yan Etkileri

Efexor 75 Mg Yan Etkileri

Efexor 75 mg yan etkileri diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi merak ediliyor. Her ilaçta bulunan benzer yan etkilerin çoğunluğunu Efexor’da da görmek mümkün. Bunlar aşağıdaki listede yer alıyor:

  • Mide bulantısı
  • Uyuşukluk
  • Kalp ritim bozukluğu
  • İdrar sorunları
  • Cinsel isteksizlik

Yukarıdaki yan etkiler, Efexor kullanımında sıkça görülebilmektedir. Nitekim tamamı birkaç gün içerisinde ortadan kalktığı için endişeye mahal vermeye gerek yoktur. Fakat bu yan etkiler birkaç gün içerisinde geçmiyor ve şiddetini arttırıyorsa hekim tavsiyesi almakta fayda olacaktır.

Efexor 75 Mg Muadili

Efexor 75 mg muadili de çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Anksiyeteden depresyona kadar birçok ruhsal durum için tercih edilen Efexor’un muadilleri; Venegis, Veniba, Sulinex, Vessril ve Venladep’tir. Tamamını eczanelerden satın almak mümkündür. Fakat bilinmelidir ki bu ilaçların tamamı için reçete almak şarttır.

Efexor 75 Mg Reçetesiz Alınır mı?

Efexor 75 mg reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Efexor ve türevleri gibi ilaçların tamamı psikiyatrist tarafından yazılacak reçete aracılığıyla alınabilir. Aksi takdirde satışı yasak olduğu gibi caydırıcı cezaları da vardır.

Efexor ilacına dair aktardığımız tüm detaylar sadece bilgilendirme amacıyladır. Bu bilgileri esas alarak doktorunuza danışmadan ilacı kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Antidepresan Yoksunluk Sendromu Ne Kadar Sürer

Cipralex Kullananlar Yorumları (Yan Etkisi ve Mucizesi)

Leave A Reply