Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ylang ylang yağı, Cananga ağacının çiçeklerinden elde edildiği bilinmektedir. Birçok bitki özünden elde edilen yağların arasında en popüleri olan ylang ylang yağının birçok faydası vardır ve birçok işimize yaramaktadır. Ylang ylang yağı, cilt, saç, ağrı, psikoloji, sağlık gibi alanlarda etki göstermektedir. Hayatımızda ylang ylang yağının ne işe yaradığını ve ne olduğunu merak ediyorsanız yazımızı sizler için sıraladık. Hadi gelin birlikte bakalım.

Ylang Ylang Yağı Cilde Faydaları

Cananga Odorata adlı ağacın çiçeklerinden elde edilen ylang ylang yağı son zamanlar da ismini duyurmayı başardı. Fransız bilim insanları tarafından faydaları keşfedilen ylang ylang yağının birçok alanda olduğu gibi cilde faydaları vardır. Ylang ylang yağının, anti bakteriyel, antiseboreik, antiseptik ve antienflamatuar özellikleri sayesinde cildin görünümünü iyileştirmede çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde, sivilcelerin ve aknelerin temizlenmesinde yardımcı olmaktadır. Yaşlanma ya da tahriş sebebiyle ciltte oluşan sorunların belirtilerini önlemede yardımcı olmaktadır. Ayrıca cilt kanseri ve melamon hücrelerinin gelişimiyle mücadele konusunda oldukça başarılıdır. Saç dökülmesi ve kepeklenmeyi önlemede yardımcı olarak kullanılmaktadır. Saç derisinde, yanak da ya da kaş da oluşan egzama tedavisinde de kullanılmaktadır.

Ylang Ylang Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır

Partnerinize sürpriz yapıp onunla mükemmel bir gece geçirmek istiyorsanız, seksi kokular ve bitkisel yağlar ile ona masaj yapın. Gecenizi güzelleştirecek birçok unsur var. Müzik çalmak, kırmızı renkleri kullanmak, kulağına seksi cümlelerle fısıldamak, birlikte sıcak bir duş almak ve tabii en önemlisi güzel kokulu ve cinsellik gücünü harekete geçirecek ylang ylang esans yağı ile masaj yapmak.

 • Öncelikle partnerinizin kıyafetlerini yavaşça ve nazikçe hoş hareketlerle çıkarın. Yatağa yüz üstü uzamasını söyleyin. Elinize bir miktar ylang ylang yağını dökün. Önce vücudun en hassas yerleri olan dirseklerinin ve dizlerinin iç kısımlarına masaj yapın. Daha sonra vücudunda gezinirken ufak aşk dokunuşları ile aklını alabilirsiniz. Ylang ylang yağının ve mumunun hoş ve egzotik kokusu sayesinde afrodizyak etkiye sahip olması ile cinsel isteği arttırdığı bilinmektedir.

Yalng Ylang Yağı Kokusu

Ylang ylang yağı, genellikle masaj yağı, kolonya, şampuan, parfüm, sabun gibi pek çok ürünlerde kullanılmaktadır. Egzotik bir kokusu vardır. Hoş ve egzotik kokusu sayesinde afrodizyak etkiye sahip olduğundan dolayı cinsel isteği arttırmaktadır. Oldukça hoş bir kokuya sahip bu çiçeklerden saç ve cilt bakımında da fayda sağlanır. Fazlasıyla değerli olan bu çiçek parfüm için de kullanılmaktadır.

 • Narin özlere sahip olan bu çiçeklerin baharat ve tatlımsı bir kokusu vardır. Pek çok losyon ve parfüm gibi kozmetik ürünlerin kokularına hammadde olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre erkek parfümlerinde daha sık kullanılan yalng yalng yağı içini heyecan verici bir etkiye sahiptir.

Saçına Ylang Ylang Yağı Kullananlar

Ylang ylang yağı, saç bakımında da oldukça popülerdir. Besleyici özelliği ile saç yıpranmalarına ve kırıklarına çok iyi gelmektedir. Ayrıca kepeklenme problemini de en aza indirmektedir. İçerdiği mineral ve vitaminler sayesinde saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca saça canlılık ve parlaklık katmaktadır. Ylang ylang yağını kullanan kişilerin yorumlarını sizler için derledik.

 • Şimdiye kadar ylang ylang yağını saçı için kullananların hemen hemen hepsi olumlu sonuç almıştır. Ancak ylang ylang yağını satın alırken emin olduğunuz güvenilir yerlerden almaya dikkat edin. Aksi takdir de sahte ürünlere denk gelebilirsiniz.
Saçına Ylang Ylang Yağı Kullananlar

Ylang Ylang Yağı Ne İçin Kullanılır

Son zamanların popüler bitki yağlarından olan ylang ylang yağının her alanda bizlere faydası vardır. Ylang ylang yağının kullanılan alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ylang ylang yağı, kadınların regl dönemlerinde karın ağrısını, kasılmaları stres ve gerginliği azalmaktadır.
 • Cilde uygulandığında afrodizyak özelliği sayesinde enerji vermektedir.
 • Ylang ylang yağının saça da pek çok faydası vardır. Sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlamaktadır.
 • Sakinleştirici özelliği ile panik, endişe, şok, stres gibi durumlarda etkilidir. Ruhsal nedenlerden oluşan bozukluklara çok iyi gelmektedir.
 • Saçlarda kırıklıklara, yıpranmışlara iyi geldiği gibi kepek oluşumunu da engellemektedir.
 • Ciltteki sebum oranını dengelediği için ciltteki akne ve sivilce gibi olumsuz etkileri yok etmektedir.
 • Sindirim sisteminin hızlanmasına yardımcı olduğundan dolayı zayıflamada etkili olmaktadır.
 • Mantar yaraları gibi farklı enfeksiyonlu yaralara iyi gelmektedir.
 • Farklı kalp ve damar hastalıklarına fayda sağlamaktadır.
 • Araba yolculuklarında mide bulantısı gibi sorunlara iyi gelmektedir.
 • Bağırsak enfeksiyonlarına karşı kullanılmaktadır.
 • Yüksek tansiyon sorunu yaşayan kişilere iyi gelmektedir.
 • Kan dolaşımını hızlandırmaktadır.
 • Egzama, akne ve sivilce gibi farklı cilt sağlığı sorunlarına iyi gelmektedir.

Ylang Ylang Yağı Ciltte Nasıl Kullanılır

Ylang ylang yağı, aşırı yağlı ciltler için daha etkili bir yağdır. Ciltteki sivilce ve akne gibi olumsuz etkileri en aza indirerek cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden ylang ylang yağı cildi yağlı kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Yağlı cilt tiplerinde olan sebum üretimini dengelediği için normal seviyede tutmaktadır. Bu sayede sivilce ve akne problemini ortadan kaldırır ve cilde sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlamaktadır.

 • Cilt bakımında kullanırken nemlendirici yağlar ile karıştırarak cildinize uyguladığınızda daha parlak, bakımlı, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlarsınız. Nemlendirici yağların ya da kullandığınız bir nemlendirici kremin içine bir iki damla ylang ylang yağı damlatabilirsiniz. Ylang ylang yağını doğrudan kullanmadan önce mutlaka test etmelisiniz. Çünkü tek başına kullandığınız zaman cildinizin tahriş olmasına ne de en olabilirsiniz. Cildinizin ufak bir bölgesinde test ettikten sonra herhangi bir kızarıklık ve yanma olmadıysa doğrudan kullanabilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Kullananlar

Sarı Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır

Amla Yağı Haftada Kaç Kez Kullanılır

Göbek Yağı Aldırma Fiyatları

1 Comment