İnstagram sohbette yazısı, Instagram DM özelliğinde, bir sohbetin en üstünde görünen kısa bir metindir. Instagram sohbet yazısı, sohbet eden kişilere sohbet hakkında bilgi için kullanılır.

Tüm dünyada sevilerek kullanılan sosyal medya platformlarından biri Instagram olarak karşımıza çıkar. Instagram uygulamasında bildiğiniz özellikler olduğu gibi bilmediğiniz özellikler de bulunur. Bilinmeyen özelliklerden biri de Instagram’da yeni yazısından ve sohbette yazı özellikleri olarak karşımıza çıkar. Sohbette yazısı genellikle karşı tarafla aynı anda sohbette olduğunuzu göstermek için karşınıza çıkar. Sohbet ettiğiniz kullanıcı yazı yazmanızı bekliyor ve sizinle sohbetinizde bekliyorsa yazıyı görebilirsiniz. Kullanıcı sohbetten çıkarsa bu yazı ortadan kaybolur.

Instagram Sohbette Özelliği

Instagram Sohbette Özelliği

Instagram sohbette özelliğiyle karşı kullanıcının hareketlerini görebilirsiniz. Sohbette özelliğini kullanmak için hareket durumunuzun açık olması gerekir. Eğer sohbet ettiğiniz kişide ya da sizde hareket durumunu göster özelliği kapalıysa maalesef bu özelliği kullanamazsınız. Ayrıca Instagram güncelleme yaptıktan sonra sohbette özelliğini kullanabileceğinizi unutmayın. Sohbette özelliğini kullanmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • İlk önce Instagram uygulamasını açın.
  • Ardından Instagram profilinize giriş yapın ve sağ üst kısımdaki yatay çizgiye tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekrandan Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın.
  • Başkalarının seninle etkileşimleri kategorisinin altında yer alan mesajlar ve hikaye yanıtları seçenğine tıklayın.
  • Hareket durumunu göster ifadesine tıklayın.
  • Ardından alt kısımdaki birlikte aktif olduğunuzu göster seçeneğini de tıklamanız gerekir.
  • Bu adımları karşı kullanıcının da aktif hale getirmesi gerekir. Bu sayede sohbette özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram İkinizde Sohbettesiniz Yazısı

Instagram İkinizde Sohbettesiniz Yazısı

Instagram kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için birçok yeni özelliği kullanıma açtı. Öne çıkanlar özelliği gibi bildiğiniz özellikler olduğu gibi bilmediğiniz özellikler sohbette yazısı olarak karşınıza çıkıyor. Eğer karşı tarafla aynı sohbette aynı anda aktifseniz sohbetin üst kısmında sohbette yazısı çıkar. Sohbette özelliğinin kullanılması için hareket durumunuzun aktif olması gerekir. Eğer sohbet ettiğiniz kullanıcın da hareket durumu aktifse kolayca sohbette yazısını görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcılardan birinin hareket durumu aktif olmazsa maalesef bu özellik kullanılmaz.

Instagram Sohbette Yeşil Nokta

Instagram platformunda kullanıcıların aktiflik durumunu görebilirsiniz. Ancak aktiflik durumunu görüntülemek için hareket durumunu açması gerekir. Eğer kullanıcı hareket durumunu aktif hale getirmezse çevrimiçi olup olmadığını görüntüleyemezsiniz. Çevrimiçi olan kullanıcılar yeşil nokta ile gösterilir. Sohbet kısmında kullanıcılar yeşil noktaya sahipse kullanıcının Instagram uygulamasını anlık olarak kullandığı anlamına gelir. Yeşil renk kaybolduğu zaman Instagram uygulamasından çıkış yaptığını anlayabilirsiniz.

Instagram Sohbette Yazısı Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında sohbette özelliğini kolayca kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenler çok basit. Instagram uygulamasında hareket durumunuzu görünür hale getirip birlikte aktif olduğumuzu göster seçeneğini açmanız gerekir. Eğer sohbet ettiğiniz kişi de hareket durumunu ve birlikte aktif seçeneğini aktif hale getirirse sohbette yazısını kolayca kullanabilirsiniz. Sohbetteki kişilerden biri bu özelliği açmazsa maalesef bu özelliği kullanamazsınız.

Instagram sohbette yazısı hakkında sorularınız, görüşleriniz ve yaşadığınız sorunları yorum bölümünden bize aktarmayı unutmayın.

1 Comment

  1. Sevgilim için kesinlikle deneyeceğim. Bu özelliği aşırı beğendim. İOS ve Anroid gibi işletim farkı yok dimi? İki işletim sisteminde de bu özellik kullanılıyor.

Leave A Reply