Gay Dizileri 2022/23 listesi hazırlandı. Kore, Tayland gay dizileri en çok puan alanlar ve beğenilenler listesi hazır, keyifli seyirler.

Gay diziler erkekler ve kadınlar arasındaki cinsel ilişkiden ziyade erkeklerin diğer erkekler ile olan cinsel ilişkilerini temel alan dizilerdir. LGBT teması barındıran bu dizilerde kimi zaman müstehcen sahneler kimi zaman da sınırları zorlayan hikayeler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aklınızı başınızdan alabilecek, yok artık dedirtecek türden ne izlemeli gay dizileri arıyorsanız listemiz sizi bekliyor.

Lise, Ergenler, Cinsel Fanteziler

Lise, Ergenler, Cinsel Fanteziler ve LGBTİ: Elite

Elite, bir lisede geçen karmakarışık olaylar, farklı cinsel eğilimler ve suçlar içerisindeki bir hikayeyi anlatıyor. Dizinin Netflix dizisi olduğunu ve kelimenin tam anlamı ile fena tuttuğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Erotik diziler arasında da değerlendirilen çılgın bir temaya sahip.

Elite’de cinsel içerikli sahneleri bolca görebilirsiniz. Heteroseksüel ilişkiden öte farklı ilişkiler de dizinin ana konularına dahil oluyor. İlişki ve seks sadece erkekle kadın arasında değil gay karakterler arasında da sıkça ekrana taşınıyor. Hem ana karakterler hem de yan karakterler üzerinden çeşitli bir hikaye sunması açısından gerçekçi bir yapım olarak değerlendiriliyor.

Will and Grace

LGBT Temalı İlk Yapımlardan Biri: Will and Grace

Bu dizi LGBT+ temasını barındıran ilk dizilerden biridir. Öyle ki ilk kez 1998 yılında yayınlanmaya başlamıştır. İki gay karakterin birbirlerine duyduğu ilgiyi ve yaşam mücadelelerini konu alan yapım 2006 yılına kadar sürmüş ve ardından 2017 ile 2020 yılları arasında tekrar vizyona gelmiştir.

LGBT+ karakterlere çok fazla yer verilmeyen Dünya sinemasında farklı cinsel yönelimleri işleyen ilk yapımlardan biri olması nedeni ile listede yer alması gerektiğini düşündüğümüz bir yapım. Gökkuşağı renklerini barındırması nedeni ile ilk yayınlandığı zaman da eleştiri yağmuruna tutuluyor. Dizinin 8 sezonu çekiliyor ve 10 yıl boyunca çekim olmuyor. Sonrasında 2017 yılından 2020 yılına kadar 3 sezon daha çekilerek final yapıyor.

Sex Education

Yine Bir Lise Macerası, Kimliğini Arayan Ergenler ve Bazı Büyük İnsan Sorunları: Sex Education

Lisede geçen bu hikayede iki ana karakterimiz de toplumla entegre olmakta zorlanıyor. Sıkı durun karakterlerin ikisinin de ebeveynleri cinsel terapist. Sürekli cinsellikle ilişkili konuşulan sohbetler beraberinde kadın karakterimizi bu konuda biraz uzman hale getiriyor.

Otis ve Toy arasında geçen ilginç eğitimler, diğer öğrenciler ile ilişkileri ve başlarına gelen komik olayların hepsi bölüm bölüm diziyi izletmeye fazlasıyla yetiyor. Biseksüel karakterlerden tutun da nude sahnelere kadar kafanızı karıştıracak şeyler görebilirsiniz.

Young Royals

Bir prensin gay olduğunu kabul etmesi ve saklaması ne kadar zor olabilir? Genç Asilzadeler (Young Royals)

Her şey prensin oldukça sevilen ve beğenilen bir yatılı okula kaydını yaptırması ile başlar. Başlarda okula alışmakta fazla güçlük çekmeyen prens zamanla hislerinin farkına varır. Kadınlar yerine erkeklerle dolu bir okulda olmaktan mutluluk duymasına anlam vermekte güçlük çekse de hislerine çok fazla karşı koyamaz.

Bir prensin okulundaki başka bir öğrenci ile yaşadığı cinsel ilişki, hoşgörü ve bağ kurma çabasına doğrudan dizide şahit olacaksınız. 2021 yapımı güncel gay temalı dizilerden biri.

Queer as Folk

LGBTİ, dram ve gençlik hepsi bir arada: Queer as Folk

Dizi yayınlanmaya başladığı andan itibaren sevilen ve Amerika’nın LGBTİ macerasına görece ışık tutan bir dizidir. Öyle ki LGBTİ+ bireylerin yaşamlarına yönelik farklı hayatlara değinen ve yaşanmış olabilecek birçok olayı da konu edinen bir dizidir. Panseksüellik, lezbiyenlik, gay olmak ve çok daha fazla farklı cinsel yöneliş ve aidiyet konusunda şaşıracağınız içerikler görebilirsiniz.

Drama ve gençliği bir arada gördüğünüzde büyük ihtimalle mendillerinizi çıkarabilirsiniz. Ağlamak serbest. İnsanların cinsel yönelimleri nedeni ile yaşadıkları baskıları ve mecbur kaldıkları ilişkileri göz önünde bulundurabileceğiniz bir yapım. Dizinin ana konusu ise Pittsburgh’da yaşayan 5 gay adamın yaşamı.

Queer Eye

Sırada bir reality programı var. Eğlence, komedi ve LGBTİ+ konular bir arada: Queer Eye

Reality programlarını birçokları sever. Bu program ise LGBTİ+ bireyler arasında geçen bir çeşit program. Reality programlarına farklı bir gözden bakmak isterseniz bu grubun programlarına tanık olabilirsiniz.

Programı eğlenceli yapan ise her bir gay karakterin kendi alanında uzman olmasıdır. Bölümlerin her birinde bir karaktere eğiliyorlar. Moda, yemek, yaşam, tasarım, kişisel bakım gibi alanlarda uzmanlıkları bulunan bu adamların hayata bakışları sizi şaşırtabilir.

Cucumber

Orta yaşlarda gay bir adam ve onun erkek arkadaşının hikayesine tanık olun: Cucumber

Cucumber bir mini dizi. Yayınlandığı zaman ses getiren türden. Dizinin konusu ise Gay olduğunu dile getiren Henry’nin erkek arkadaşı ile yaşadıklarından oluşuyor. Erkek arkadaşı ile olan uzun süreli ilişkisine dair işlenen farklı temalarda aslında cinsel tercihlerin kişinin mutluluğu için ne kadar önemli olduğu da konu alınıyor.

Cucumber daha çok 25 yaş üstü kitlenin seveceğini düşündüğümüz ve LGBTi+ kapsamında değerlendirilen yapımlardan biri. Sadece 8 bölümden oluşuyor.

Comments are closed.