İnfaz koruma memuru nasıl olunur konusu birçok insan tarafından araştırılmaktadır. İnfaz koruma memurunu çoğu kişi gardiyan olarak bilir ve nasıl gardiyan olunacağını merak eder.

Her yıl Adalet Bakanlığı tarafından memur alımları yapılır. Başvuruyu Adalet Bakanlığı internet üzerinden online olarak da yapabilirsiniz. Başvurular e-devlet hesabınız üzerinden gerçekleştirilir.

Gardiyan olmak için KPSS sınavına girerek geçer not almak ya da eğer devlet memurluğu yaptıysanız ve istifa ettiyseniz başvurabilirsiniz. Sınavı kazandıktan sonra bir de mülakat sınavına girersiniz. Adalet bakanlığı personel alım duyurularını https://cte.adalet.gov.tr/Home/Index adresinden takip edebilirsiniz.

Bayan Gardiyan Olmak İçin Gerekli Şartlar

Kadınların gardiyan olması için en az 1.60cm boyunda olması gerekir. Bayan gardiyan olmak için gerekli şartlar için diğer hususlar şöyledir:

  • TC vatandaşı olmanız gerekir.
  • Boyunuz ile kilonuz arasında olan fark 17 sayısından fazla 13 sayısından az olmaması gerekir.
  • 18 yaşından büyük olmanız gerekir.
  • 30 yaşını bitirmemiş olmanız gerekir.

Yazılı olarak sınava girersiniz ve geçer not aldıktan sonra mülakat sınavına girersiniz. KPSS ile girmek istiyorsanız 70 üzeri puan almanız gerekir.

Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru

İnfaz memuru olduğunuzda ilk göreviniz tutuklu olan insanların kaydını tutmaktır. Tutuklu olan kişilerin aramasını gerçekleştirirler ve tehlikeli kategorisinde olan eşya varsa bunları alırlar. Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru cezaevinde düzeni sağlar.

Tutuklu kişilerin koğuşlara giriş ve çıkışlarını düzenler. Kaçma girişimi olursa bunları engeller ve önlem alır. Koğuşlar arasında düzenli olarak kontrol gerçekleştirir. Yemek ihtiyacını giderir ve temizlik ihtiyacınız yerine getirilmesini sağlar. Tutukluların düzenli olarak sayılmasından sorumlu olarak düzeni sağlar.

2023 infaz Koruma Memuru Alımı

infaz Koruma Memuru Alımı

Kadın gardiyan olabilmek için öncelikle boyunuzun en az 1.60cm olması gerekir. Daha sonra KPSS sınavına girerek 70 geçer not almalısınız. 2023 infaz koruma memuru alımı şartlarından biri de hem yazılı sınavları hem de sözlü sınavları geçmektir.

Daha önce devlet memurluğu yaptıysanız KPSS sınavına girmeden de gardiyan olmak için başvurabilirsiniz. Her yıl düzenli olarak gardiyan alımı için Adalet Bakanlığı kişi sayısı açıklar. Başvurular belirli günler içerisinde yapılır ve yine internetten takip edebilirsiniz.

Gardiyanlık hangi bölümden alıyor?

2 Yıllık üniversite okuyan herkes iş başvurusunda bulunabilir. Daha etkili bir başrusu olması için güvenlik sertifikanızın olmasını tavsiye edebiliriz.

İnfaz koruma memuru kimler olabilir?

Lisans ve ön lisans diploması olan herkes infaz memuru olabilir. Bunun yanı sıra KPSS istenilmektedir.

Cezaevi Müdürü Nasıl Olunur

Mahkum Ailelerine Yardım

Metris Cezaevi Telefon Numarası

Comments are closed.