İnstagram Sürekli Duruyor olması, uygulamanın beklenmedik bir şekilde kapanması anlamına gelir. Instagram sürekli durması, birkaç olası nedeni olabilir.

Instagram sürekli duruyor hatası nasıl düzeltilir sorusunun yanıtını arayan milyonlarca kişi vardır. En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da bazı kullanıcılar sürekli durdurma hatasıyla karşı karşıya kalmaktadır. Sürekli duruyor hatası genellikle önbellekten kaynaklı bir sorundur. Bu hatayı çözmek için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir; 

  • Yapmanız gereken ilk adımlardan biri önbelleği temizlemektir. Ayarlar > Uygulamalar >Instagram > Önbelleği Temizle işlemlerini gerçekleştirerek kolayca hatayı düzeltebilirsiniz. 
  • Instagram güncelleme yap. Eğer sürekli kontrol etmek istemiyorsanız otomatik güncellemeyi açın. 
  • Arka planda çalışan bazı uygulamalar varsa bu uygulamaların hepsini kapatmanız gerekir. 
  • Instagram uygulamasında yer alan tercihleri sıfırlamak işinize yarar. Ayarlar >Uygulamalar >Üç Nokta >Uygulama Tercihlerini Sıfırla >Sıfırla adımları takip edilmektedir.  
Instagram Sürekli Olarak Duruyor

Instagram Sürekli Olarak Duruyor 

Birçok kullanıcıyı rahatsız eden konulardan biri Instagram sürekli olarak duruyor hatası olmaktadır. Instagram platformuna giriş yapmak istediğiniz zaman uygulamadan sizi atar ve uygulamanın durduğu hakkında hata alırsınız. Dolayısıyla bu durum birçok kullanıcının canını sıkmaktadır. Sürekli olarak duruyor hatası genellikle cihazdan kaynaklı sorundan dolayı karşınıza çıkmaktadır. Bu sorunun karşınıza çıkma sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz; 

  • Telefon önbelleği yetersiz durumda kalmış olması yüksek ihtimaldir. Arka planda çalışan uygulamalar önbelleği zorlar. Bu yüzden önbelleği zorlayan uygulamalar cihazınızda yer kaplıyorsa bu sorunun ortaya çıkmasına sebep olur. 
  • Uygulama güncellemeleri cihaz sağlığı için en önemli faktörlerden biridir. Uygulamalardaki hataların giderilmesi için güncelleme şarttır. Dolayısıyla uygulamaların güncel olmaması bu durumla karşılaşmanıza yol açar. 

Instagram Durduruldu Hatası Android 

Instagram durduruldu hatası Android işletim sistemlerinde sıkça karşımıza gelen hatalardan biridir. Bu hata birçok kullanıcının yaşadığı ve oldukça can sıkıcı bir durumdur. Android işletim sistemine sahip cihazlarda genellikle bu hata ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu yüzden hatanın ortadan kaldırılması için birçok farklı çözüm yolları vardır.  

Karşınıza çıkan bu hatayı ortadan kaldırmak için önbellek temizleme, uygulamayı güncelleme, arka planda çalışan uygulamaları kapatma gibi çözümler tavsiye edilmektedir. Instagram uygulamasında bu hata ile karşı karşıya kaldıysanız uygulamada bir sıkıntı olmadığı cihazınızdan kaynaklı bir problemin meydana geldiği bilinmektedir. 

Bu hata hakkında merak ettiklerinizi ve sorunlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.  

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır – Spam Süresi ve Cezası

Canlıtvizle.kim Instagram Nasıl Kullanılır

Instagram’a Giriş Yapamıyorum Hatası Nedir? Çözümü Nedir?

Leave A Reply