Hoşgeldin bebek başvuru formu ekranı merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Hoşgeldin bebek paketi başvurusu hakkında tüm detayları…

Doğum yapan anneler başvuru yapmaları durumunda hoşgeldin bebek paketinden yararlanabilir. Belediyeler tarafından sağlanan sosyal yardımlar arasında hoşgeldin bebek paketi de bulunur. Yeni doğan bebek yardımı farklı bir sosyal yardım paketidir. Bu paketin içerisinde annelerin temel ihtiyaçlarını karşılayan birçok malzemeler bulunur. Canlı doğum yapan her anne kolayca hoşgeldin bebek başvurusu gerçekleştirebilir. Peki başvuru formuna nereden ulaşabilirsiniz?

 • Hoş geldin bebek başvuru formu ulaşmak için ikametgahınızın bağlı olduğu belediyenin resmi web sitesine gidin.
 • Resmi web sitesinde arama kısmına hoş geldin bebek paketi yazın.
 • Eğer belediyeniz bu yardımı düzenliyorsa karşınıza başvuru formu gelecektir.
 • Anne, baba, çocuk ve adres bilgilerini girdikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu

Hoş geldin bebek paketini birçok anne adayı bilmiyor. Belediyeler doğum yapan tüm anne adayları için hoş geldin bebek paketi düzenler. Bu pakete ek olarak 1300 TL çocuğu olanlara yardım düzenlenir. Ancak bazı belediyelerde bu paket yardımı bulunmaz. Genellikle büyükşehir belediyeleri tarafından bu yardım düzenlenir. Başvuru yapmak için sağlamanız gereken şartlar şu şekildedir;

 • Doğan çocuk 0 ile 3 ay arasında,
 • Bebeğin kimliğinin çıkması,
 • Başvurularda ailenin ikametgah adresini girmesi,
 • Online olarak başvuru yapmanız gerekir.

Eğer yukarıdaki tüm şartları sağlıyorsanız hemen bağlı olduğunuz belediyenin internet sayfasına giriş yapın. Kategorilerden sosyal yardım seçeneğini seçebilir ya da arama kısmına hoş geldin bebek paketi yazabilirsiniz. Belediyeniz bu paketi sağlıyorsa başvuru formu karşınıza çıkacaktır. Başvuru formunu doldurarak kolayca yardıma başvurun.

İBB Anne Bebek Paketi Başvurusu

İBB Anne Bebek Paketi Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından doğum yapan annelere hoş geldin bebek paketi yardımı sağlanır. Bu sayede annelerin ihtiyaç duyduğu temel malzemeler bu paketin içerisinde yer alır. 0 ile 4 yaş arasında bebeği olan dar gelire sahip anneler yardımdan yararlanabilir. Paketin içerisinde bebek bezi, mama ve ıslak mendil gibi ihtiyaç duyulan her şey bulunur. Başvuru için alttaki adımları takip edin.

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesinin web sitesine giriş yapın.
 • Ardından arama kısmına Sosyal ve Ekonomik Destek Programı yazın.
 • Online başvuru formu karşınıza gelecektir.
 • Online başvuruda kişisel bilgilerinizi giriş yaparak devam edin.
 • Bilgilerinizi doğruladıktan sonra kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Ankara

Ankara’da birçok belediye hoş geldin bebek paketi yardımında bulunuyor. Çankaya Belediyesinden Altındağ Belediyesine kadar birçok kurum hoş geldin bebek paketini sağlar. İkamet ettiğiniz yere bağlı olan belediyenin sayfasına giriş yapın. Hoş geldin bebek paketi yazın. Ardından başvuru formuna ulaşarak bebeğin kimlik bilgilerini ve ikametgah bilgilerinizi girerek online başvuru yapabilirsiniz.

Her belediyenin başvuru formu değişiklik gösterir. Online başvuru yapabilirsiniz ancak bazı belediyeler de arayarak talebinizi dile getirebilirsiniz. Bazı belediyeler sosyal yardım aileler için bu yardımı düzenler. Bazı belediyeler ise doğum yapan tüm aileler için bu yardımı düzenler. Bu yüzden bağlı olduğunuz belediyenin sağladığı hoş geldin bebek paketinin detaylarını incelemeniz gerekir.

Hoş geldin bebek paketi hakkında sormak istediklerinizi, yorumlarınızı ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.