İninal 3D Secure aktif etme ve İninal 3D Secure kapatma nasıl yapılır, birlikte inceleyelim. İninal kart nasıl aktif edilir ve İninal 3D Secure hatası çözümünü gelin birlikte inceleyelim.

İninal 3D secure hatası nasıl düzeltilir, İninal 3D Secure hatası ilk kullanımda karta bakiye yükleyerek düzeltilebilir. Bununla birlikte hatanın nedenine bağlı olarak farklı uygulamalar da gerçekleştirilebilmektedir. İninal kartlar kullanıma başlandığı ilk andan itibaren 3D secure güvenlik seçeneği ile kullanıma sunulur. İninal 3D Secure hatası almanıza neden olabilecek bazı durumlar;

  • İninal kartın ilk kullanımda içinde bakiye bulunmaması,
  • İninal kart bilgilerinin yanlış girilmiş olması,
  • İninal kart son kullanma tarihinin ödeme alanına yanlış girilmiş olması,
  • İninal 3D secure güvenlik kodunun gittiği telefon numarasına erişim olmaması.

İninal 3D Secure Numara Değiştirme

İninal 3D secure numara değiştirme işlemi kartın bağlı bulunduğu telefon numarasını değiştirmek için yapılır. Kartın bağlı bulunduğu 3D secure numarasını değiştirmek için müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri kanalı ile yapacağınız görüşmede sizden kimliğinizi teyit etmeniz için bilgi talep edilecektir. Bu bağlamda talep edilen bilgileri temsilciye aktardıktan sonra telefon numarası değiştirme işlemini yapabilirsiniz. 3D secure numara değiştirme için kullanabileceğiniz müşteri hizmetleri iletişim numarası;

  • İninal müşteri hizmetleri; 0850 311 77 01

Daha fazla ininal içeriği;


İninal 3D Secure Açma

İninal 3D Secure Açma

İninal 3D secure açma işlemi yapılması gerekmemektedir. İninal kartınız kullanıma açıldığı andan itibaren 3D secure seçeneği ile kullanılmaya başlanır. 3D Secure işlemi aslında kartın kayıtlı olduğu telefon numarasına mesaj gönderilerek kontrollü bir şekilde alışveriş yapılması için gerçekleştirilmektedir.
İninal 3D secure uygulamasının açılması gerekmez. Doğrudan kart açık olarak gelecektir. Bu nedenle kartınızın 3D secure özelliğini açmak gibi bir uygulama gerçekleştiremezsiniz. İninal 3D Secure işlemini gerçekleşmediğini düşünüyorsanız bazı online alışveriş kanallarında kart bilgileri güvenli olarak kaydedilmiş olabilir.

İninal 3D Secure Kapatma

İninal 3d Secure kapatma İninal tarafından izin verilmeyen bir işlemdir. Bu nedenle kartın güvenlik adımını es geçmeniz mümkün olmayacağından kapatma işlemi da yapamazsınız. Bazı online alışveriş sitelerinde kart kaydedildikten sonra sonraki alışverişlerde güvenlik kodu istemeyebilir.

3D secure kod gelmediği halde alışveriş devam edebilir ancak kod geldikten sonra kodu girmeden alışverişe devam etmek mümkün değildir. İninal kartınız ile online alışveriş yapabilmek için mutlaka kartınızın güvenlik kodunu göndereceği telefona erişiminiz olması gerekir.