Ev sahibi olmak için okunabilecek birçok dua var. Bunlardan en yaygın olanı “Ya Hayyu Ya Kayyum, bi rahmetike esteğisü.” duasıdır. Bu duanın anlamı “Ey her daim diri ve var olan Allah, rahmetinle senden yardım diliyorum.” şeklindedir.

Ev sahibi olmak için okunacak dua, ev almak günümüzde artık zor hale gelmiştir. Ev almak, kendinizi korumaya almak için herkesin hayali olmaktadır. Maddi sıkıntılardan dolayı ev alma hayaliniz sizleri ümitsizliğe sürüklemektedir. Maddi durumunuz belirli miktarda olsa bile hayalinizdeki evi almak istersiniz. İşte bu konularda Allah’tan yardım istemeli ve ona sığınmamız en doğru davranışlardan biri olacaktır.

Ev almak için birçok dua bulunmaktadır. Dua ederken içten olmanız gerekir ve duanız gerçekleşmedi diye ümitsizliğe kapılmamalı, acele etmemeniz gerekir. Sizler için hayırlı olanı yalnızca Allah bilir. Sizlere en hayırlı vakitte hayırlı bir eve sahip olmanız için sadece Allah’tan yardım istemelisiniz. Ev sahibi olmak isteyen kişiler için yazımızı ele aldık. Hadi gelin en hayırlı dualara göz atalım.

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Ev Sahibi Olmak İçin Dua Fetih Suresi

Ev sahibi olmak herkesin kurduğu en güzel hayallerden biridir. Günümüzde ise ev almak biraz zorlaşmıştır. Bu yüzden ev sahibi olmanız için okumanız gereken duaları sizler için bir araya getirdik. Fetih suresi bildiğimiz üzere bir işi başarmak için okunan surelerden biridir. Ev almak için de okunan fetih suresinin belirli bir günü bulunmaktadır. Dilerseniz her gün Fetih suresini okuyup Allah’a dua etmelisiniz. Dim alimleri ev almak isteyen kişilerin Fetih suresinin şu vakitte okunmasının daha etkili olacağını dile getirmiştir.

  • Muharrem Ayının 29. Günü ikindi namazından sonra Fetih suresi okunmaya başlanır ve Muharrem ayının 30. Gününe kadar 29 tane Fetih suresi okunmalıdır. 2022 yılında Muharrem ayı Temmuz ayına denk gelmektedir. Muharrem ayını kaçırdıysanız veya gelmesine uzun vakit varsa Fetih suresini her gün okuyup ev sahibi olmak için niyet ederek dua edebilirsiniz.
Ev Almak İçin İhlas Suresi

Ev Almak İçin İhlas Suresi

Ülkemizdeki birçok kişinin hayali olan ev almak için Allah’a sığınmanız gerekir. Kiradan kurtulmak, başınızı sokacak bir eviniz olsun istiyorsanız hem çabalamalı hem de dua etmelisiniz. Birçok kişinin merak ettiği İhlas suresi ile ev sahibi olmanız için yapmanız gereken adımları sizler için ele aldık.

  • Ev sahibi olma niyetiyle 40.000 defa İhlas suresinin okunması gerekir. Günlere bölünebilir ve belirli bir vakit yoktur. İhlas suresini okurken içten olmanız gerekir ve acele etmemeniz gerekmektedir.

Allah’ım Ev İstiyorum

Ayakkabı bağcınızı bile sadece Allah’tan istemeniz gerekirken en büyük hayallerinizden biri olan ev almak için Allah’tan yardım istemeliyiz. Allah ol dediği zaman her şey olur. Geçmiş ve geleceği ancak ve ancak Allah bilebilir. Sizler için en hayırlısını Rabbim sizlere nasip eder. Siz şer olarak gördüğünüz şeyler belki de sizler için hayırlı olandır. Allah’tan ev sahibi olmak için okumanız gereken duaları derledik. 12 Esma ile okunan ev alma duasını sizler için ele aldık.

Bismillahirrahmanirrahim

  • Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab. Ya Müheymin, Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi. Bismil lahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme raddini bikadaike ve barik lif ima kuddire li hatta unibbe ta’cile ma ahherte vela te’hire ma’accelte denir ve duayı bitirebilirsiniz.

Yoğun Bakımda Yatan Hasta İçin Dua

Yolculuğa Çıkarken Okunacak Dua

Adet Olmak İçin Okunacak Dua

Bu Dua İle Sınavı Kazandım