Emeklilere yılbaşı ikramiyesi 2022 yılında konuşulduğu gibi 2023 yılında da gündemde. 2023 yılı Ocak ayında emekli maaşları ile birlikte yılbaşı ikramiyesi verilmesine ilişkin görüşmeler sürdürülüyor.

Emekli ikramiyeleri yılda iki kez Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde veriliyor. Emeklilerin ikramiyelerine bir yenisini eklemek istemeleri üzerine emekli ikramiyelerinde yılbaşı ikramiyesi de olması konuşuluyor.

Emekli ikramiyesindeki artış konusunda merak edilenler, emeklilerin yeni zamlı maaşlarına dair detaylar yazımızda.

Yılbaşında Emekliye İkramiye Var Mı 2023

Yılbaşında Emekliye İkramiye Var Mı

Emeklilere yılbaşı ikramiyesine yönelik kesin bir açıklama henüz mevcut değil. Emekli vatandaşların yılbaşında ikramiye alıp alamayacakları Ocak ayının ilk haftası belli olacak. Emekli ikramiyesi verilmesi kesinleşirse 2023 yılı Ocak ayında emekliler hem ikramiye alacak hem de Ocak maaşlarını zamlı olarak alacaklar.

2023 yılında emeklilerin ne kadar maaş zammı alacağı ise son 6 aydaki enflasyon oranı ile belirlenecek. 2022 yılının son altı ayını kapsayan enflasyon oranına göre emeklilerin maaşlarında da zam yapılacak.

Maaş zammının yanı sıra emeklilerin aynı zamanda yılbaşı ikramiyesi de yatması halinde 2023 emekliler için çok daha güzel başlayacak.

Emeklilere Yılbaşı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Emeklilere yılbaşı ikramiyesi yatıp yatmayacağı henüz bilinmiyor. Yılbaşı ikramiyesi verilip verilmeyeceği emekliler için henüz masada olduğundan kesin olarak tarih vermek mümkün değil.

2023 yılbaşında emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

2023 yılbaşında emeklilere ikramiye verilip verilmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak ikramiye verilmesi kesinleşirse 2.000 TL ile 2.500 TL arasında emekli ikramiyesi verilmesi beklenmektedir. Emeklilere yönelik yılbaşı ikramiyesi tutarı da henüz kesin olarak belirlenmiş değil.

Emeklilere yılbaşında ikramiye verilecek mi?

Emekliler için yılbaşında ikramiye verilmesi hususu hükümet tarafından masaya yatırılmıştır. Henüz kesin bir bilgi olmamakla birlikte 2023 Aralık ayında yılbaşı ikramiyesi verilip verilmeyeceği kesinleşecek.

3 Yıl Dolmadan Emekli Maaşı Taşıma

Malulen Emekli Maaşı

Emeklilere Yılbaşı İkramiyesi Meclisten Geçti Mi