Kızılay’dan yardım almak istiyorum başvuru formu nasıl ulaşabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Kızılay yardım hakkında tüm detayları sizler için ele aldık.

Ülkemiz ekonomik olarak zorlu bir süreç geçiyor. Bu yüzden ihtiyaç sahibi, dar gelire sahip ve yoksul aileler için Kızılay yardım düzenlemeye başladı. Kızılay yardımı sayesinde muhtaç ailelere destek veriliyor. Kızılay 3000 TL gibi para yardımı yapıldığı gibi barınma ve erzak gibi yardımlarda düzenlenir. Eğer maddi geliriniz iyi değilse ve ekonomik olarak zorlanıyorsanız başvuru formunu doldurarak yardım talebinizi oluşturabilirsiniz. Başvuru formunu doldururken yanınızda gerekli belgelerin olması gerekir. Hem başvuru formu hem de ekli belge ile başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Yardım başvuruları için;

  • Türk Kızılay Şube Başkanlıkları,
  • Türk Kızılay Temsilciklerine gitmeniz gerekir.

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum Başvuru Formu Nasıl Başvurabilirim

Dar gelirli aileler için birçok kurum yardım düzenler. Bu kurumlardan biri de Kızılay olarak karşımıza çıkar. Kızılay’dan yardım almak istiyorsanız başvuru için Kızılay şube başkanlıklarına ya da temsilciliklerine giderek yüz yüze başvuru yapmanız gerekir. Online başvuru kanalı yoktur. Başvuru formunu doldurmak için yanınızda bulundurmanız gereken belgeler ise şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdanınız ve fotokopisi,
  • Gelir belgeniz ya da maaş bordronuz,
  • Oturduğunuz eve ait ikametgah belgesi,
  • Başvuru formu ya da başvuru dilekçesi ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

Kızılay uzun yıllar boyunca dar gelire sahip aileler için yardım düzenler. Kızılay’ın düzenlediği yardımlara başvuru yapmanız için Kızılay şube müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekir. Yardımlar hakkında ise Alo 168 telefon hattını arayarak detaylı bilgilendirme alabilirsiniz. E-devlet üzerinden Kızılay’ın sağladığı yardımlara başvuramazsınız. Yardımlar sadece Kızılay’ın şube müdürlükleri ve temsilciliklerin de gerçekleşir.

www.kizilay.org.tr Yardım Başvurusu

Kızılay sosyal yardım programlarında belirlenen yardım şartlarını sağlayan birçok kişi sosyal yardımlara başvuruda bulunabilir. Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken her Türk vatandaşı Kızılay tarafından sağlanan yardımlara kolayca başvuru yapabilir. Başvurular Kızılay’ın resmi web sitesinden yapılmaz.

İletişim formu ya da ALO 168 telefon numarası üzerinden yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak başvuru için Kızılay’ın kurumlarına giderek dilekçe doldurmalı ve belgelerinizi teslim etmelisiniz. Başvurusu onaylanan kişilerin hesaplarına nakdi ödemeleri gerçekleşir. Başvuru sonucunuz sms olarak tarafınıza bildirilir.

Kızılay yardım başvuru formu hakkında sorularınız, fikirleriniz varsa yorum bölümüne yazmayı unutmayın.