Türkiye sınırları içerisinde yardım yapılmasında önemli rolleri üstlenen Kızılay bu çerçevede yurt dışında yapılan yardımlarda da ülkemizi temsil eden önemli bir kuruluştur. Bu kuruluşun yaptığı bir dizi yardımlar söz konusudur.

Türk Kızılay’ı misyonu doğrultusunda ülke içinde ve dışında gerekli olan yardımları yapıyor. Bu yardımlar kısaca şu şekilde,

 • Ülke çapında meydana gelen kaza ve afetlerde lojistik destek imkanı.
 • Kan ihtiyacı ile kan hizmetleri.
 • Uluslararası yardımlar yapar.
 • İhtiyaç Sahiplerine sosyal yardımlar yapar.
 • Uzman kadrolar ile sağlık hizmetleri verir.
 • İlk yardım eğitimleri düzenler.
 • Göç ve Mültecilere barınma, beslenme ve psikososyal hizmetler sunmaktadır.
 • Maden suyu satışı ile elde edilen gelirler sosyal yardımlarda kullanılır.
 • Çadır ve Tekstil üretim tesisi ile barınma ihtiyacı için üretim yapar.
 • Sosyal uyum yardımını ülkemize göç eden kişilere yapmaktadır. Kişi başı aylık 155 TL yardım söz konusudur.
 • Ülkemizde bulunan yabancıların yaşamsal olarak standardını yükseltmek için hazırlanmış nakit destek projesi.

Kızılay Yardım Kolisi

Kızılay’ın en çok yaptığı yardımlardan biri yardım kolisi dağıtımıdır. Özellikle yurt dışında afet gören insanlar ile ekonomik olarak kıtlık çeken ülkelere gıda yardımı ile gıda kolileri gönderilmektedir. Ülkemizde de yaşanan afetler sonrası Kızılay gıda ve diğer ihtiyaçlar için ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi dağıtır. Bu kolilerin dağıtılmasında da doğal afet gibi büyük badirelerin yaşanması gerekir.

Kızılay Yardım Kartı

Türkiye’ye göç eden insanlara nakdi yardım yapmak üzere verilmiş olan Kızılay yardım kartı iki farklı projede kullanılmaktadır. Birincisi ülkemize gelen yabancı uyruklu kişilerin uyum çalışmaları nedeniyle kişi başı 155 TL aylık ücret ödemesidir. İkincisi de yine ülkemize gelen yabancıların yaşam standartların yükseltmek için hazırlanan bir projeyi kapsar.

Kızılay 450 tl yardım başvurusu 2023 - e-devlet kızılay yardım başvurusu
Kızılay 450 tl yardım başvurusu

Kızılay 450 TL Yardım Başvurusu

Araştırma konularının içerisine giren Kızılay 450 TL yardımı ve yardım başvurusu gibi hususlar gerçek bilgiler değildir. Kızılay giyecek, yiyecek gibi gıda paket yardımları yapmasına karşın nakdi olarak yardım gerçekleştirmemektedir. Ancak kendi internet sitesi başta olmak üzere kredi kartı, havale yöntemi ve SMS yoluyla bağışlarınızı alma yoluna gider.

Kızılay Yardım Almak İstiyorum Yardım Başvuru Formu

Kızılay özellikle kendi internet sitesi üzerinden aylık düzenli bağış alınması için form tanzimi yapmanıza olanak sağlar. Ancak kişilerin yardım talepleri için böyle bir başvuru formu bulunmuyor. Bulunduğunuz bölgedeki Kızılay şubesine giderek yardım taleplerinizi iletmeniz söz konusu. Bu anlamda bünyesindeki yardım paketlerinden birini de bu sayede alabilme imkanınız olabilir.

Kızılay Yardım Başvurusu İletişim

Kızılay Genel Müdürlüğü Ataç-1 Sokak, No.32 Yenişehir Ankara olup telefon numarası da (312) 584 18 68’dir. Alo 168 kanalıyla ücretsiz çağrı merkezine ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca internet sitesi üzerinden Kızılay İletişim Formu’nu da doldurarak mesajınızı da iletmeniz mümkündür.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu

4 Milyon Aileye 7200 TL Yardım Başvurusu

Doğalgaz Yardımı Nasıl Yapılır

/ 5.

Share.

3 Comments

 1. YAŞARE USLU on

  Bana yardım. Ben çok zordayım. Borçum var ödeyemiyorum. Sizden ricanetsem bana yardım. Istiyorum. Telefon nimarası. 05332557288.