Eşler arasındaki soğukluğun gitmesi için dua binlerce kişinin aradığı konular arasında yerini aldı. Mutlu ve huzurlu bir evin en önemli etmenleri eşlerdir. Eşler arasında soğukluk ve küslük oluşmuşsa maalesef ev içinde mutluluk olmaz.  

En çaresiz anlarda, kendinizi çıkmaz sokakta hissettiğiniz zaman yapabileceğiniz en güzel şey duadır. Sadece Allah’a yönelerek, Allah’tan yardım istemek hem gönlünüzü ferahlatır hem de sorunlarınız çözülür. Allah katında sadece kabul olan dua vardır. Yaptığınız tüm dualar kabul edilir ya bu dünyada ya da diğer dünyada karşılığını alırsınız. Eşinizle aranızdaki soğukluğun gitmesi için okuyacağınız birçok dua vardır. Sevdiğine kavuşma duası da bunlardan biridir. Hadi gelin sizler için hazırladığımız dualara birlikte bakalım.

Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Eşlerin arası soğuksa ve bu soğukluğun giderilmesi için okuyacağınız duayı sizler için ele aldık. Aranızı düzeltmek ve soğukluğun giderilmesi için Ya Vedud, Ya Kaviyy esmalarının zikredilmesi gerekir. Ayrıca her gün Salaten Tefriciye okunması da oldukça etkilidir. Aranızı düzeltmek için şu duayı okuyunuz; 

Bismillahirrahmanirrahim, 

 • Allahhümme elif beyne kulubina (Rabbim, Kalplerimizi birleştir.) 
 • Ve aslih zate beynina (Aramızı düzelt.) 
 • Ve’hdina sübüle’s selami (Bizi doğru yola ilet.) 
 • Ve neccina mine’z zulümati ile’n nur (Bizi karanlıklardan kurtar, aydınlığa çıkar.) 
 • Ve cennibne’l fevahışe ma zahara minha ve ma betane (Bizleri her türlü ahlaksız ve edepsizliğin açığı ve gizlisinden uzak tut.) 
 • Allahümme’h fazna fi esmaina ve ebsarina ve ezvacina (Kulaklarımızı, gözlerimizi ve eşlerimizi her türlü günahtan koru.) 
Geçimsiz Koca İçin Okunacak Dua 

Geçimsiz Koca İçin Okunacak Dua

Geçimsizliğin olduğu bir evde bazı ayetler ve dualar okunarak evin huzuru sağlanabilir. Geçimsiz bir eşle yaşayan kişiler ilk olarak bol bol Allah’a dua etmelidir. Dua ederken de çözüm yollarını araması gerekir. Sorunlarınızı şimdiden ele almanız ve ortak bir çözüm noktası bulmanız gerekir. Tartışırken konuyu uzatmayın ve kendinizin haklı olduğunu ısrarla diretmeyin. Eşinizle olan ana sorunuzu bulup, çözmeye çalışırken eşinizle muhabbetin artması, evin huzurlu olması için bol bol şu duayı okuyun; 

Duhan suresinin 25. Ayetini her gün 21 kere ya da 71 kere okuyunuz. Allah’ın izniyle geçimsiz olan eşiniz yumuşayacak ve aranızdaki muhabbet artacaktır.  

Duhan suresi 25. Ayet; 

 • Kem terkü min cennatin ve uyunin. 

Türkçe Anlamı: 

 • Onlar geride nice bahçeler, pınarlar bıraktılar.  

Eşler Arası Soğukluk İçin Esma

Eşler arasında soğukluğun giderilmesi için birçok esma vardır. Sizler için okuyabileceğiniz esmaları bir araya getirdik. Esmaları her gün zikrederek eşinizle aranızdaki soğukluğu giderebilirsiniz.  

El Vedud esmasının anlamı ve fazileti oldukça fazladır. Seven ve sevilmeye layık olan anlamını taşıyan El vedud esması eşlerin arasındaki muhabbetin ve sevginin çoğalması için zikredilmesi gerekir. Eşler arasındaki muhabbettin artması ve soğukluğun giderilmesi için 100 kere El Vedud esması zikredilmelidir. 100 kere El Vedud zikrinden sonra 21 kere Duha suresinin okunmalısınız.  

Duha Suresi; 

 1. Vedduha 
 1. Velleyli iza seca 
 1. Ma vedde ake rabbüke ve ma kala 
 1. Ve lel ahıretü hayrün leke minel ula 
 1. Ve lesevfe yu tıyke rabbüke feterda 
 1. Elem yecidke yetiymen feava 
 1. Ve vecedeke dallen feheda 
 1. Ve vecedeke ailen feağna 
 1. Femmel yetiyme fela takher 
 1. Ve emmessaile fela tenher 
 1. Ve emma bi nı’meti rabbike fehaddis 

Ayrıca El Vacid esmasını gün içeriisnde sürekli okumanız ve Allah’a dua etmenizin ardından eşinizle aranızda olan soğukluk gidecektir. 

Eşler Arası Muhabbet İçin Zikir 

Eşler Arası Muhabbet İçin Zikir

Eşler arasındaki muhabbetin artması için okunacak birçok zikir, esma ve dua bulunmaktadır. Evde ve günlük hayatınızda yapabileceğiniz zikirleri sizler için ele aldık. 

 • Ve elkaytu aleyke mehabbeten minni  

Ayrıca kavga eden, geçimsiz olan eşlerin günde okuyabildiği kadar ya da 1000 defa okuması gerekir. Okumaya başlamadan önce niyet etmeniz gerekir. Okuyacağınız zikir ise şu şekildedir; 

 • Ya samedi min ğayri şibhin fe la şeye ke mislih. 

Eşlerin Arasını Düzeltmek İçin Ayet

Eşlerin arasını düzeltmek konusuyla alakalı Nisa suresinin 35. Ayeti yer almaktadır. Bu ayette eşlerin arasının nasıl düzelteceği konusunda bazı bilgiler yer almaktadır. İşte Nisa suresinin 35. Ayetinin Türkçe anlamı; 

Karı ve koca aralarının açılmasından ve yuvalarının bozulacağından endişe duyarsa, erkek ya da kadının ailesinden bir kişi hakem olarak belirlenmelidir. Her iki tarafta gönlü temiz bir şekilde işi düzeltmek isterse Allah karı ve koca arasını düzelterek barışmalarını sağlayacaktır. Allah her şeyi bilir ve her kulundan haberdardır.  

Eşlerin arasını düzeltmek için okunacak dua hakkında sorularınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Eşlerin Arasını Düzeltmek İçin Ayet

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Takıntılı Düşüncelerden Kurtulmak İçin Dua

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua