Evdeki huzursuzluk için dua seçenekleri oldukça fazladır. Aile içerisinde huzursuzluklar meydana gelebilir. Eğer durduk yere huzursuzluk ve sürekli tatsızlık meydana geliyorsa bunun için çeşitli dualar okuyarak huzuru elde edebilirsiniz.

Rivayetlere edilen ve aktarılan bilgilere göre aile içindeki bütünlüğün ve huzurun sağlanması için şu dua okunur;

  • Arapçası:

“Rabbene’ftah beynenâ ve beyne kavminâ bi’l-hakkı ve Ente hayrü’l-fâtihin.”

  • Türkçe Anlamı:

‘’Allah’ım kalplerimizi bütünlükle birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yoluna sevk et. Bizi bu karanlıklardan aydınlığa eriştir.  Beni ve ailemi büyük günahların karanlık ve çirkinlikten uzaklaştır.

Evde huzuru sağlamak için en sık tercih edilen dua seçeneği bu şekildedir. Her gün birkaç kez bu duanın okunması tavsiye ediliyor. Ayrıca namaz kılarak, namaz sonrası okunmasının daha tesirli olduğu düşünülüyor.

Evde Huzur İçin Çok Tesirli

Evde huzur için çok tesirli bir dua arayışınız varsa birden fazla seçenek olduğunu söylemek mümkündür.  Evinizdeki geçimsizliğin, bereketsizliğin giderilmesini istiyorsanız evinizde Bakara Suresi okuyabilirsiniz. Eğer okuyamıyorsanız bile sesli video şeklinde Bakara Suresini evinizde yüksek sesle açarak dinleyebilirsiniz.

Bu sure evinizdeki kötü enerjinin, nazarın ve olumsuz enerjilerin giderilmesini sağlar. Buna ek olarak da çok tesirli olan bir diğer dua seçeneği ise Rabbene’ftah beynenâ ve beyne kavminâ bi’l-hakkı ve Ente hayrü’l-fâtihin duasıdır. Bu duayı her gün en az bir kez evinizin içerisinde niyet ederek okumanız kısa vadede ev halkında huzur ve refahı sağlayacaktır.

Kavga Gürültü Olmaması İçin Dua

Kavga gürültü olmaması için dua okuyarak içsel ve ailenizin içerisinde huzuru yakalamanız mümkündür. Evdeki kavga ve gürültülerin son bulması için hazırlanan sayısı rukye ayeti mevcuttur. Rukye ayetlerinin yanı sıra bakara Suresi gibi tesirli sureleri dinlemek ve okumak da kavga ve gürültünün son bulup huzurun gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca Kuran-ı Kerim’de yer alan Duhan Suresi’nin de huzur ve bereket için etkili olduğu düşünülüyor. Duhan Suresi’nin okunuş detayları şöyledir;

  • Duhan Suresi 25. Ayetini (Kem terakü min cennatin ve u’yün) gğnde 21 ya da 71 defa okumak eşler arası huzurun sağlanmasında etkili olacaktır.

Bunlara ek olarak her namazdan sonra içten gelecek şekilde huzur ve bereket dilemek için kendiniz de dua okuyabilirsiniz. Duayı kurallarına uygun ve gerçek bir niyetle okumanız halinde hızlı tesir edeceği ifade ediliyor.

Ailede Kavga Olmaması İçin Dua

Ailede kavga olmaması için dua okumak istiyorsanız çok sayıda seçenek mevcuttur. Kuran-ı Kerim’de yer alan pek çok huzur, bereket ve hoş geçimde etkili sure ve ayet mevcuttur. Bu sure ve ayetler rukye halinde de işin ehli kişiler tarafından düzenleniyor. Bu rukyeleri açmak, dinlemek veya okumak hanenizdeki huzurun artmasında etki gösteriyor. Ancak ailede kavga çıkmaması ve huzurlu bir enerji yayılması için en çok tercih edilen dua şu şekildedir;

  • Günde 41 kez Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni duasını okuyarak aile içi huzuru yakalayabilirsiniz.

Bu duanın özellikle de eşler arasında kavga çıkmaması adına okunduğunu ve tesir ettiğini söylemek mümkündür.

Evde Huzursuzluk Çıkaran Baba İçin Okunacak Dua

Evde huzursuzluk çıkaran baba için okunacak dua seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ailede baba figürü stresli ve kavga odaklı olursa tüm huzur dağılır. Ancak duaların tılsımlı gücünden faydalanarak ailede sürekli kavga çıkaran babanın huzura ermesini sağlamak mümkündür. Bunun için okumanız tavsiye edilen dua şudur;

  • Arapça Okunuşu: Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen)
  • Türkçe Anlamı: Ey Rabbimiz, eşlerimizi ve çocuklarımızı bizlere göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlardan eyle.”

Bu duayı her gün okumak kısa vadede huzur ve iyi geçim, bereketli bir aile oluşmasında etki edecektir.

Aile Huzuru İçin Esma

Aile Huzuru İçin Esma

Aile huzuru için Esma seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Her gün kurallarına uygun şekilde okuyacağınız doğru Esma seçenekleri ailenizin içerisinde ciddi bir ferahlama ve huzur ortamı yaratacaktır. Aile huzuru için en sık okunan esma ve okunuş biçimi şöyledir;

  • Yâ Veliyy celle celalühü

Bu zikri her gün düzenli olarak yapmanız tavsiye ediliyor. Günde 46 kez okunmasının etkili olmasında fayda sağladığı ifade ediliyor. Ayrıca Cuma günleri de mümkünse bu zikrin 1000 kez tekrar edilmesi aktarılıyor.

Aile Huzuru İçin Okunacak Dua Diyanet

Aile huzuru için okunacak dua diyanet işleri başkanlığı tarafından aktarılıyor. Diyanet İşleri aile içerisinde huzurun yakalanması, sıkıntıların ve bereketsizliğin giderilmesi için şu duanın okunmasını tavsiye ediyor;

  • Arapça Okunuşu:

Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen)

  • Türkçe Anlamı:

Ey Rabbimiz hem eşlerimizi hem de çocuklarımızı bizlere göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanların önderi eyle.

Bu duanın her gün ev içerisinde okunması gerekiyor. Özellikle de kılınan namazların ardından okunması halinde daha hızlı tesir ettiği ifade ediliyor.

Bir evde huzursuzluk varsa hangi dua okunur?

Hane içerisinde huzursuzluk, bereketsizlik ve sürekli kavga durumu varsa çeşitli dualar ile bunlar giderilebilir. Özellikle ailedeki huzursuzluğun giderilmesi için Rabbic’alnî mukîmes salâti ve min zurriyyetî rabbenâ ve tekabbel duâi. Rabbenâgfirlî ve li vâlideyye ve lil mu’minîne yevme yekûmul hisâb(hisâbu) duasının okunması tavsiye ediliyor.

Evde hangi dualar dinlenmeli?

Evde bereket, huzur, sakinlik için okunup dinlenebilecek dua listesi; Nas suresi, Felak suresi, İhlas suresi, Kafirün suresi, İnşirah suresi, Fetih suresi, Duhan suresi ve Maun suresi olarak yansıyor. Bu sureler hem okunup hem de ev içerisinde her gün dinlenirse evin enerjisi temizlenir ve koruma altına alınır.

Kaybolan Bir Şeyi Bulmak İçin Dua – Denenmiş Kayıp Bulma Duası

Birinin Seni Sevmesi İçin Dua

Eşler Arasındaki Soğukluğun Gitmesi İçin Dua

Comments are closed.