Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim – Hotmail Giriş

Hotmail şifremi unuttum nasıl açabilirim işlemini sizlerle paylaşıyoruz. Hotmail şifre bulma programı ve Hotmail şifre kırma hacker işlemini birlikte inceleyelim.

Hotmail şifremi unuttum nasıl açabilirim, konusunda pek çok insan hatırlayamadığı şifre sebebiyle mağdur olabiliyor. Elektronik cihazlara çok alışık olmayan kişiler için bu durum daha zor olabilir. Şifrenizi unuttuğunuzda yapmanız gereken ilk şey “parolamı unuttum” butonuna tıklamaktır.

Parolanızı unuttuğunuzda şifrenizi sıfırlayabilmek için hangi yöntemi tercih ettiyseniz bu yöntem üzerinde işleminize devam edin. Şifre sıfırlayabilmek için Hotmail size birkaç yöntem sunar. Üye olurken sizden yedek bir eposta adresi ister. Şifrenizi unuttuğunuzda yazmış olduğunuz yedek eposta adresine gönderilen kod ile yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Hotmail Giriş

Dünya çapında en çok kullanılan mail uygulamalarından biri olan Hotmail’e üye olmak basit bir adımla gerçekleştirilir. Hotmail giriş için kendinize bir mail uzantısı belirlemeniz ve kişisel bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Hotmail mail giriş yapmak için outlook.live.com adresine tıklayın.

Üye olurken hesabınızı koruma altına almak için telefon numaranıza bağlayabilirsiniz. Yedek bir eposta yazarak şifre unutma gibi durumlarda bu eposta adresi sayesinde şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Şirket mailiniz ya da özel mailiniz olarak kullanabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Hotmail Şifre Değiştirme

Masa üstü bilgisayarınızdan Hotmail şifre değiştirme işlemi yapacaksanız öncelikle “ayarlar” bölümünden “parolanızı değiştirin” kısmına tıklarız. Şifrenizi değiştirebilmek için eski şifrenizi hatırlamanız ve kutucuğa yazmanız gerekir.

Eski şifreyi yazdıktan sonra yeni şifrenizi belirleyin. Daha sonra “kaydet” butonuna tıkladığınızda şifreniz sorunsuzca değişmiş olur. Cep telefonu üzerinden şifre değiştirmek istiyorsanız Outlook hesabınızı açarak “hesap güvenliği” kısmına gidin. Daha sonra “parola değiştir” kısmına tıkladığınızda cep telefon numaranıza SMS gelir. Mesajı onayladıktan sonra dilediğiniz şifreyi seçebilir ve kaydedebilirsiniz.

Hotmail şifremi unuttum
Hotmail şifremi unuttum

Hotmail şifremi unuttum güvenlik sorusu

Hotmail şifremi unuttum güvenlik sorusu, Hotmail şifrenizi unuttuysanız kurtarıcı eposta adresiniz sayesinde yeni şifre oluşturabilirsiniz. Hotmail şifremi unuttum durumunda yapabileceğiniz bir diğer seçenek de telefon numaranızı kaydettiyseniz SMS talep etmek olur.

Cep telefonunuza SMS ile gelen kodu onayladığınızda şifre sıfırlama ekranı açılır ve eski şifreyi girmeye gerek kalmadan yenisini oluşturabilirsiniz. Hotmail’e ilk kez kayıt olurken kendinize bir güvenlik sorusu belirlediyseniz şifrenizi unuttuğunuz zaman güvenlik sorunuzu yanıtlayarak şifre sıfırlama işlemi yapabilir ve kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Ali Saroğlu

Ali, Ankara'da yaşıyor. Deneyimlediği tecrübeleri paylaşmayı seviyor. Liberal. ali.saroglu@bedavainternet.com.tr