Instagram’da arkadaş listesi nasıl gizlenir konusu gündemde yerini almaya başladı. Takipçilerimi kimse görmesin diyorsanız yapmanız gerekenler…

Instagram kullanan birçok kişi uygulamadaki bazı özelliklerin değişmesi gerektiğini düşünüyor. Takipçi ve takip edilenler listesine herkesin erişebilmesinden rahatsız olan birçok kişi var. Instagram takipçi ve takip edilenleri görmek oldukça kolay. Bu yüzden özelliğin gizlilik kurallarına aykırı olduğu düşünülüyor. Kimsenin görmesini istemediğiniz birini eklediyseniz ya da arkadaş listenizi gizlemek istiyorsanız yapmanız gerekenleri araştırıyor olabilirsiniz. Instagram’da beni takip edenler takipçimi görmesin diyorsanız neler yapabileceğinizi ele aldık. Hadi gelin inceleyelim.

Takipçilerini Neden GöremiyorumEngellemiş ya da takipten çıkmış olabilir.
Mavi Tikli Hesaplar Takipçi Gizler MiEvet
Hayalet Takipçi NedirSahte Hesap
Takipçi Çıkarınca Bildirim Gider MiHayır

Instagram’da Beni Takip Edenler Takipçilerimi Görmesin

Takipçilerinizin görünmesinden rahatsız olduğunuzu biliyoruz. Takipçilerinizi herkesin görmesi ve erişim sağlaması sizlere gizlilik ihlali olarak gelebilir. Size takip eden kişiler profilinize girerek takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi kolayca görebilir. Ancak Instagram takipçi gizleme gibi bir özelliği kullanıma sunmadı.

Takipçi özelliği olmasa da Instagram uygulamasında kullanıcılarınızı kısıtlayabilir ya da engelleyebilirsiniz. Instagram’da kısıtlama özelliği sayesinde kullanıcının birçok faaliyetini engellemiş olabilirsiniz. Takipçi gizleyemeseniz bile en azından sizleri rahatsız eden kullanıcılardan bir miktar uzaklaşmış olursunuz. Bu yöntemler dışında takipçi gizlemeniz için herhangi alternatif yol yok. Instagram bu konu hakkında özelliğin geleceğine dair bir açıklamada bulunmadı.

Instagram’da Arkadaşlarım Takipçilerimi Görmesin

Instagram uygulaması sayesinde insanlarla dilediğiniz gibi iletişime geçebilirsiniz. Kullanıcıların birçoğu arkadaşlarının takipçilerini görmelerini istemiyor. Takipçi gizlemek gibi bir özellik Instagram uygulamasında yok. Bu özellik olmasa da hikaye erişilemiyor, hesap gizleme gibi farklı seçenekler var. Ancak bu seçeneklerin hiçbiri takipçilerinizi gizlemez.

Takipçi gizlemek için üçüncül uygulamalara güvenmeyin. Kişisel verilerinizi isteyen ve sizden ücret talep eden hiçbir üçüncül uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Instagram uygulaması takipçi gizlemek için herhangi bir özelliğin geleceğine dair açıklama yapmadığı için yakın zaman içerisinde bu özelliğin kullanılacağı düşünülmüyor.

Instagram takipçi gizleme konusu hakkında düşünceleriniz, yorumlarınızı ve fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz.