Gmail Kuyruğa Alındı Ne Demek? – Mail Gider Mi?

Gmail kuyruğa alındı ne demek, Google tarafından geliştirilen Gmail en popüler mail adreslerinden biridir. Kurumsal olarak veya bireysel olarak mail hesaplarına sahip olmamız gerekmektedir. İletişim aracı olarak ta görülmektedir. Sık sık mail kullanan kişiler birçok hata ile karşılaşmaktadır. Bu hatalardan birisi ise Gmail kuyruğa alındı hatasıdır. Mobil cihazlarla mail göndermek istediğiniz vakitte bu hatalarla karşılaşma oranınızın daha çok artmaktadır.

 • Gmail kuyruğa alındı demek mailin gitmemesi ve attığınız mailin sıraya girmesi anlamını taşımaktadır.

Bu hataya sebep olan iki başlıca neden vardır. Gelin bu nedenlere bakalım.

 • Bu hataya sebebiyet veren ilk nedenlerden birisi gmail alanının dolmuş olabilir. Gmail sizlere GB ücretsiz bir alan vermektedir. Bu alan da maillerinizin çok fazla bekletilmesi, bu alanın doldurulmasına sebep olmaktadır. Sizler için önemi olmayan mailleri silmeniz gerekmektedir.
 • Bu hataya sebebiyet veren ikinci neden ise gmail hesabı ile cihazınızda senkronizasyon sorunun yaşanmasından kaynaklı olmaktadır. Bu durum mobil cihazlarda meydana geldiği için bu hatayı genellikle mobil cihazda karşımıza çıkmaktadır.

Gmail Kuyruğa Alınan Nasıl Gönderilir

Gmail kuyruğa alındı ne demek

Gmail kuyruğa alınan nasıl gönderilir, Gmail uygulamasında maillerinizi gönderirken birçok kullanıcı tarafından aynı hatayla karşılaşılmaktadır. Bu hata genellikle mobil cihazla mail atarken karşınıza çıkmaktadır. Gmail kuyruğa alındı demek aslında mailinizin iletilmediğini gösteren bir durumdur. Bu hata iki sebepten dolayı gerçekleştiğini söyledik. Bu hata gidermek için yapacağınız çözümleri sizler için liste haline getirdik. Çözüm önerilerini uygulayarak mailinizi yollamayı bir daha deneyiniz. Bu sefer mailiniz karşı tarafa iletilecektir.

 • Çözüm yollarından bir tanesi olan depolama alanını azaltmaya çalışın. Depolama alanı olmadığından dolayı mailleriniz kuyruğa alınmaktadır. Bu yüzden depolama alanını azalttıktan sonra bir daha mailinizi yollayın.
 • Gmail uygulaması eski sürümde olabilir. Bu yüzden uygulamayı güncellemenizde fayda vardır. Güncelledikten sonra tekrardan deneyin.
 • Senkronizasyon hatasından kaynaklı ile bu durumu düzeltmek için şu adımları takip ediniz. Gmail uygulamasına girin. Daha sonra ayarlar seçeneğini bulun. Ayarlar seçeneğinden hesabım yazan kısma tıklayınız. Gmail senkronize et kısmı işaretli olması gerekmektedir.
 •  Gmail uygulamasına ait verilerini temizleyin. Yeniden cihazı başlatarak mail gönderimini deneyin.

Kuyruğa Alınan Mail Nasıl Silinir

Kuyruğa alınan mail nasıl silinir, Mail adreslerinde başımıza gelen olaylardan bir tanesi ise kuyruğa alındı hatası ile karşılaşmamız. Bu hata maillerimizin iletilmediğini göstermektedir. Kuyruğa alınan bir maili silmek istiyorsanız giden iletilerde bunun için bir seçenek olmadığını göreceksiniz. Bazı kullanıcılar giden mesajların hepsini silmektedirler. Giden kutusunun hepsini sildiğinizde sadece kuyruğa alınan mailin silindiği söylenmektedir. Doğruluğu hakkında net bir şey söylemek doğru olmaz. Bu işlemi yapan kullanıcılar yorum kısmında fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 • Bir diğer yöntem ise verileri silmeniz olacaktır. Cihazınızdan mail uygulamasına gidin. Daha sonra depolama alanı seçeneğine tıklayınız. Orada yer alan verileri temizleme seçeneğine tıklayınız. Verileri temizledikten sonra telefonunuzu ya da cihazınızı yeniden başlatın.

Mail kuyruğa alındı çözümü

Gmail kuyruğa alındı ne demek

Mail kuyruğa alındı çözümü, Gmail her ne kadar popüler mail türlerinden birisi olsa da bazı hatalarla sık sık karşılaşılmaktadır. Özellikle mail ile sürekli iletişim gerçekleştiren kişiler tarafından bu hatayla sık sık karşılaşılmaktadır. Bu hata ya depolama alanınız dolduğu için çıkar ya da senkronizasyonda sorun olduğu için bu hata ile karşılaşılmaktadır. Bu hata mailinizin karşı tarafa iletilmediğini göstermektedir. Bu hatayı yok etmek adına sizler için birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

 • Gmail uygulamanızın son sürümde kullanıldığından emin olun.
 • Uygulamaya ait verileri temizleyin.
 • Uygulamaya ait depolamada biraz yer açmayı deneyin. Eski ve önemi olmayan maillerinizi silin.
 • Gmail uygulamasının cihazınla senkronize olduğundan emin olun. Ya da senkronizasyonları düzenleyin.

Daha fazla ilgili içerik;


Kuyruğa Alınan Mail Gider Mi

Kuyruğa alınan mail gider mi, Gmail adreslerinde karşılaşılan problemlerden birisi kuyruğa alındı hatası olmaktadır. Kuyruğa alındı hatası mailin karşı tarafa iletilmediğini bildirmek için gelmektedir. Mailinizi sayfayı yenileyerek ya da depolama alanınızı azaltarak bir daha göndermeyi denemeniz gerekmektedir. Mobil cihaz üzerinden mail yolluyorsanız özellikle bu durumla karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu hatadan dolayı mailleriniz karşı tarafa gitmez.

 • Çözüm önerilerini deneyerek mailinizi yollamayı bir daha deneyebilirsiniz. Ya da sayfayı sürekli yenileyerek mailinizin gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde kuyruğa alınan bir mail karşı tarafa iletilmemektedir.

Kuyruğa alındı hatası

Kuyruğa alındı hatası, mail adresleri bizlerin karşı tarafla iletişime geçmemizi sağlayan servislerden bir tanesidir. Mail sayesinde iletişim ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır. Kurumsal işlerinizde, bireysel işlerinizde mail adresini kullanmaktayız. Mailler sayesinde birçok işlerimizi halledebiliriz.

Mailler de bazı sorunlar oluşabilmektedir. Bu sorunlardan bir tanesi ise kuyruğa alındı hatasıdır. Bu hata maillerinizin karşı tarafa iletilmediğini ve mailiniz sıraya alındığını bildiren bir hatadır. Bu hata iki sebepten dolayı karşımıza çıkmaktadır. Birincisi depolama alanın dolu olması, ikincisi ise senkronizasyon probleminden kaynaklı olmasıdır.

 • Kuyruğa alınan bir mail karşı tarafa gitmemektedir. Bu yüzden de mailinizin gitmesi için sürekli sayfayı yenileyin ya da yukarıdaki çözüm önerilerini deneyerek tekrardan mailinizi yollamaya çalışın.

Daha fazla ilgili içerik;

Mail kuyruğa alındı nasıl çözülür?

Mail kuyruğa alındı hatası, gönderdiğiniz mailin henüz alıcının posta kutusuna ulaşmadığını gösterir. Bu hatanın birkaç nedeni olabilir:
Gönderdiğiniz mail, alıcının posta kutusu tarafından çok büyük olarak algılanmış olabilir.

Mail alındı onayı nedir?

Mail alındı onayı, gönderdiğiniz mailin alıcının posta kutusuna ulaştığını gösteren bir mesajdır. Mail alındı onayı, genellikle alıcının posta kutusu tarafından otomatik olarak gönderilir. Ancak, alıcının posta kutusu, mail alındı onayı göndermeyi desteklemiyorsa, mail alındı onayı gönderemeyebilir.

Atılan bir mail geri alınabilir mi?

Maili gönderdikten sonra, henüz alıcının posta kutusuna ulaşmamış olmalıdır.
Maili geri çekmek için belli bir süreniz vardır. Bu süre, kullandığınız e-posta hizmetine göre değişebilir.

Mail geri çekme neden başarısız olur?

Maili gönderdikten sonra, alıcının posta kutusuna ulaşmış olabilir
Maili geri çekmek için izin verilmemiş olabilir
Maili geri çekme özelliğini desteklemeyen bir e-posta hizmeti kullanıyor olabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr