Birinin seni sevmesi için dua konusu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Hayatımızda bazı kişilerle duygusal yakınlık kurmak isteriz. Yakınlık kurmak istediğiniz kişi sizi sevsin istiyorsanız doğru yerdesiniz. 

Karşınızdaki insanın sizi sevmesi için Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. İnsanoğlu yaşantısı boyunca birçok konuda Rabbine dua ederek onun yardımı için dua etmektedir. Hayırlı bir şekilde sizi sevmesi ve değer vermesi için dualarda bulunabilirsiniz. Ancak internet ortamında birinin sizi sevmesi için dua niyetine bazı büyü duaları yer alır. Bunu konuya dikkat etmeniz gerekir. Allah katında kabul olan dua arasında dualarınız yerini alsın istiyorsanız temiz kalple dua etmelisiniz. Sizler için temiz yürekle ve sevgiyle Allah’tan birinin sizi sevmesi için hangi duaları etmelisiniz ele aldık. Hadi gelin birlikte bakalım.  

Sevdiğim Kişinin Beni Sevmesi İçin Dua

İlgi duyduğunuz ve sevdiğiniz kişinin sizi sevmesini istiyorsanız sizler için hazırladığımız duaları yapabilirsiniz. İlk olarak hacet duası gerçekleştirebilirsiniz. Bir isteği olan kişiler hacet namazı kıldıktan sonra hacet duasında bulunurlar. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? 

İlk olarak hacet namazını kılmalısınız. Hacet namazı iki rekat ya da dört rekat şeklinde kılınabilir. Bu namazın belirli bir günü ve saati yoktur. Namazdan önce abdest alın ve niyetinizi dile getirin. Daha sonra namazı kılmaya başlayın. 

  • İlk rekat Sübhaneke, Fatiha ve 3 kere Ayetel Kursi okunmalıdır. 
  • İkinci rekat da ise Fatiha, İhlas, Felak, Nas sureleri okunur ve oturduğunuz zaman Tahiyyat suresi, Salli Barik ve Rabbena duaları okunur.  
  • Selam vererek namazı bitirebilirsiniz.  
  • Eğer üç ve dördüncü rekatı da kılmak istiyorsanız. Üçüncü ve dördüncü rekatta Fatiha, İhlas, Felak ve Nas süreleri okunur.  

Namazı kıldıktan sonra hacet duanızı edebilirsiniz. Hacet duasını namaz kılmadan da okuyabilirsiniz. Ancak namaz kıldıktan sonra okunması daha hayırlıdır.  

Hacet Duası 

  • La ilahe illallahu’l halimu’l kerim. 
  • Subhanallahi Rabbil arşil azim. 
  • Elhamdu lillahi rabbil alemin; Es eluke mucibati rahmetike ve azaime mağfiretik; vel ismete min külli zenbin vel ganimete mmin külli birrin ve’sselamete min külli ism. 
  • La tedali zenben illa gaferteh; ve la hemmen illa ferrecteh vela haceten hiye leke rıdan illa kadayteha. 
  • Ya erhhamer rahimin. 
Birinin seni deli gibi sevmesi i̇çin dua

Birinin Seni Deli Gibi Sevmesi İçin Dua

Bazı kişilere karşı içimizde oldukça büyük bir sevgi oluşur. Karşı tarafın bizleri sevmesi için elimizden gelen her şeyi yaparız. Temiz bir kalple ve niyetle yapılan her dua Allah katında kabul edilir. Ancak dua ettiğiniz şeyin gerçekleşmemesi bazen daha hayırlıdır. Dualarınız ya gerçekleşir ya gerçekleşmez daha iyisi gelir ya da diğer dünyada ettiğiniz dualar sizleri bekler. Bu yüzden dua ederken sakin aceleci olmayın.  

İslam aleminde sevdiğiniz kişinin sizi sevmesi için bir dua bulunmamaktadır. Hacet duasını yerine getirebilirsiniz ya da en içten bir şekilde Allah huzuruna çıkarak isteğinizi söyleyebilirsiniz. Özellikle internette yer alan fotoğrafa bakarak dua ya da ismiyle ilgili dualar büyü olabilir. Bu konulara dikkat etmeniz ilerde sizler için daha iyi olacaktır.  

Birinin Seni Sevmesi İçin Zikir

Birinin sizi sevmesi için Ya Vedud zikrini dile getirebilirsiniz. Zikre başlamadan önce sevdiğiniz kişiye niyet ederek Ya Vedud zikrini gerçekleştirin. İstediğiniz kadar bu zikri gerçekleştirebilirsiniz. Zikri gerçekleştirdikten sonra istiğfar edip Allah’a dua edebilirsiniz.  

Zikir çekerken ya da dua ederken abdestli olmanız şart değildir ancak abdestli olursanız daha iyi olacaktır. Ya Vedud esmasının gücü çok fazladır. Seven ve sevdiğine layık anlamlarını taşıyan bu esmayı sevdiğiniz kişiyi niyet ettikten sonra zikredebilirsiniz. 

Sevdiğin erkeğin seni sevmesi i̇çin dua

Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua

Sevdiğiniz erkeğin sizi sevmesi ve size ilgi duymasını istiyorsanız hayırlısı için Allah’a dua etmelisiniz. Kesin bir yargı ile ve süre belirtilerek yapılan dualar yanlış dualardır. Kesin o kişi beni sevsin ve şu kadar sürede gibi bir duada bulunmayınız. 

Karşınızdaki kişi sizin için hayırlıysa birbirinize olan sevginizin artması, hayırlı bir geleceğinizin olması, sadakat, saygı ve birbirinize değer vererek bir yuva kurmanız için dua edebilirsiniz. Ancak karşı taraf sizin için hayırlı olmayacaksa gönlünüzde, kalbinizde ona karşı bir sevginin olmaması için dua etmelisiniz. 

Eğer kafanızda bir soru işareti kaldıysa, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz. 

Eşler Arasındaki Soğukluğun Gitmesi İçin Dua

Haksızlığa Uğradığında Okunacak Dua 

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

/ 5.

Share.

1 Comment

  1. Okuldaki çocuğun beni sevmesi için bu duayı okudum bir aydır her gün okuyorum bugün benimle konuştu çok şükür inşallah sevgili olucaz 🙏