Facebook yardım merkezi kullanıcılarının tüm işlemlerde destekçisi oluyor. Facebook bildiğiniz üzere dünya çapında en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Meta bünyesinde olan Facebook her gün yeni özellikler de geliştiriyor.

Bu özellikleri kullanırken kullanıcıların takıldığı noktalar olabilir. İşte bu gibi durumlarda tüm Facebook kullanıcıları yardım merkezi üzerinden detaylı bilgi alarak işlemlerini kolayca yapabilir. En yalın tanımıyla herhangi bir işlem doğru olmadığında, doğru çalışmadığında Facebook kullanıcılarının destek alacağı birime Facebook Yardım Merkezi deniyor. Kısaca şu işlemlerin hepsi için yardım merkezinden destek alabilirsiniz;

 • Hesabınızın şifresini unuttuğunuzda
 • Hesabınız çalındığında
 • Hesabınızın başkası tarafından kullanıldığını düşündüğünüzde
 • Hesabınıza ilişkin ayarları güncellemek istediğinizde
 • Genel olarak teknik bir sorun yaşadığınızda

Tüm bu konular ve daha fazlası hakkında yönlendirici yazıları Facebook Yardım merkezinde bulabilirsiniz. Bu yazıları inceleyerek işlem adımlarını takip etmeniz halinde büyük ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır. Bazı durumlarda Facebook’a mail atmanız ve netice beklemeniz de gerekebilir. Özellikle de çalışan hesapları geri kurtarma adımlarında buna gereksinim duyabilirsiniz.

Facebook İletişim

Facebook iletişim seçeneğine yardım merkezi üzerinden ulaşabilirsiniz. Facebook’un doğrudan bir irtibat numarası bulunmuyor. Ancak teknik soru ve sorunların tamamında hızlı aksiyon alabileceğiniz yardım merkezi mevcuttur. Yardım alacağınız işlem türüne bağlı olarak amil üzerinden de irtibata geçebiliyorsunuz. Facebook ile iletişime geçmek üzere izlemenize gereken adımlar şu şekildedir;

 • https://www.facebook.com/business/help/support adresine telefon ya da bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden erişim sağlayın.
 • Ardından ise reklam desteği kısmından sonra ‘’iletişime geçin’’ alanına tıklayarak devam edin.
 • Sonraki adımda ise ‘’Yardıma ihtiyacınız olan varlığı seçin’’ alanına tıklayarak devam edin.

Yer verdiğimiz bu adımları takip ederek Facebook ile irtibata geçebilir ve yardım talebinizi oluşturabilirsiniz.

Facebook Kurtarma Numarası

Facebook Yardım Merkezi

Facebook kurtarma numarası, Facebook hesabınıza kurarken girdiğiniz irtibat bilgisidir. Cep telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi kurtarma araçlarından biri olarak uygulayabilirsiniz. Eğer bu işlemlerden birini yaptıysanız Facebook şifrenizi unuttuğunuz da ya da hesabınız çalındığında kolayca geri alabilirsiniz. Kurtarma numaranız aktifse şifremi unuttum alanına tıkladığınızda ‘’SMS Gönder’’ seçeneği yer alır.

Bu kısma tıklarsanız da yeni bir şifre oluşturup hesabınıza yeniden erişmeniz için SMS ile bağlantı adresi gönderilir. Bağlantı adresine tıklayarak şifrenizi güncelleyebilir ve hesabınızda yeniden oturum açabilirsiniz. Tüm bu adımlar kurtarma numaranıza erişiminiz varsa geçerli olur.
Facebook Canlı Destek Linki

Facebook canlı destek linki bulunmuyor. Daha doğrusu Facebook’un canlı destek hizmeti mevcut değildir. Doğrudan yardıma ihtiyacınız olduğunda Facebook Yardım Merkezini kullanabilirsiniz. Facebook hesabınızla ilgili işlemlerinizde ve diğer tüm soru, öneri, görüş bildirimlerinde yardım merkezi üzerinden kolayca işlem yapabilirsiniz. Yardım-destek merkezine doğrudan erişmek istiyorsanız da support bağlantısınız ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bağlantıyı açınca ilgili adımları takip edebilir ve sorunları kolayca çözebilirsiniz.

Facebook hesabım kapatıldı

Facebook hesabının kapatılması, hesabının topluluk standartlarına veya hizmet koşullarına aykırı bir davranışta bulunması nedeniyle gerçekleşebilir. Bu davranışlar arasında aşağıdakiler yer alır:

 • Nefret söylemi, ayrımcılık veya şiddeti teşvik eden içerikler paylaşmak
 • Çocukların güvenliğini tehdit eden içerikler paylaşmak
 • Kişisel bilgileri izinsiz olarak paylaşmak
 • Reklam amaçlı sahte hesaplar oluşturmak
 • Otomatik bot hesapları kullanmak

Hesabının kapatıldığını düşünüyorsan, öncelikle hesabının neden kapatıldığını öğrenmelisin.

Facebook Hesabıma Ulaşamıyorum Ne Yapmam Gerekiyor?

Facebook’a giriş yapamayınca basit adımları takip ederek hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için facebook.com/login/identify adresini ziyaret ederek gerekli adımları takip edin. Bu işlemi yaparken daha evvel Facebook hesabınıza giriş yaptığınız bir telefon ya da bilgisayar kullanmaya özen gösterin. Geri almak istediğiniz hesap adını girip aratın. Daha sonra ise şifrenizi yenilemek üzere ekranda sizden talep edilen bilgileri girerek işlemlerinizi tamamlayın.

Facebook Hesabı Nasıl Bulunur?

Herhangi bir kullanıcının Facebook hesabını bulmak istiyorsanız; adı ve soy adı ile, cep telefon numarası ya da e-posta adresi ile arama yapabilirsiniz. Kendi Facebook hesabınızın arama kısmına bu bilgilerden birini girerek ilişkili hesaplara kolayca erişim sağlayabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Facebook Hesabın Kapatıldı Nasıl Geri Alabilirsin?

Facebook hesabının kapatılması, hesabının topluluk standartlarına veya hizmet koşullarına aykırı bir davranışta bulunması nedeniyle gerçekleşebilir.

Facebook Askıya Alınan Hesap Ne Olur?

Facebook hesabının askıya alınması, hesabının geçici olarak kapatılması anlamına gelir. Hesabının askıya alınması, hesabının topluluk standartlarına veya hizmet koşullarına aykırı bir davranışta bulunması nedeniyle gerçekleşebilir.

Kısıtlanan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook hesabının kısıtlanması, hesabının belirli özelliklerine erişimin kısıtlanması anlamına gelir.