Instagram Reels 60 saniye olmuyor hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram Reels 60 saniye yapma işte detaylar.

Instagram reels 60 saniye olmuyor ve nasıl yapılır sorusu sıklıkla arama motorlarında araştırılıyor. Bildiğiniz üzere reels video özelliği ilk çıktığında sadece 15 saniye ile sınırlıydı. Bu videolar için çok kısa bir süre olduğundan Instagram önce 30 ardından ise 60 saniye özelliğini geliştirip kullanıcılara sundu. Pek çok kullanıcı reels videolarını nasıl 60 saniye yapacağını bilmiyor.

Bu işlemi yapmak için reels videosunu çekerken sağ kenarda yer alan süre kısmına iki kere tıklamanız gerekiyor. Bir kere tıklayınca süre 30 saniyeye iki kere tıklayınca ise süre 60 saniyeye çıkıyor. Eğer bu işlemi yaptığınız halde süre güncellenmiyorsa Instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olmalısınız.

Instagram Reels 60 Saniye Yapma

Instagram Reels 60 saniye yapma işlemi oldukça basittir. Reels videolarınızı çekerken süreyi 60 saniyeye uzatmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Ardından reels videosu çekmek üzere ekranın alt kısmında büyüteç işaretinin yanındaki reels işaretine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranın sağ üst kenarındaki kamera işaretine tıklayarak devam edin.
  • Ardından çıkan ekranın sol kenarında 15 yazılı süre işaretini göreceksiniz. Buna iki kez tıklayarak süreyi 60 saniye yapabilirsiniz. Eğer bu kısma bir kere tıklarsanız 30 saniye iki kere tıklarsanız da süre 60 saniye olarak değişecektir.

Daha fazla ilgili içerik;


Instagram Reels 1 Dakika Olmuyor

Instagram Reels 1 Dakika Olmuyor

Instagram Reels 1 dakika olmuyor sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada Instagram uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ki uygulamanın son sürümü değilse ve güncellemediyseniz bu tarz yeni özellikleri görmeyebilirsiniz. Güncellemek için telefonunuzun play store ya da app store uygulamasını açarak Instagram uygulamasını aratın. Ardından güncelleye tıklayarak yeniden reels 1 dk yapma özelliğini deneyin.

Instagram Reels Süresi Uzatma

Instagram Reels süresi uzatma için özellik sunuldu. Eskiden sadece 15 saniye olan reels videolarınızı artık ister 30 isterseniz 60 saniyeye kadar uzun çekebilirsiniz. Bunun için reels videonuzu çektiğiniz ekranın sağ kenarındaki süre işaretine tıklayıp süreyi değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu kısımdan süreyi 15,30 ya da 60 saniye yapabilirsiniz. En uzun süre 60 saniye olarak sunuluyor.