Japon balığı fiyatları 2024’ün en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Japon balıkları akvaryumda beslenen ve en sık tercih edilen balık türüdür. Neredeyse her petshop bayisinde kolayca bulabileceğiniz bir tür olduğunu söylemek de mümkündür.

Güncel fiyat seçenekleri ise aşağıdaki gibi yansıyor;

Standart Japon Balığı Fiyatı75 TL
Aslanbaş Japon Balığı Fiyatı125 TL
Oranda Japon Balığı Fiyatı175 TL
Bebek Yüzlü Japon Balığı Fiyatı400 TL
Panda Japon Balığı Fiyatı205 TL
Tül Kuyruk Japon Balığı Fiyatı105 TL
Teleskop Japon Balığı Fiyatı105 TL
Ranchu Japon Balığı Fiyatı275 TL
Ryukin Japon Balığı Fiyatı135 TL
Shubunkin Japon Balığı Fiyatı95 TL
Koi Japon Balığı Fiyatı400 TL
Common Japon Balığı Fiyatı95 TL

Belirttiğimiz fiyatlar balıkların satış noktasına göre değişebiliyor. Çünkü canlı balık satışları serbest piyasa kapsamındadır. Bu da satış noktalarının kendi fiyat politikalarına göre satış yapmaları anlamına geliyor.

Bebek Yüz Japon Balığı Fiyatları

Japon Balığı Fiyatları

Bebek yüz Japon balığı fiyatları dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu balık türü tıpkı bir bebeği andıran şekli ve boyutlarıyla oldukça sık tercih ediliyor. Bebek yüzlü Japon balıklarının güncel satış fiyatının 400 TL olduğunu görmek mümkün.


Daha fazla ilgili içerik;


Standart Japon Balığı Fiyatları

Standart Japon balığı fiyatları genellikle 75 TL ile 100 TL arasında değişiklik gösteriyor. Nitekim hemen her yerde görülen standart denebilecek bu balık türünde görece genç balıkların satın alınması tavsiye ediliyor. Güncel satış fiyatları ise 75 TL civarında seyrediyor.

Fanus Japon Balığı Fiyatları

Japon Balığı Fiyatları

Fanus Japon Balığı fiyatları genellikle küçük balık türlerinden oluşuyor. Fanusta beslenen Japon balığı türlerinin görece daha kısa süre yaşadığı biliniyor. Nitekim güncel fanus Japon balığı fiyatları ortalama 75 TL seviyesindedir.

Japon Balığı Nelerden Hoşlanır

Japon balığı nelerden hoşlanır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Japon balıkları, akvaryumun ya da fanusun içerisinde Vallisneria grubu içerisinde olan bir bitkiden ya da Gigrofila adlı bitkiden hoşlanabilir. Kısaca Japon balığı, fanusun ya da akvaryumun içerisinde tek olmayı sevmez. İçerisinde en azından bir süs bitkisi dahi olsa yerleştirilmelidir.

Japon Balığı Evde Nasıl Bakılır

Japon balığı evde nasıl bakılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. 4-5 günde bir suyunun değiştirilmesi ve suyun ortalama 25 derecenin altında tutulması oldukça önemlidir. Japon balıkları genellikle ılık ve görece serin sulardan hoşlanır.

Japon Balığı Aç Olduğu Nasıl Anlaşılır

Japon Balığı Fiyatları

Japon balığı aç olduğu nasıl anlaşılır konusu balık severlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bir Japon balığının aç olduğunu anlamanın herhangi bir yolu bulunmasa da fiziksel hareketleri bunun sinyalini verebilir. Nitekim balığın cama saldırıyor olması çoğunlukla açlığı ifade eder.

Japon Balıklarının Suyu Kaç Günde Bir Değiştirilir

Japon balıklarının suyu kaç günde bir değiştirilir sorusunun yanıtı ortalama olarak 4-5 gündür. Bu noktada suyun sıcak olmaması ve ılık olmasına dikkat edilmelidir. Japon balıkları sıcak sudan ziyade ılık ve hatta çoğunlukla serin suları tercih eder.

Japon balığı türü ve fiyatları hakkında tüm detayları sunduk. Yer verdiğimiz bilgilerin eksik veya hatalı olduğunu düşünebilirsiniz. Hem bunları hem de konuya dair diğer sorularınızı hemen yorum olarak yazıp geri bildirim alabilirsiniz.

Leave A Reply