Hamster Fiyatları 2024 (En Çok Sevilen Fareler)

Son dönemlerde en çok tercih edilen evcil hayvanların başında hamsterler gelmektedir. Hem sevimli hem de titiz bu hayvanları birçok hane halkı beslemek istemektedir. Hamsterlar keşfetmeyi çok seven oldukça meraklı canlılardır. Birçok insan hamster fiyatlarını merak edip araştırmaktadır. Hamster fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiye sitemizden ulaşabilir fikir edinebilirsiniz. Hamster fiyatları 2024 hamster cinslerine göre çeşitlilik gösterir. Çeşitlerine göre fiyatlarını şöyle listeleyebiliriz:

Hamster fiyatları
Gonzales Hamster Fiyatları160 TL
Avrupa Hamster Fiyatları120 TL
Çin Hamster Fiyatları120 TL
Raborovski Hamster Fiyatları400 TL
Cüce Rus Hamsterı Fiyatlaro190 TL
Suriye Hamsterı Fiyatları85 TL
Winter White Hamster Fiyatları1,300 TL
Campbell Hamster Fiyatları1,900 TL
Hamster fiyatları

Bu fiyat listesi ortalama olup yeni eklenen zamlara göre fiyat tarifeleri farklılık gösterebilmektedir.

Hamster kafesi fiyatları

Hamster Kafes Fiyatları

Hamster kafes fiyatları

Hamster kafes fiyatları malzeme kalitesine göre, içerisinde yer alan aksesuarlara ve oyuncaklara göre değişiklik gösterir. Kafes içerisindeki malzemeler isteğe göre tercih edilir. Sayaçlı ve kum havuzlu çeşitleri de vardır. Oyun parkurlu ve içerisinde tünel olan kafesler çoğunlukla daha fazla tercih edilir. Meraklı ve oyuncu hamsterler için uygundur.

Hamster fiyatları
Hamster fiyatları

Hamster Fiyatları Petshop

Hamster fiyatları petshop

Pet shoplardan kolaylıkla sahiplenebileceğiniz hamsterların fiyatları değişiklik gösterir. Lâkin ortalama fiyatlar yukarıdaki listeye yakın ücretlerdir. Cinslerine göre fiyat farkları olan hamsterlar son zamanların en çok sahiplenilen canlılarıdır. Pet shop hamster fiyatları sayfamız aracılığıyla ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Gonzales Hamster Fiyatları

Gonzales hamster fiyatları

Gonzales hamster fiyatları uygunluğu hem de boyutlarının diğer hamsterlara göre daha küçük olmasıyla çoğunlukla tercih edilen bir türdür. Diğer hamsterlar gibi kısa ömürlüdürler. Ortalama yaşam süreleri 2 ila 2 buçuk yıl arasında değişir. Ortalama fiyatı ise 75 TL’dir.

Çin Hamster Fiyatları

Suriye hamster fiyat

Oyuncu bir tür olan Çin hamster fiyatları da ucuz olması göz önüne alındığında en çok tercih edilen hamster çeşididir. Tercih edeceğiniz hamster türü Çin hamsteri olacaksa kafesinde mutlaka oyun parkuru bulundurmalısınız. Çünkü sürekli oyun oynamaktan keyif alırlar. Suriye hamsterlarının fiyatı ise 45 TL’dir.

Hamster insanı ısırır mı?

Sizi minik ısırıklarla gıdıklayabilir ellerinizde yiyecek kalıntısı ve kokusu olmamasına dikkat ediniz.

Hamster koku yapar mı?

Size şaşırtıcı gelebilir ama koku alma hissi çok hassas olduğu için kendi kokusu yüzünden rahatsız olduğunda kendi temizliğini yapmaktadır. Bu hamster’ın ne kadar temiz ve kokusuz hayvan olduğunu gösterir.

Hamster bakımı zor mu?

Hamster bakımı, bazı temel ihtiyaçları karşıladığınız sürece oldukça kolaydır. Hamsterlar, küçük ve bakımı kolay hayvanlardır. Ancak, hamsterınızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşaması için bazı temel ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar şunlardır:

  • Uygun bir kafes: Hamsterınızın kafesi, yeterince büyük ve havadar olmalıdır. Kafesin içinde, hamsterınızın saklanacak ve oynayacak yerleri olmalıdır.
  • Temiz su ve yiyecek: Hamsterınızın her zaman temiz su ve yiyeceke erişimi olmalıdır. Hamsterların diyetleri, tohumlar, tahıllar ve sebzelerden oluşur.
  • Düzenli temizlik: Hamsterınızın kafesi, her gün temizlenmelidir. Bu, hamsterınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Hamster fare mi değil mi?

Hamsterlar, kemirgenler sınıfına ait, küçük, tüylü hayvanlardır. Fareler de kemirgenler sınıfına ait, küçük, tüylü hayvanlardır. Bu nedenle, hamsterlar ve fareler birçok ortak özelliğe sahiptir.

Hamster evde yalnız kalır mı?

Hamsterlar, evde yalnız kalabilirler. Ancak, hamsterınızın yalnız kalacağı süreyi sınırlamak önemlidir. Hamsterlar, sosyal hayvanlardır ve düzenli olarak etkileşime ihtiyaçları vardır.

Hamster sahibini tanır mı?

Evet, hamsterlar sahiplerini tanıyabilirler. Hamsterlar, iyi bir hafızaya sahiptir ve sahiplerini kokusundan, sesinden ve hareketlerinden tanıyabilirler.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥