Etna Combo Nedir, Ne İşe Yarar?

Etna Combo ilacı hakkında detaylı bilgi. Etna Combo ne için kullanılır ve Etna Combo jel kullanan yorumları ne diyor işte detayları.

Etna Combo 100 mg/8 mg tablet ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullanılan sarı renkli ve yuvarlak bir tablet ilaçtır. Ağzı yolu ile alınır. İlacın etkileri oldukça çabuk bir şekilde hastada görülebilmektedir. Etkin maddesi 100 mg nimesulid ve 8 mg tiyokoolşikosid olarak bilinmektedir.

ETNA COMBO %1 Jel111 TL
ETNA COMBO 100 MG Tablet84 TL

Etna Combo 100 mg tabletin kullanılmasına ilişkin mutlaka doktor reçetelendirmesi gerekir. İlacın içerisinde bulunan yardımcı maddeler; Laktoz monohidrat (sığır kaynaklı laktoz), mikrokristalin selüloz,sodyum nişasta glikolat, hidroksipropil selüloz, magnezyum stearat olarak bilinmektedir. Bu maddelerden herhangi birine alerjik tepki göstermeniz halinde doğrudan ilaç kullanımını bırakarak acil yardım almalısınız.

Flessi 5 Mg Ne İşe Yarar, Uyku Yapar Mı, Flessi Hapı Kullananlar

Etna Combo Kullananlar Yorumları

Etna Combo kullananlar yorumları itibari ile ilacın etkili olduğunu dile getirmektedir. Neredeyse 20 dakika gibi kısa bir sürede ağrının kesilmesine ve yaklaşık yarım gün boyunca ağrının tekrar etmemesine imkan tanıyan bir ilaçtır.

Ağrının tekrar etmesi halinde doktor tarafından 7 günlük kullanım için günde 2 doz olarak verilmektedir. İlacın kullanımına ilişkin detaylı doktor tavsiyesi almadan kullanmak risklidir. Uzun süreli kullanımda tehlikeli olabileceğinden kısa sürede etkilerinden memnun kalsanız bile kullanmaya devam etmeniz risklidir.

Etna Combo Yan Etkileri

Etna combo yan etkileri

Etna Combo kas gevşetici aşırı dozda kullanılması halinde vücutta sürekli bir uyku hali, mide bulantısı, karında ağrı ve kusma ile birlikte gelen uyuşukluk hissi belirtilerini gösterebilirsiniz. İlacın yan etkileri bunlarla sınırlı olmamakla birlikte aşırı dozda kullanımda en sık karşılaşılan belirtiler bunlardır. Birçok yan etkisi olması nedeni ile insanlar tarafından tehlikeli bulunmaktadır.

İlacın yan etkileri diğer ağrı kesicilere oranla daha fazladır. Bununla birlikte etki oranı da çok daha yüksektir. Etna Combo kullananların normal dozda kullanım gerçekleştirse bile aşağıda yer alan yan etkiler ile karşılaşabilme riskleri bulunmaktadır. Etna Combo yan etkiler;

 • İshal, bulantı ve kusma.
 • Vücutta uyuşma,
 • Mide ağrıları ve krampları,
 • Sersemlik hali,
 • Tansiyon yükselmesi,
 • Kabızlık ve gaz sorunları,
 • Deride kaşıntı ve döküntü,
 • Ödem,
 • Terlemede artış,
 • Nefes almada güçlük çekme.

Etna Combo Ne İşe Yarar?

Etna Combo ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçtır. Ağrının 20 dakikada geçirilmesini sağlasa da uzun süreli kullanımı tehlikelidir. Uzman doktor tavsiyesi olmadan olası ağrılarda alınmaması gerekir. 7 günden fazla kullanılması yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Etna Combo Nasıl Kullanılır?

Etna Combo 16 yaşından küçüklerde kullanılamaz. Günde 2 dozdan fazla alınmamalıdır. İlacın kullanımına ilişkin detaylı bilgiye uzman doktordan ulaşmanız gerekir. Yetişkinlerde günde 2 doz 1 tablet şeklinde alınmalıdır. 7 günden fazla kullanılmaması gerekir.

Etna Combo 100 Mg/8 mg 14 Tablet Fiyatı

Etna Combo 100 mg/8 mg 14 tablet ilaç fiyatı 45,58 TL’dir. İlacın güncel fiyatı KDV dahil olarak eczanelerden satın alabileceğiniz fiyatıdır.

İlacı eczane dışarısında herhangi bir yerden temin etmeniz mümkün değildir. Reçeteli olarak satıldığından doğrudan reçete olmadan da satın alınamıyor. İlacı satın almadan önce aşağıda yer alan ilaçla ilgili yorumları okuyabilirsiniz. Doğru kullanım ile etkisi hızlı görülen bir ilaçtır.

Etna Combo 100 mg Yorumlar

Etna Combo 100 mg yorumları itibari ile genellikle ağrı kesici ve kas gevşetici olarak hızlı etkisi nedeni ile tercih edilen bir ilaçtır. İlacın kullanımına ilişkin alerjik tepki gösteren insanların sayısı da bir hayli azdır. Etna Combo 100 mg yorumları;

 • Böbrek ağrısı yüzünden hastaneye gittiğimde doktor vermişti. Ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullandım. Günde 2 kezden fazla alınmamalı. Ayrıca 7 günden fazla kullanılması da çok tehlikeli olan bir ilaç. Doğru kullanım çok önemli olduğu için yorumlarda belirtmek istedim.
 • Uzun süreli kullanımda kısırlık yan etkisi olduğunu duydum. Bu yüzden endişe içinde kısa süre kullanıp bıraktım. Hemen etki gösteriyor.
 • İlacı aldıktan sonra yaklaşık 20 dakika kadar bekliyorum. Ardından ağrı falan kalmıyor. Çok işe yarıyor.
 • Başka ağrı kesiciler ile birlikte kullanılması tehlikeli olan bir ilaç olduğunu biliyorum. Kısa bir süre kullandım. Midem hassas olduğu için rahatsız etti.
 • 16 yaşından küçüklerde kullanılmaması gerekiyormuş. 15 yaşındaki çocuğuma ağrı kesici olarak verdiğim için öğrendim ve çok pişman oldum. Hemen acil yardım almak zorunda kaldık. Tehlikeli bir ilaç.
 • Ağrıların baş düşmanı ama maalesef kısa süreli kullanabiliyoruz. Uzun süre kullandığımız zaman kısırlık yapma gibi bir etkisi olduğu da söyleniyor. Ne kadar doğru bilemiyorum.
 • Çok etkili olmasına karşın bir o kadar da tehlikeli olan bir ilaçtır. Doktorlar her zaman hastalara yazmazlar.

Etna Combo Kas Gevşetici

Etna Combo kas gevşetici krem hem ağrı kesici hem de kas gevşetici olarak kullanılır. Kremin kullanılmasına ilişkin yukarıda yer alan kurallara uygun kullanılması halinde kısa sürede etkilerini göstermektedir.

Anlık olarak ağrının ve kas sıkışmasının giderilmesi için kullanılan bir ilaçtır. Hastanın anlık rahatsızlık hissini gidermek için doktor tarafından reçetelendirilerek satılır.

Parafon Hap Ne İşe Yarar, 250 MG Yan Etkileri ve Kullananlar

Perge Hap Kullananlar Yorumları

Calcimax d3 1000 mg/880 Kullananlar Yorumları

Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥