Profil ızgarasından kaldır ne demek ve profil ızgarasından kaldırınca ne olur, bilgilendiriyoruz. Instagram Reels profil ızgarasından kaldır anlamını birlikte inceleyelim.

Profil ızgarasından kaldır ne demek, sorusu Instagram kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Instagram’da profil ızgarasından kaldır ayarı reels ya da IGTV videolarınızı gönderilerinizin olduğu sayfadan yani profilinizden kaldırmanız anlamına geliyor.

Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Yani bir kez profil ızgarasından kaldırdığınız Reels ya da IGTV videolarınızı yeniden profilinizde göstermeniz mümkün olmayacaktır. Bunun için ilgili videoyu yeniden paylaşmanız gerekiyor.

Profil Izgarasından Kaldırılan IGTV Geri Alma

Profil ızgarasından kaldırılan IGTV geri alma işlemi hakkında detaylar yoğun bir şekilde merak ediliyor. Profil ızgarasından kaldır özelliği IGTV paylaşımınızı yaptığınız anda aktiftir. Eğer paylaştığınız IGTV videosunun profilinizde görünmesini istemiyorsanız bu ayarı kapatarak kaldırabilirsiniz.

Ancak bu işlemden sonra IGTV videonuzu profilinize geri getirme şansınız yoktur. Çünkü Instagram henüz bu tarz bir geri al özelliği sunmuyor.  Yanlışlıkla bu işlemi yapıp IGTV videonuzun yeniden profilde görünmesini istiyorsanız şu yöntemi uygulayabilirsiniz;

  • Eğer yanlışlıkla profil ızgarasından kaldırdıysanız paylaştığınız IGTV videosunu tamamen silin.
  • Ardından aynı videoyu yeniden paylaşın.
  • Paylaştıktan sonra ise profil ızgarasından kaldır özelliğini değiştirmemeye özen gösterin.

Bu noktada bu tarz bir sorunla hiç karşılaşmak istemiyorsanız profil ızgarasından kaldır ayarına yanlışlıkla dokunmamanız tavsiye edilir. Ayrıca Instagram’ın geri getirme özelliği getirip getirmeyeceği de kesin olarak bilinmiyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Profil ızgarasından kaldırılan Reels geri Alma

Profil ızgarasından kaldırılan Reels geri Alma

Profil ızgarasından kaldırılan Reels geri alma özelliği olup olmadığı çok yoğun bir şekilde merak ediliyor. Bildiğiniz üzere Instagram kullanıcıları yoğun bir şekilde Reels videoları yayınlıyor. Instagram’ın sunduğu özellik sayesinde de paylaştıkları Reels videolarını gönderilerinin arasından yani profilden kaldırabiliyorlar. Bu işlemi yapmak için kaldırmak istenen Reels videosuna ardından sağ alttaki üç noktaya tıklamak gerekiyor.

Daha sonra ise profil ızgarasından kaldır seçeneğine tıklayarak tamamen profilinizden kaldırabilirsiniz. Profilinizden bu yöntemle bir kez kaldığınız reels videonuzu ne yazık ki bir daha profilinize geri getirme şansını yoktur. Çünkü henüz Instagram reels videolarını yeniden geri getirme özelliği sunmuyor. Bu tarz bir özelliği sunup sunmayacağı da netlik kazanmış durumda değildir.

Comments are closed.