Kaliteli Tütün Fiyatları 2024 – 1 KG Tekel Tütün Fiyatı

Kaliteli tütün fiyatları 2024 yılında kilogram bazında 135 TL ile 650 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Sigara fiyatlarına yapılan zamlar sonrasında doğal üretim olan kaliteli tütün fiyatlarında da yükseliş olmuştur.

En kaliteli ve içimi iyi tütünler doğal ortamlarda yetiştirilerek hazırlanan tütünlerdir. Sigara fiyatlarına konulan devlet vergilendirmeleri sonrasında hazır sarılmış sigara ve sarma tütünlere olan ilgi de artmaktadır.

1 kg tekel tütün fiyatları 2024

Tekel ürünlerine zam gelmesinin ardından en çok araştırılan konular arasında yer alan 1 kg tekel tütün fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu, bilgilendiriyoruz. 1 kg Tekel tütün fiyatları güncel rakamlarını birlikte inceleyelim.

Sarmalık Kırmızı Hafif ve Orta İçimli Tütün50 – 60 TL
Sarmalık Normal Renk Hafif ve Orta İçimli Tütün55 – 65 TL
Süper İçimli Sarmalık Tütün60 – 75 TL
Sarı Organik Hafif ve Orta İçimli Tütün65 – 80 TL
Kırmızı Organik Hafif ve Orta İçimli Tütün70 – 85 TL
Süper Hafif İçimli Sarı Organik Tütün75 – 90 TL
Süper Orta İçimli Kırmızı Organik Tütün80 – 95 TL
Çelikhan Sarı Süper Hafif İçimli Tütün85 – 100 TL
Çelikhan Kızıl Süper Orta İçimli Tütün90 – 105 TL
Marlboro İçimli Süper Adıyaman Tütünü95 – 110 TL
Parliament İçimli Süper Adıyaman Tütünü100 – 115 TL
1 kg tekel tütün fiyatları 2024

Orjinal Marlboro tütünü fiyatı

Orjinal Marlboro tütünü fiyatı konusu sıkça araştırılanlar arasında yerini korumaktadır. Orjinal Marlboro tütünü fiyatı, 250 TL olarak satışa sunulmaktadır.


Daha fazla ilgili içerik;


Bandrollü Tütün Fiyatları

Bandrollü tütün fiyatları paket bazında 25.50 TL ile 31.50 TL arasında çeşitlenmektedir. Her bir pakette 20 adet sarılmış sigara bulunmaktadır. Hazır sarılmış sigaraların içerisinde bulunan tütünün kalitesine göre fiyatları değişmektedir.

Hazır sarılmış sigaraları toptan ve perakende tütün satan işletmelerden alabilirsiniz. Tütün satın alarak kendi sigaranızı yapmayı tercih ederseniz maliyeti daha da düşük olacaktır. 1 Kg tütün ile evde yapılan sarma sigaranın paketi 15 TL civarında tutmaktadır.

En iyi Tekel Tütünü Hangisi

Kaliteli tütün fiyatları

En iyi tekel tütünü hangisi kullanacak kişinin damak zevkine göre belirlenen tütündür. Genellikle en çok sevilen tütünler orta içim ve doğal üretim olan tütünlerdir. Kaliteli tütün ile yapılan sarma sigaralar çok daha fazla tercih edilmektedir.

Sarma sigara için tütün arayışındaysanız Adıyaman tütünlerini deneyebilirsiniz. Adıyaman tütünleri doğal ortamında üretilen ve kilo ile tütün satışında en çok talep edilen tütünlerden biridir.

Tütünler kategorize edilirken içim sertliklerine göre ayrılırlar. Tütünün kalitesi ve fiyatı üzerinde etkili olan faktörler;

  • Tütünün doğal üretim olup olmaması,
  • İçim sertliği,
  • Boğaz yakıp yakmaması,
  • Kokusu,
  • Ağızda bıraktığı tat.

Sarma sigara için en iyi tütün arayışında damak zevkinize uygun içim sertliğinde, boğaz yakmayan ve kokusu rahatsız etmeyen tütünleri tercih etmelisiniz. 

Açık Tütün Fiyatları

Açık tütün fiyatları 2024 yılı itibari ile 75 TL’den başlayan fiyatlandırmalar ile satışa sunulmaktadır. Tütünlerin kalitesi, içim sertliği gibi hususlara göre fiyatları değişmektedir. En kaliteli ve boğaz yakmayan tütünler doğal ortamında yetişen tütünlerdir.

2024 yılı açık tütün fiyatları incelemesinde 650 TL’ye kadar tütün bulabilirsiniz. Tütünün yetiştiği yer de fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır.

Marlboro tütünü kaç TL?

Ülkemizde bir ithal ürünü olan Marlboro tütünü muhafazalı bir poşette tüketime hazır bir şekilde size gelmektedir. 1 KG Marlboro tütünü yaklaşık 4.000 TL’ye denk gelmektedir.

50 gr tütün ne kadar gider?

Paket grami 50 olan sarma tütünlerin günde 1 paketin yarısından bir kaç tane daha fazla içiliyor tekel tütünü gibi çok içirmiyor kendisini.

1 kg Adıyaman tütünü ne kadar?

1 kg Adıyaman tütünün fiyatı, tütünün kalitesine, kesimine ve kıvamına göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak, 1 kg Adıyaman tütünün fiyatı 100 TL ile 200 TL arasındadır.

Kaliteli Adıyaman tütünün fiyatı 100 TL ile 150 TL arasındadır. Bu tütünler, genellikle orta veya ince kıyımdır ve doğal bir aromaya sahiptir.

1 adet sigarada kaç gram tütün var?

1 adet sigarada kaç gram tütün var sorusunun cevabı, sigaranın boyutuna ve kesimine göre değişmektedir. Genel olarak, 1 adet kısa sigarada 0,8 gram, 1 adet uzun sigarada ise 1,2 gram tütün bulunmaktadır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥