Yıllık üyelik ücreti yasal mı ve Finansbank yıllık üyelik ücreti geri alma işlemi nasıl yapılır bilgilendiriyoruz. Kredi kartının yıllık üyelik ücretini gelin birlikte inceleyelim.

Aşağıdaki tabloda QNB Finansbank yıllık üyelik ücretlerinin güncel rakamlarını sizler için derledik.

KartAsıl Kart Yıllık Üyelik ÜcretiEk Kart Yıllık Üyelik ÜcretiYenileme
Ücreti
Ek Kart
Yenileme Ücreti
CardFinans**252 TL126 TL25 TL25 TL
CardFinans Xtra286 TL143 TL25 TL25 TL
CardFinans Fix0 TL0 TL25 TL25 TL
QNB First285 TL120 – 145 TL
CardFinans
GO****
240 TL25 TL
Hemşire Kart0 TL0 TL25 TL25 TL
QNB First****0 TL/68.5 TL0 TL/34.25 TL25 TL25 TL
Fenerbahçe
CardFinans
Classic
222 TL111 TL25 TL25 TL
Fenerbahçe
CardFinans
Gold
252 TL126 TL25 TL25 TL
Fenerbahçe
CardFinans
Platinium
286 TL143 TL25 TL25 TL
CardFinans
Trabzonspor
222 TL111 TL25 TL25 TL
CardFinans
Troy
182 TL91 TL25 TL25 TL
Yıllık Üyelik Ücretleri

Aşağıdaki tabloda QNB Finansbank faiz oranları yer almaktadır.

TLUSD
Alışveriş Faiz Oranı%1.36%1.09
Nakit Avans Faiz Oranları%1.36%1.09
Gecikme Faiz Oranı%1.66%1.39
Nakit Avans Ücretleri
QNB Finansbank Alternatif Dağıtım Kanalları Nakit Avans İşlem ÜcretiNakit Avans Tutarının %1’i
Yurtiçi Diğer Banka Nakit Avans ÜcretiNakit Avans Tutarının %3.5’i + 0,5TL
Nakit Avans İşlem Ücreti Yurtdışı TLNakit Avans Tutarının %3’ü
Nakit Avans İşlem Ücreti Yurtdışı USDNakit Avans Tutarının %3’ü
Nakit Avans Ücretleri

Ülkemizde birçok banka yer almaktadır. Herkesin bir bankaya ait kartı vardır. Yıllık olarak bankalar kart ücreti almaktadır. Banka kartları ve sanal kartlar için üyelik ücreti alamazlar. Bazı bankalar kredi kartları için yıllık üyelik ücreti almaktadır. Bu durum oldukça can sıkıcıdır. Yılda üyelik ücreti ödemek istemeyen kişiler ücretsiz bir kartla değiştirmeyi talep edebilirler. Yasal olarak bu talebin gerçekleşmesi zorunludur. Finansbank kredi kartınız için üyelik ücretini iptal ettirmek istiyorsanız yazımızı sizler için ele aldık.


Daha fazla Finansbank içeriği;


QNB Finansbank Kart Aidatı Geri Alma

Her yıl sonu geldiği zaman bankalar tarafından talep edilen ücrete kart aidatı denmektedir. Ülkemizde yıllık ücret için alınan kararlara rağmen bankalar her yıl kart aidatı almaktadır. Bankaların bu tutumu karşısında birçok vatandaş bankaya müracaat etse de herhangi bir olumlu dönüş almamaktadır.

QNB kart aidatını geri alabilmeniz için sözleşmenizde yıllık ücret veya kart aidatı gibi maddelerin olmaması gerekir. Kartınızın aidatı sizlere bildirilmişse veya sözleşmenizde yer alıyorsa maalesef bu ücreti ödemeniz gerekir. Her bankada yıllık ücretin alınmadığı, yıllık aidatın ödenmediği bir kartı olması mecburidir. Eğer ilk başta sizlere bu karttan bahsedilmemişse itiraz etme hakkınız vardır. Bankalar sizlere aidatsız kart olmadığını söylüyorsa o zaman normal kredi kartından yine ücret talep edememektedir. Kart aidatını geri almak için yapmanız gereken yöntemler şu şekildedir;

QNB Finansbank Kredi Kartı Yıllık Üyelik Ücreti

Qnb finansbank kredi kartı yıllık üyelik ücreti

Ülkemizde milyonlarca kişi kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartlar sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bankalardan aldığınız kredi kartlarında yıllık ücret ödemeniz gerekir. Aslında yasal olarak bankaların sizlerden yıllık üyelik ücreti almaması gerekmektedir. Kredi kartı için başvurduğunuz bankada sözleşmenizde yıllık üyelik ücretinin yer aldığı maddeyi iyi kontrol etmeniz gerekir. En çok tercih edilen özel bankalardan biri QNB olmaktadır. QNB bankasında kredi kartlarının çeşitlerine göre yıllık üyelik ücretlerini sizler için ele aldık.

Finansbank Aidat İade Kampanyası

QNB ülkemizde en çok tercih edilmeye başlanan bankalardan biridir. Finansbank dan alacağınız kredi kartlarının birçoğunda yıllık üyelik ücreti vardır. Yıllık üyelik ücreti yani kart aidatı alınmayan kartlardan biri CardFinans Fix olmaktadır. Kart aidatı ödüyorsanız bankanızla iletişime geçerek kart değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Finansbank’a ödediğiniz kart aidatlarını geri almak istiyorsanız ilk olarak bankaya dilekçe yazabilirsiniz. Banka olumlu dönüş yapmazsa Tüketici Hakem Heyetine dilekçe yazmanız yeterli olacaktır. Sözleşmeniz kart aidatı ile ilgili bir madde yer almıyorsa ödediğiniz ücretler sizlere geri iade edilecektir. QNB tarafından aidat iade kampanyası bulunmamaktadır. Dilekçe yazarak ödediğiniz aidatları geri alabilirsiniz.

/ 5.

Share.

Comments are closed.