Anne Sütünü Artıran En Etkili Dua – Zikirler

Anne sütünü arttıran en etkili dua hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Anne sütünü arttıran zikirler ve süt emzirirken okunacak dua işte detaylar.

Anne sütünü arttıran en etkili okunacak dua, yeni doğmuş bebekler için ilk altı ay anne sütü bebeğin gelişimi ve bağışıklık sisteminin güçlü olması için son derece önemlidir. Bazı annelerin stresten uzak durdukları ve sütünü arttıracak yiyecek ve içecekleri tüketmelerine rağmen sütü olmuyor ya da az olduğu için mama takviyesi yapıyor. Bu durumda olan anneler başka ne yaparsam sütüm artar diye düşünüyorsa tabi ki her şeyin başı olan dua ile sütünü arttırması mümkündür. Emziren annelerin sütünü arttırması için Muhammed Suresinin 15. Ayetini bir kağıda yazarak üzerinde veya göğsünde taşıması tavsiye edilenler arasındadır. Aynı zamanda Muhammed Suresini okumaları da emziren anneler için faydalıdır.

Uyumayan Bebeğin Uyuması İçin Dua

Muhammed Suresi 15. Ayet

  • Fiha enharun min main ğayri asinin ve enharun min lebenin lem yeteğayyer ta’muhu ve enharun min hamrin lezzetin lişşaribine ve enharun min aselin musaffen ve lehum fiha min kulis semerat.

Anne Sütünü Arttıran Zikirler

Bazı anneler doğumdan sonra yaşadığı stres, gerginlik, afallamalar sayesinde anne sütü azaltabilir ve hatta kesilebilmektedir. Öncelikle hamilelik dönemini ve lohusa dönemini sakin geçirmeye dikkat etmek gerekir. Tabi ki bunun yanı sıra yiyecek ve içecekler de de süt arttırıcı ve süt kalitesini arttıracak besinler tercih edilmelidir. En önemlisi de bol su tüketmek emziren annenin en az üç litre su içmesi gerekir. Bu uygulamaları yaptıktan sonra son olarak da anne sütünü arttıracak duaları, zikirleri çekerseniz Allah’ın izni ile sütünüz bebeğinize yetecek kadar olacaktır.

  • Anne sütünü arttırmak için Esmaül Hüsna’dan Ya Metinü ismi şerifi bol bol zikrederseniz sütünüz de artış göreceksiniz.

Süt Emzirirken Okunacak Dua

Yeni doğan bebekler ilk altı ay anne sütünden başka hiçbir besin almamaktadır. Bebekler ilk başlarda mideleri küçük olduğundan dolayı az miktar sütle de doyabilirler. Ancak zaman geçtikçe ve bebekler büyüdükçe doyma ihtiyaçları da büyür ve daha çok süt içme ihtiyacı duyarlar. Bu yüzden de salgılanan süt az olup yetersiz kaldığında bebek de doyamadığı için haliyle huzursuz ve huysuz olurlar.  Sütünüzü arttırmak için yaptığınız bütün uygulamalarla birlikte bir de dua olursanız sütünüzün arttığını ve manevi olarak da huzur verdiğini göreceksiniz.

Anne sütünü arttırdığı bilinen bir diğer dua da şu şekildedir;

  • Bismillahirrahmanirrahim. Yefalüllahü ma yeşaü ve yefkemü ma yüridü. Ve ce alna min beyni eydihim sedden. Ve min halfihim sedden fe ağşeynahûm fehüm la yübsirün. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.
Anne sütünü artıran en etkili dua

Anne Sütü Gelmesi İçin Ne Yapmalı

Emzirme süreci bebek kadar anne içinde çok önemli bir süreçtir. İlk altı ay anne sütü ile beslenmesi gereken bebeğiniz için sütünüzün artması için yapmanız gerekenler vardır. Bazı annelerin sütü hiçbir şey yapmadan da fazla fazla sütü olabiliyorken, maalesef ki bazı annelerin sütü ya az ya da hiç gelmiyor.

  • Öncelikle anne stres, sıkıntı, üzüntü gibi duygulardan uzak durmalıdır.
  • Uyku düzeni ve beslenmesi kaliteli ve düzgün olmalıdır.
  • Sıvı tüketimi bol olmalı günde en az üç litre su içmelidir.
  • Anne sütünü arttıran bazı besinler vardır. Isırgan otu, roka, ıspanak, maydanoz, rezene, yonca tohumu, havuç, balık, sütlaç, hurma, incir, tahin, kuru meyveler, ayran, çorbalar gibi besinler tüketilmelidir.
  • Fırsat buldukça kısa yürüyüşlere çıkmaya çalışın. Çünkü yürüyüş metabolizmayı olumlu etkilediği için sütün artmasında faydası olacaktır.
  • Gün içerisinde ılık duş almaya çalışın. Duş süt damarlarının açılmasını sağlar.

Takıntılı Düşüncelerden Kurtulmak İçin Dua

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

Ev Sahibi Olmak İçin En Etkili Dua

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥