Güzel Ve Hayırlı Rüya Görmek İçin Dua – Bir Dileğin Olup Olmayacağını Rüyada Görmek

Güzel rüya görmek için hangi dua okunmalı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Dileğin olup olmadığını görmek için zikir ve dualara hadi gelin birlikte bakalım.

Günün güzel geçmesi için uykunuzu tam almanız gerekir. Verimli uyuyan kişiler hem günlerini keyifli geçirir hem de fiziksel açıdan kendilerini zinde hisseder. Uykunuzda gördüğünüz güzel rüya da bu konu üzerinde etkisi vardır. Kötü rüya gördüğünüz zaman ruhunuz daralır ve tüm gününüzü olumsuz etkilenir. Bu yüzden gece uyumadan önce güzel rüya görmek için Allah’a dua edebilirsiniz. Sabah namazına kalkmak için dua olduğu gibi güzel rüya görmek için de dua vardır. Peki güzel rüya için hangi dua edilir? Bu duayı yatmadan 7 kere okuyun ve hayırlı rüya için niyet edin. Allah’ın izniyle rüyanız hayırlı ve güzel olur.

Duanın Arapça Okunuşu;

Alahümme salli ala nuril envar ve sirril esrar. Ve tiryagıl ağyar ve miftahi bail nesar seyyidina muhammedinil muhtar ve alihil athar ve ashabihil ahyar adede niamillahi ve ifdalih.

Duanın Türkçe Anlamı;

Ey Rabbim, nurların nuru, sırların sırrı, dertlerin dermanı, zenginliklerin anahtarı olan Peygamber Efendimiz (s.a.v) ve ashabına sayısız salat ve selam olsun.

Hayırlı Rüya Görmek İçin Zikir

Güzel ve hayırlı rüya görmek i̇çin dua - bir dileğin olup olmayacağını rüyada görmek

Rüyalarımız her zaman hayırlı ve olumlu olmaz. Bazı zamanlarda hayırsız ve kötü kabuslar görebiliriz. Uyumadan önce hayırlı rüya görmek için 1 Fatiha, 3 İhlas, 1 Ayetel Kürsi, 1 Felak ve 1 Nas suresini okuyarak uykuya dalabilirsiniz. Sure ve okunacak duaların yanı sıra zikir çekerek de hayırlı rüya görebilirsiniz. Bazı alimlere göre uyumadan önce yapılması gereken zikirler var.

Hayırlı ve güzel rüya görmek için de uyumadan önce Ya Macid zikrini çekebilirsiniz. Ya Macid, Allah’ın çok cömert ve eli bol olduğunu ifade eder. İkram sahibi anlamına da gelen zikiri uyumadan önce sürekli zikredin. Zikre başlamadan önce hayırlı rüya görmek niyetiyle diyerek zikre başlamanız gerekir. Saf ve temiz kalple niyet ettikten sonra hayırlı rüya görebilirsiniz.

Bir Dileğin Olup Olmayacağını Rüyada Görmek İçin Dua

Dileğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için okumanız gereken belirli bir dua yoktur. Ancak dileğin gerçekleşmesi durumunda sizin için hayırlı olup olmadığını görmek için istihare namazı ve duasıyla uykuya dalabilirsiniz. Evleneceğin kişiyi rüyada görmek ya da istediğinizi rüyanızda görmek için ilk önce niyet etmeniz gerekir. Hangi konuyu görmek istiyorsanız o konuya niyet alın. Ardından alttaki ayeti 7 kere okuyun ve uykuya dalın. Mülk suresinin 14 ayeti şu şekildedir;

  • Ela ya’lemü men halak. Vehüvel Latifül Habir (Yaratan bilmez mi? Onun her şeyden haberi var. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar görür ve işitir.)

Mülk suresinin 14 ayetini sadece istediğiniz şeyi rüyanızda görmek için okumayın. Paranızın bereketlenmesi, zenginleşme, yoksulluğun ortadan kalkması, refaha kavuşmak gibi birçok niyetle bu ayeti okuyabilirsiniz.

Güzel rüya görmek için dua konusu hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥