Kimlik Kartına E-imza Nasıl Yüklenir

Kimlik kartına e-imza nasıl yüklenir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kimlik kartına e-imza yükleme nasıl yapılır ve e-imza kimlik ücreti işte detaylar.

Kimlik kartına e-imza nasıl yüklenir, nereden yüklenir gibi sorular kullanıcılar tarafından oldukça yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bildiğiniz üzere kimlik kartları tamamen çipli sisteme geçti. Yeni kimlik kartları ile artık pek çok işlemi kolayca yapabilmek mümkündür. Bu işlemlerden biri de kimlik kartına e-imza yüklemesi yaparak kullanmaktır. Yeni kimlik kartınıza e-imza yüklemek için şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

  • Kimlik kartına e-imza yükleme işlemi yapmak için nüfus müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor.
  • Nüfus müdürlüğünde yer alan nüfusmatik cihazına kimliğinizi yerleştirin.
  • Ardından ise ekrana yansıyan kişisel mesajın onaylanmasını bekleyin.
  • Ekrandaki seçenekler arasından e-imza seçeneğine dokunarak parmak izinizi okutun.

Bu adımları tamamladıktan sonra kimliğinize e-imzanız tanımlanmış olacaktır.

Kimlik Kartına E-imza Yükleme Nasıl Yapılır

Kimlik kartına e imza yükleme nasıl yapılır, nereden yapılır gibi sorular araştırılıyor. Yeni kimlik kartlarına artık pek çok hizmeti yükleyerek kullanmanız mümkündür. Bu hizmetlerin başında ise e-imza geliyor. Vatandaşlar e-imzalarını kendi yeni kimlik kartlarına yükleyerek kolayca kullanmaya başlayabilir. Bu yükleme işlemini sadece ilgili nüfus müdürlüklerinde yapabilirsiniz. En yakın nüfus müdürlüğüne giderek e-imza tanımlaması için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Nüfus müdürlüğünde yer alan nüfusmatik cihazlarına yeni kimlik kartınızı yerleştirin.
  • Kısa bir süre kişisel mesajın onay alması için bekleyin.
  • Sonraki adımda ise ekrandaki e-imza kısmına dokunarak parmak izinizi cihaza okutun.

Yeni kimlik kartına sadece bu yöntemle e-imza tanımlaması yapılabilir. Bunun yanı sıra alternatif bir tanımlama hizmeti bulunmamaktadır.

Kimlik Kartına E-imza Yükleme Nasıl Yapılır
Kimlik Kartına E-imza Yükleme Nasıl Yapılır

Yeni Kimlik Kartı Elektronik İmza Olarak Kullanılır Mı

Yeni kimlik kartı elektronik imza olarak kullanılır sorusuna direk evet diye yanıt vermek mümkündür. Tüm yeni kimlik kartı alan vatandaşlar artık e-imzalarını bu karta tanımlayarak kolayca kullanabilirler. E-imza tanımlama işlemleri ise sadece ilgili nüfus müdürlüklerinde yapılabiliyor. Bunun dışında hiç. Bir kurum ya da online işlem ile tanımlama işlemi gerçekleştirilemez. Tanımlama işleminizi başarı ile tamamladıktan sonra ilgili her yerde elektronik imzanızı kimliğiniz üzerinden kullanabilirsiniz.

E-imza Kimlik Ücreti

E-imza kimlik ücreti bulunmamaktadır. İlgili nüfus müdürlüklerini ziyaret ederek kimliğe e-imza tanımlama işlemini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Elektronik imzanız kimliğinize tanımlandıktan sonra gerekli tüm alanlarda güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri Komisyon Oranları

Ziraat Mobil E-ticaret Açma

Aras Kargo Takip TC Kimlik No ile

E devletten İsim Değiştirme

googlehaberler