Haftanın Coin Yorumları: ETH, Polkadot ve Solana Ne Zaman Yükselir?

Son bir hafta içinde kripto para piyasalarında büyük düşüş gözlemlendi. Bitcoin ve Ethereum gibi paralar %15’den fazla değer kaybı yaşadı.

Haftanın son gününde yükselmeye başlayan ETH, Polkadot ve Solana gibi önemli kripto paralar, hafta genelinde yatırımcılarının kaybetmesine neden oldu. Bu paraların neden düştüğü ile ilgili de uzmanlar tarafından çeşitli açıklamalar yapıldı. Son bir ayın en düşük değerleriyle karşılaşan bu para birimlerinin düşüş sebepleri dünya genelinde yaşanan olaylara bağlanıyor.

Bazı uzmanlar kripto paralarda yaşanan sert düşüşlerin nedeninin kripto paraların kurumsallaşması nedeniyle yaşanan gelişmeler ve bununla birlikte Evergrande krizinin yarattığı gerginlik havasının Bitcoin piyasasına yansıması olduğunu düşünüyor. Bazı uzmanlar ise FED tarafından yükseltilen faizlerin ve dünya genelinde Omicron varyantının yayılmasının Bitcoin piyasasında olumsuz etki yarattığını savunuyor.

Kripto para piyasalarında yaşanan bu sert düşüşlerden sonra paraların ne zaman yükselişe geçeceği merak ediliyor. Haftanın son günü olan Pazar sabah saatlerinden itibaren az da olsa yükselmeye başlayan kripto paralar son bir ayın en düşük fiyat seviyelerini görmüş durumda. Özellikle ETH, Solana ve Polkadot ne zaman yükselir sorusu oldukça merak ediliyor. Bu konuda uzman görüşlerini açıklayalım;

Ethereum Ne Zaman Yükselir?

Ethereum, piyasanın en iyi ikinci kripto parası ve Bitcoin’den sonra gelen en güvenli yatırım aracı olarak görülüyor. Ancak dünya genelinde ve kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler, ETH değerlerini de olumsuz etkiledi. Son bir ay içinde en yüksek değerini 4.232,38 dolar seviyesinde göre ETH, son bir haftada 3.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu göstergeler ETH’un son bir hafta içinde %15,14 değer kaybettiğini gösteriyor. Makaleyi yazdığımız sıralarda yükseliş grafiği çizen ETH, 3.195,84 dolar seviyesinde. ETH’un bu yükselişinin önümüzdeki hafta devam ettirmesi bekleniyor. Asıl beklenilen büyük yükselişin, önümüzdeki 2 yıl içinde gerçekleşmeyeceği düşünülüyor.

Ethereum (ETH Coin) Fiyatı

Binance Coin Ne Zaman Yükselir?

Binance Coin, Binance platformunun yerel kripto para birimidir. Son bir haftada piyasadaki genel düşüşten etkilenen BNB Coin %12,63 değer kaybı yaşamıştır. Şu anda 443,05 dolar seviyesindedir. Son 24 saat içinde yani haftanın son gününde %3’lük değer artışı yaşayan BNB Coin’in hafta içinde de bu yükselişine devam etmesi bekleniyor.

BNB Coin Geleceği – Binance Coin Yorum

Polkadot Ne Zaman Yükselir?

Geçtiğimiz bir hafta içinde düşüş yaşayan paralardan biri de Polkadot yani DOT. Son bir hafta içinde en yüksek değeri 30 dolar ile gören DOT, 23,13 dolara kadar gerilemiştir. Geçtiğimiz hafta yaşadığı değer kaybı ise %12,30 oranında. Son bir günün grafik verilerinde ise yükselişe geçtiği ve %7,48 değer kazandığı görülüyor. 2022 yılında büyük bir yükseliş beklenmeyen bu paranın yılın ortalarına doğru biraz daha fiyat artışı yaşaması ön görülüyor.

Polkadot Coin Geleceği – Dot Coin alınır mı?

Solana Ne Zaman Yükselir?

Son bir haftanın yüksek değer kaybı yaşayan paralarında bir diğeri Solana. Merkezi olmayan blockhain ağına bağlı olan bu para birimi de son bir haftada %19,12’lik bir kayıp yaşadı. En yüksek değerini 177,16 olarak görürken, en düşük değeri 133 dolar seviyesine kadar geriledi. Son 24 saatte %8,31’lik değer artışı yaşayan Solana, hafta başına girerken yükselmeye devam ediyor. Bu hafta içinden itibaren SOL değerinin de artması bekleniyor.

Solana Coin Geleceği – SOL Coin Yorum

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥