Haksızlığa uğradıysanız ve kimseye derdinizi anlatamıyorsanız bilmelisiniz ki sizi anlayan bir Rabbiniz var. Allah zalimlik yapan kişileri bu dünyada ya da diğer dünyada cezalandırır. Bu yüzden haksızlığa uğradığınız zaman Allah’a yönelerek dua etmeniz gerekir. Dua ettiğiniz zaman hem kalbinizdeki sıkıntı ortadan kaybolur hem de Allah’a yakınlaşmış olursunuz. Haksızlığın sonunda yapılan dualar Allah katında kabul edilmektedir. Haksızlığa uğradıysanız okumanız gereken duaları sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin birlikte bakalım.  

  • La ilahe illallahül’azim ül halim la ilahe ilallahü Rabbül arş il azim la ilahe illallahü Rabbüs semavati ve Rabbül erdı Rabbül arş il kerim. (Rabbim, beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Sen her şeye gücü yetensin, sen beni en hayırlara vesile olacak şekilde arındır.) 

Haksızlığa uğradıysanız yatsı namazından sonra 100 kere Ya Latif ve 100 kere Salavatı Fatih okumanız gerekmektedir.  

Zalime Karşı Okunacak En Etkili Dua 

Hayatımızda birçok kişiyle karşı karşıya kalırız. Zalimle ve acıması olmayan bir kişiyle karşılaştıysanız okumanız gereken birçok dua vardır. Beddua etmek, kendi kendini bitirmek ve üzülmek zalim kişilere yapacağınız yöntemler değildir. Allah’tan yardım isteyerek zalim kişileri sizden uzak durmasını istemek en güzel ve en hayırlı olandır. Zalime karşı okumanız gereken duaları sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin birlikte bakalım.  

  • Rabbigfirli ve li valideyye ve li men dehale beytiye mu’minen ve lil mu’minine vel mu’minati ve la tezidiz zalimine illa tebaran. (Allahım, beni, annemi, babamı, iman etmiş olarak evime girenleri, iman eden erkekleri ve iman eden kadınları bağışla. Zalimleri n ise helaklarından başka bir şeyini arttırma.) 
Zalime karşı okunacak en etkili dua 

Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua 

Yaşantımız boyunca haksızlık yapan birçok kişiyle karşılaşırız bu kişilere beddua etmek sizlere bir şey kazandırmaz. Kimseye beddua etmeden sadece Allah’a sığınarak yardım istemeniz gerekir. Sizlere haksız yere kötü davranan kişiler Allah’ü Teala tarafından cezalandırılacaktır. Haksızlık yapan kişilerin pişman olması ve size yapılan kötü davranışından dolayı özür dilemesini istiyorsanız yapmanız gereken duaları sizler için ele aldık.  

  • Ey Allahım, sadece sana inanırım, sadece sana yönelir ve sana giden yola giderim. Dönüş sadece sanadır. Ya Rabbi, bizleri kafirlere karşı ezdirme, bizleri koru. Ey Allah’ım, bizleri bağışla. Sen Aziz ve Hakim olansın. 

Haksızlığa uğradığınız zaman günde 100 defa Ya Müntekim Celle Celalüh esmasını okumanız gerekir. Bu esmayı okudukça haksızlığa uğrayan kişinin hakkını Allah’ü Teala alır.  

Anne Sütünü Arttıran En Etkili Dua

Ev Sahibi Olmak İçin En Etkili Dua

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

/ 5.

Share.

Comments are closed.