En Kısa Oruç Tutan Ülke 2023 – 32 Saniye Oruçlu Ülkeler

En kısa oruç tutan ülke 2023 yılında Ramazan yaklaşırken en sık araştırılan konulardan biri haline gelmektedir. Ramazan ayı ile birlikte dünya genelinde tüm Müslümanlar oruç ibadetlerini yerine getirmeye başlar. Her ülkede sahur ve iftar vakitleri birbirinden farklı olması sebebi ile, oruç tutulan süre de aynı olmamaktadır.

Kuzey kutbuna daha yakın olarak ülkelere yaz günleri çok daha uzun sürmektedir. Dolayısıyla dünyada en uzun oruç süreleri bu bölgelerde yaşanır. En kısa oruç tutan ülke ise 9 saatlik süre ile Arjantin olarak biliniyor.

En kısa oruç tutan ülke 2023 - 32 saniye oruçlu ülkeler
32 saniye oruç tutan ülke

32 Saniye Oruç Tutan Ülke

Her yıl ramazan ayının yaklaşması ile en merak edilen konulardan biri olan 32 saniye oruç tutan ülke gün yüzüne çıkmaktadır. İnternette ve çeşitli kaynaklarda Antarktika’da tutulan orucun toplamda 32 saniye olduğu yer alsa da, buna dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bunun yalnızca bir iddia olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Antarktika’da güneşin doğma durumu ve coğrafi konumu göz önünde bulundurulduğunda bu bilgiye ulaşılmaktadır.

1 Saat Oruç Tutan Ülke

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte İslam dinine inanan Müslümanlar oruç ibadetlerini yerine getirmek için oruç tutmaktadır. Bulundukları ülke neresi olursa olsun, oruç tutmak zorunlu bir ibadettir. Ancak ülkelerin coğrafi konumları birbirinden farklı olduğu için ülkelerin oruç tuttukları saatte birbirinden farklı olmaktadır. 1 saat oruç tutan ülke hakkında pek çok araştırma yapılsa da, böyle bir ülke olmadığı bilinmektedir.

2 Saat Oruç Tutan Ülke

Dünyada 9 saat 20 dakika ile en kısa oruç tutan ülke Arjantin olarak bilinmektedir. 2 saat oruç tutan ülke gibi konular sıklıkla araştırılsa da bu gibi bilgilerin güvenilir bir kaynağa dayanmadığı bilinmektedir.

En kısa oruç tutan ülke 2023 - 32 saniye oruçlu ülkeler
En kısa oruç süresi

En Kısa Oruç Süresi

En kısa oruç süresi Antarktika’da gerçekleşmektedir. Bunun sebebi ise bu ülkenin coğrafi konumu ve güneşin durumudur. Bunun ardından en kısa oruç süresi 9 saat 20 dakika ile Arjantin’dir.

3 Saat Oruç Tutan Ülke

Oruç tutma süresi ülkenin coğrafi konumuna göre değişmektedir. Bu gibi durumlarda pek çok kişi 3 saat oruç tutan ülke hakkında araştırma yapsa da ülkelerin oruç tutma süreleri coğrafi konumlarına göre belirlenmektedir.

Gece İlişkiye Girip Sabah Abdest Almak Orucu Bozar Mı

Orucun Zararları Evrim Ağacı

Tekne Orucu Nasıl Tutulur

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥