Emeklilere yılbaşı ikramiyesi meclisten geçti mi sorusu tüm emeklilerin akıllarında. Mecliste 2023 yılının Aralık ayında gündeme oturacağı düşünülen emekli ikramiyesinde yılbaşı ödemeleri konusu henüz bir netlik kazanmadı.

Emeklilerin yılbaşında da ikramiye almaları halinde yılda 3 kez emekli ikramiyesi almış olmaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından masaya yatırılacağı dile getirilen konular arasında yer alıyor. Emekliler tarafından talep edilen yılbaşı ikramiye tutarlarının netleşeceği tarih ise 2022 Aralık.

Yılbaşında Emekliye İkramiye Var Mı 2023

Yılbaşında Emekliye İkramiye Var Mı

Yılbaşında emekliye ikramiye olup olmayacağı henüz netleşmedi. 2023 yılında emeklilere yılbaşı ikramiyesi yatırılırsa ilk maaşlar ile birlikte yatırılacak. Yılbaşı ikramiyesi yatırılıp yatırılmayacağına ilişkin detaylar ise 2023 yılının Aralık ayında netleşmesi bekleniyor.

Aralık ayında gündeme tekrar gelecek olan ve meclisten geçerse 2023 yılının ilk maaşları ile birlikte yatacak olan emekli ikramiyelerinin tutarlarında da yükselme bekleniyor.

Yeni Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Yeni Emekli İkramiyesi Ne Kadar

Yeni emekli ikramiyesinin ne kadar olacağına ilişkin kesin bir açıklama yapılmadı. Emekli ikramiyelerinin artan enflasyona bağlı olarak artış göstereceği bilinse de kesin olarak yeni emekli ikramiye tutarları belirlenmedi.

Emeklilerin 2022 yılında 1.100 TL olarak yılda 2 kez bayram öncelerinde aldığı emekli ikramiyesi 2023 yılında 1.500 TL’nin altında olmaması bekleniyor. Bununla birlikte yılbaşında da emekli ikramiyesi verilmesi ile birlikte yılda 3 kez emekli ikramiyesi verilmesine yönelik görüşmeler de sürüyor.

Emekli İkramiyesi SGK

Emekli İkramiyesi SGK

Emekli ikramiyesi SGK mensupları için de 2023 yılında ilk maaşlar ile birlikte yatması bekleniyor. Emeklilerin her yıl başında ikramiye almasına yönelik uygulama bir süredir gündemde. Öte yandan 2023 yılında da emekli ikramiyesinde artış olacağı biliniyor.

Türkiye’de ve dünyada artan enflasyona bağlı olarak maaşlarda da artış gözlendi. Maaş zamları ve enflasyon göz önüne alındığında 2023 yılında emekli ikramiyelerinin de 1.500 TL’nin altında olmaması bekleniyor. Emekli ikramiyeleri 2023 ilk maaşları ile birlikte emeklilerin hesaplarına yatırılmasına yönelik net bir bilgi henüz açıklanmadı.

Emeklilere yılbaşı ikramiyesi 2023 ne zaman verilecek?

Emeklilere yılbaşı ikramiyesi 2023 yılında en az 2 kez verilecek. 2 kez bayram öncelerinde yapılacak olan ikramiye ödemelerine bir üçüncüsü olarak yılbaşı ikramiyesi gündemde.

Yılbaşında emekliye ikramiye var mı?

Yılbaşında emekliye ikramiye olması bekleniyor. İkramiye tutarları ve yılbaşında ikramiye ödenip ödenmeyeceğine ilişkin detaylar Aralık 2023’de netleşecek.

Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Taşınır – Promosyon Fiyatları

3 Yıl Dolmadan Emekli Maaşı Taşıma Olur Mu?

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Cezası