Instagram Hesabım Engellendi Nasıl Açabilirim

Instagram hesabım engellendi nasıl açabilirim hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram erişim engeli kaldırma işte detaylar.

Instagram hesabın engellendi, hesap engelini açmak için bu durumu Instagram yetkililerine bildirmek şarttır. Instagram hesabının engelini kaldırmak üzere aşağıda yer alan adımları takip ederek durumu bildirmeli ve bir yanlışlık olduğunu ifade etmelisiniz. Ardından hesabın engellenmesi durumu karşısında bir inceleme başlatılacaktır. Instagram engellenen hesabı açma;

 • Engellenen hesabın profil sayfasına gidilir.
 • Profilde yer alan sağ üst köşedeki menüye tıklayın.
 • Ayarlara gidin.
 • En alt kısımda bulunan sorun bildir seçeneğine tıklayın.
 • Sorunu anlatarak yanlışlık olduğunu hesabın haksız yere engellendiği yazın.
 • Sorunu bildirin ve inceleme sonucunu bekleyin.
 • İnceleme sonucu maksimum 7 gün içerisinde kesinleşecektir. 

Instagram Hesabım ihlalden Kapatıldı

Instagram Erişim Engeli Kaldırma

Instagram erişim engeli yaklaşık 20 gün içerisinde kendiliğinden kalkan bir engeldir. Genellikle erişim engeli alan hesapların erişime engelinden kurtulması 2 ile 7 gün içerisinde bir zaman dilimi sonunda mümkün olmaktadır.

Erişim engelini kaldırmanın illegal bir yöntemi bulunmamaktadır. Erişim engeli almanız halinde engelin son bulmasını beklemek zorundasınız. Ancak erişim engelini kaldırmak için süreci hızlandırabilirsiniz.

Erişim engeli kaldırmak üzere yapabileceğiniz en sağlıklı uygulama gönderiler altına yorum almaktır. Gönderilerin altına yapılan bolca yorum erişim engelinin kalkma sürecini hızlandırmaktadır. 

Instagram Hareket Kısıtlama Kaldırma

Instagram Hareket Kısıtlama Kaldırma

Instagram hareket kısıtlama kaldırma için yapılması gereken ilk işlem yetkililere ulaşmaktır. Bu kısıtlama durumunu illegal yöntemler ile kaldırmanız mümkün değildir. Instagram hesabınızın hareket kısıtlamasını kaldırmak için yetkililere ulaşmalı ve başvuru yapmanız gerekir.

Instagram hareket kısıtlamasını kaldırmak için bizimle paylaş seçeneği üzerinden teknik ekiplere ulaşabilirsiniz. Durumu ifade ederek paylaşmalı ve ardından kısıtlamanın kaldırılmasını talep etmelisiniz. Talepler 7 iş günü içerisinde cevaplanmaktadır.

Badoo Hesabım Engellendi Nasıl Açabilirim

Badoo hesabı bir sosyal medya kanalı olarak Dünya’nın birçok farklı noktasından insanlar ile tanışmayı sağlayan bir platformdur. Dünya genelinde 330 milyon civarı kullanıcısı olduğu bilinmektedir.

Bado hesabının engellenmesi nedeni ile engellenen hesabını açmak isteyen kişiler Badoo teknik ekibi ile iletişime geçmelidir. Hesabın engellenmesinin başlıca nedeni platformun kullanım şartlarına aykırı bir uygulama gerçekleştirilmiş olmasıdır.

Badoo teknik ekibi ile iletişime geçildiğinde ilk yapılması gereken hesap engellenme nedenini öğrenmektir. Ardından form doldurulmalıdır. Aşağıda yer alan adımları takip ederek hesap engellenme hali karşısında hesabınızı kurtarmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Bado teknik servis ekranına girin.
 • Karşınıza çıkan formu doldurun.
 • E-posta alanını doldurduğunuzdan emin olun.
 • Şifrenizi girerek form doldurma işlemini tamamlayın.
 • Formu gönderin.
 • 7 iş günü içerisinde ilgili e-posta adresine geri dönüş yapılacaktır. 

Instagram’da Takipçi Kazandıran Hesaplar

IGTV Videosu Nasıl Paylaşılır

Instagram Beni Engelleyenler Görme Uygulaması ve Sitesi

Instagram Kalıcı Takipçi Satın Alma Zararları ve Faydaları

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu