Instagramda Şikayet Edildiğimi Nasıl Anlarım

Instagramda şikayet edildiğimi nasıl anlarım hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Spam atanları görme ve Instagram spam kaç günde kalkar işte detaylar.

Instagramda şikayet edildiğimi nasıl anlarım, Milyonların tercih ettiği ücretsiz sanal paylaşım platformu Instagram uygulaması kullanıcıların artmasıyla birlikte gerekli tedbirler dahilinde spam cezaları uygulamakta. Peki diğer kullanıcıların rahatını ve güvenliğini sağlamaya yönelik bu spam cezalarını nasıl alıyoruz?

Uygulamada şikayet edildiğimizi (spam) fark etmenin birkaç basit yolu var. Şimdi onlardan bahsedeceğiz:

  • Takipçi sayınızda hızlı bir şekilde düşüş olabilir ve bot hesaplar silinebilir.
  • Paylaşımlarınızda ki izlenme oranında ve beğeni sayınızda ciddi bir düşüş olur.
  • Hikaye olarak attığınız storyler de izlenme oranları düşer.
  • Hesabınız arama motoru kısmında çıkmaz ve sizi arayan hesaplar sizi bulamaz.
  • Şikayet edildiğinize dair bir mail tarafınıza Instagram ekibi tarafından gönderilir.

Spam Atanları Görme

Spam atanları görme, toplum kurallarına aykırı paylaşımlar yaparak Instagram içerisinde olumsuz içerikler bulundurduğunuzda spam yiyebilirsiniz. Tabi durum her zaman böyle olmayabiliyor. Atılan spamlar başka kişiler tarafından sadece size rahatsızlık vermek için yapılabilir. Bu durumda atılan spamların kimler tarafından atıldığını görmek ne yazık ki pek mümkün olmuyor.

  • Instagramda spam atanları görme gibi bir şansa sahip değilsiniz.

Instagram Çoklu Hesap Silme

Instagram Spam Kaç Günde Kalkar

Instagram spam kaç günde kalkar, Instagram uygulaması gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Fotoğraflarınızı ve arkadaşlarınızla iletişime geçtiğiniz bu platform da spam yeme şansınız vardır. Spam yediyseniz kaç günde ortadan kalkacağına gelin beraber bakalım.

  • Instagram tarafınızdan hesabınıza verilen ceza topluluk kuralları dahilinde belli kurallara uyduğunuz müddetçe yaklaşık bir hafta içerisinde ortadan kalkacaktır. Bazı durumlarda Instagram hesabının topluluk kuralları ihlali ağır olabileceğinden bu tür askıya alma ve kapatılma işlemleri kalıcı olabilmektedir.
Instagram Spam Cezası
Instagram Spam Cezası

Instagram Spam Cezası

Instagram spam cezası, Instagram platformu size günlük belli bir sınır içerisinde video, fotoğraf paylaşımı ve beğeni, yorum, istek atma fırsatı sunmaktadır. Eğer sunulan bu sınırı aşarsanız Instagram hesabınıza spam cezası vermektedir. Hesabınız spam alınca kapatılmaz, sadece spam alan hesap spam ortadan kalkana kadar fotoğraflara, videolara ve yorumlara beğeni yapamaz ve başka hesaplara takip isteği yollayamaz.

Hesabınızın spam cezası alması için sadece şikayet almanız gerekli değildir, eğer ki Instagram topluluk kurallarına uymadıysanız Instagram hesabınız kısa bir süreliğine spam cezası alarak kısıtlanmaktadır. Paylaşımlarınız da şiddet, hakaret ve olumsuz bir içerik varsa spam yiyebilirsiniz. Paylaşımlarınıza dikkat etmeniz gerekir. Spam cezaları bazen kalıcı olabilir.

Kimin Spam Attığını Nasıl Anlarız

Kimin spam attığını nasıl anlarız, Dünya geneli uygulanan haklar ve kurallara bakıldığında ihbarların anonim (gizli) kalması büyük bir önem taşımaktadır. Instagram uygulaması bu konuya özenle dikkat eder. Instagram yetkilileri bu öneme uyarak yapılan spamları ve şikayetleri kimin yaptığını büyük bir gizlilik ile saklamaktadır.

  • Hesabına spam atılan kişinin spam atan kişilere karşı saldırganlığı oluşabileceğinden spam atan kişi bilgisine ulaşmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden sizlere spam atan kişileri aramak yerine paylaşımlarınıza dikkat etmeniz daha yararlı olacaktır.

Twitter Spam Yediğimi Nasıl Anlarım

Twitter spam yediğimi nasıl anlarım, Twitter spam; çoğu askıya alınan hesabın askıya alınma sebebi hesapların sahte olması veya spam nitelikli içerikler taşıması ve Twitter kullanıcıları için güvenlik riski oluşturmasıdır. Bu hesap türleri Twitter topluluk kurallarına aykırı hesaplardır.

  • Twitter hesabınızda yaptığınız paylaşımlarınızda beğenileriniz düşmesi, takipçi sayınızın azalması spam yediğinizin en önemli göstergelerinden biridir.

Eğer hesabınız ciddi ihlaller içermiyorsa hesaplar kitlenebilir ve aktiviteler esnasında ek bilgiler (Örn: Telefon numarası vermesi veya güvenlik kodunu girmesi) istenebilir. Fakat Twitter hesabınız ciddi ihlaller içeriyorsa Twitter’ın ilk belirlemesinde hesap kalıcı olarak askıya alınır.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram Gizli Hesap Görme

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır Telefondan

Instagram Fake Hesap Silme

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu