En İyi 5 Yara İzi Kremi – Etkili Yara İzi Giderici Krem

Günlük hayatımızda sakarlıktan, kazadan kaynaklı meydana gelen kesik, sıyrık, yanık ya da geçmişten kalan yara izi için en iyi kremi sizler için yazımızda ele aldık.

Hayat koşuşturması arasında sakarlık ya da kazalardan dolayı vücudumuzun herhangi bir yerinde yara meydana gelebilir. Yaraların çabuk iyileşmesi, enfeksiyon kapmaması ve iz kalmaması için çeşitli kremler kullanılır. Lazerle yara izi sildirilse de kremlerle yara izlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Krem kullanmadan önce doktorunuza başvurmayı unutmayın. Doktor tavsiyesi üzerine krem kullanmanız daha doğru olacaktır. Ülkemizde yara tedavisi için kullanılan en iyi kremleri sıraladık. Hadi gelin birlikte bakalım.

Contractubex Yara Kremi

Contractubex yara kremi

Geçmişte başınıza gelen kazalardan sonra oluşan derin yara izleri için kullanılır. Yara izlerini gidermek için kullanılan Contractubex kreminin etkisi oldukça yüksek. Yara iziniz ne kadar eskiyse iyileşme süresi de buna bağlı olarak değişir. Düzenli olarak günde iki defa kullanabilirsiniz.

Yara izlerine iyi gelen Contractubex krem ayrıca hamilelikte meydana gelen çatlakların giderilmesi için de kullanılır. Sivilce izleri, ameliyat izleri ve yara izlerinin giderilmesinde etkilidir. Contractubex kremin 2023 yılında güncel fiyatı 500 TL ile 600 TL arasındadır.

Contractubex Krem Kullananlar

Contractubex kremi kullanan kişilerin yorumlarını yazımızda bir araya getirdik. Daha önce kullanan ve etkisi gören ya da görmeyen kullanıcılar krem hakkında söyledikleri yorumlar şu şekildedir;

 • 4 aylık yanık izim için kullandım ancak herhangi etkisini göremedim. Çok fazla para vermeme rağmen etkisini göremedim.
 • Yara oluştuktan 3 ay sonra Contractubex kremini kullanmaya başladım. Sabah ve akşam iki kere kullandım. İki ay sonra yaradan eser kalmadı.
 • Yüzümdeki yanık izim için kullandım. Sabah ve akşam kullandığım zaman yara izinde büyük değişiklikler meydana geldi.
 • Ameliyat izim için kullandım düzenli kullandığınız zaman etkisini bir ayda görebilirsiniz.
 • Vücut yapısına bağlı kremin etki edip etmediğini görebilirsiniz. Düzenli olarak günde iki kere kullanın etkisini kesinlikle görebilirsiniz.

Bepanthol Yara İzi Kremi

Bepanthol yara i̇zi kremi

Yara izini gidermesi için kullanılan bir diğer ürün ise Bepanthol olarak karşımıza çıkar. Bepanthol yıllardır kullanılan ve herkes tarafından sevilen krem kategorisinde ilk sıralarda yerini alır. Bepanthol yara iyileştirici jel sayesinde oluşan yaranın iyileşme süresi hızlandırılır.

Açık yaralarda enfeksiyon riskini azalttığı için doktorlar tarafından tercih ediliyor. Hem de her yaş grubunun rahatça kullanabileceği kremlerden birisidir. İyileşme sürecinde Bepanthol kreminin kullanılması gerekir. Geçmişte iz bırakan yararlara çok büyük etkisi yoktur. 2023 yılında Bepanthol krem 100 TL ile 200 TL arasındadır.

Bepanthol Krem Kullananlar

Bepanthol krem kullanan kişilerin olumlu ve olumsuz yorumlarını yazımızda bulabilirsiniz. Kullanıcılar yara izlerine karşı Bepanthol kreminin gösterdiği etki hakkında şu cümleleri kullandı;

 • Açık yaralarının iyileşmesini hızlandıran bir etkiye sahip. Dudağımda oluşan uçuklar için bile bu kremi kullanıyorum.
 • Kulaklarımı deldirdiğim zaman açık yara oluşmaya başladı direk Bepanthol kremini kullandım ve direk etki etti.
 • Ameliyat yarama çok iyi geldi. Etkisi olmaz demişlerdi ancak günlük düzenli kullandım çok fazla etkisini gördüm.
 • Kokusu hafif ve sol kolumda oluşan büyük yanık izine etki ederek yara izimi giderdi.
 • Yanık ve yara izi denildiği zaman akla gelen ilk kremlerden birisi. Mükemmel bir etkiye sahip oluyor. Kurtarıcı diyebilirim.

ScarEx Jel Yara İzi Kremi

Scarex jel yara i̇zi kremi

Geçmişte başınıza gelen kaza, ameliyat, yanık ya da yara izleriniz varsa ScarEx jel sayesinde hepsinden kurtulabilirsiniz. Yara kremi olarak kullanılan bu krem 4 ay sonunda gözle görülür etkiye sahiptir.

Düzenli olarak kullanmanız gerekir. Ayrıca ScarEx jel vücut bölgesine sürüldüğü gibi yüz bölgesine de kolayca sürülebilir. Pürüzsüz, lekesiz, iz olmayan cilde sahip olmak istiyor musunuz? Eczanelerde ScarEx jelini alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 2023 yılında ScarEx jelinin fiyatı 200 TL ile 300 TL arasındadır.

ScarEx Jel Kullananlar

Kullanıcıların yorumlarına göre ScarEx jelinin etkisi yüksektir. Açık yaraya değil geçmişten kalan yara izleri için kullanılması gerekir. Peki kullanan kişilerin yorumları nasıl dediğinizi biliyorum. Hadi gelin birlikte bakalım.

 • Kremi bir hafta kullanmamla birlikte ameliyat izim yumuşamaya başladığını fark ettim. Düzenli kullanımda işe yarayacağını düşünüyorum.
 • Ameliyat izim için bir ay boyunca kullandım. Baya iyi geldi şimdi ikinci ayda neler olacak göreceğiz.
 • Doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım. Yağ yanıkları için kullandım ve ciddi derece değişimleri gördüm.
 • Bir ay içerisinde yara izim küçülmeye başladı. 2 ya da 3 ay içerisinde yara izlerimi tamamen ortadan kaldıracağını düşünüyorum.
 • Fiyatına göre çok küçük yapıya sahip. 2 aydır kullanmama rağmen aman aman etkisinin olduğunu da düşünmüyorum.

Fucidin Yara İzi Kremi

Fucidin yara i̇zi kremi

Antibakteriyel özelliğe sahip Fucidin krem enfeksiyonlara karşı güçlü bir koruma sağlar. Yaraların hızlı iyileşmesinde etkili olduğu gibi yanıktan dolayı oluşan izlerin giderilmesinde kullanılır. Ayrıca cilt tahrişlerinde, sivilce gibi sorunlar yaşayan birçok kişi Fucidin kremi kullanıyor.

Yara izlerinde kullanıldığı gibi açık yaraların enfeksiyon kapmadan hızlı iyileşmesinde etkilidir. Fucidin krem günde 2 kere kullanılmalıdır. Fucidin krem 2023 yılında 55 TL ile satışa sunulur.

Fucidin Krem Kullananlar

Fucidin kremin etki ettiği alan oldukça geniştir. Yanık, kesikten dolayı oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandırır izleri gidermek için görev alır. Peki gerçekten işe yarıyor mu?

 • İltihaba yakalanmamak için kullandığım bir krem. Etkisinin olduğunu düşünüyorum.
 • Yağlı yapısını hiç sevmiyorum. Yara izim için önerilen bir krem ama vıcık vıcık hissinden dolayı sürmek istemiyorum.
 • Akşam açık yara için sürdüğüm ve sabah uyandığım da iz ve acı bırakmadan iyileştirdiğini gördükten sonra her zaman yanımda bulundurduğum krem.
 • Düzenli kullanıldığı zaman etkisini görebileceğiniz en iyi yara izi kremi.

Motto Elision Yara İzi Kremi

Motto elision yara i̇zi kremi

Sarı kantaron özlü yapısı ile yara, yanık ve kesik gibi sorunlarda etkili bir yapıya sahiptir. Geçmişten beri yara izleri için sarı kantaron yağı kullanılır. Sarı kantaron yağını yara izleri için kullanabilirsiniz. Dilerseniz sarı kantaron özüne sahip kremleri de tercih edebilirsiniz.

Motto Elision yara izi kremi günümüzde en çok tercih edilen yara izi kremleri arasında yerini aldı. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanmanız gerekir. 2023 yılında Motto Elision kremin fiyatı 150 TL’dır.

Motto Elision Kullananlar

Kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman Motto Elision kremi 5 puan üzerinden 4.5 puan almayı başarmıştır. Birçok kullanıcının tavsiye ettiği bu krem hakkında yapılan yorumların bazıları;

 • Kokusu muhteşem ve yara izi olan elime çok çok iyi geldi. Ellerim yandı ama şuan hiçbir iz kalmadı.
 • Derin yara izim için 2 ay boyunca düzenli bir şekilde kullandım. Hiçbir işe yaramadığı için tavsiye etmiyorum.
 • Egzama için kullandığım ve daha kötü hale getiren kremlerden biri.
 • İlk sürdüğüm andan itibaren kokusu ve etkisiyle beni büyüledi. Çok fazla etkisini göremedim çünkü yeni kullanmaya başladım. Yara izlerimi yumuşatmayı başardı.

En iyi yara izi kremi konusu hakkında fikirlerinizi bizlerle paylaşır mısınız? Sizin kullandığınız ve etkisini gördüğünüz en iyi yara izi kremi hangisi? Yorumlarda bekliyorum.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥