Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir ve peçeteden tıkanan klozet nasıl açılır, bilgilendiriyoruz. Alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde, gelin birlikte inceleyelim.

Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir birçok insanın merak ettiği sorulardan biri. Özel üretilmiş kimyasal açıcı çeşitleri klozet tıkanmaları için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Kimyasal açıcılar klozetin tıkanmasına sebep olan aşağıdaki maddeleri eriterek açılmasını sağlar:

  • Çocuk bezi
  • Tuvalet kağıdı
  • Hijyenik ped
  • Sigara izmariti

Klozete atılırsa bu maddeler tıkanmalara yol açar. Kimyasal toz açıcılar ise bu maddeleri eriterek giderin açılmasını sağlar. Kimyasal açıcı tozları kullanmak tehlikeli olduğu için kullanırken talimatlara uyulması gerekir.

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır Kadınlar Kulübü

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır Kadınlar Kulübü

Tıkanan klozet nasıl açılır kadınlar kulübü, kimyasal açıcılarla tuvaleti temizlediğinizde 1 gün süreyle tuvaleti kullanmamanız gerekir. Solumak da kişi için tehlikeli olacağından alana girilmemesi daha doğrudur. Klozet tıkanmalarına karşı siz de evde bir karışım hazırlayabilirsiniz. Tıkanan klozet nasıl açılır kadınlar için bu karışımları yapmak daha basittir.

Karışım için sirke ve karbonat kullanılır. Sıcak su ile birlikte 100 gr karbonatı ve 1 su bardak oranında sirkeyi klozete dökerek köpürmesini bekleyin. Köpürdükten sonra en faza 1.5 saat bekledikten sonra temizlik yapabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Peçeteden Tıkanan Klozet Nasıl Açılır

Eğer tuvaletiniz dışkı ile tıkandıysa karbonat ve sirke yöntemi kesin çözüm olacaktır. Peçeteden tıkanan klozet nasıl açılır, konusunda doğal çözüm olarak bu karışımı kullanabilirsiniz.

Organik maddelerin açılımı için karbonat ve sirke yeterlidir. Önemli olan karışımı döktükten sonra yeterli zaman beklemek ve sonra temizlemektir. Karbonat ve sirke karışımı organik maddeler için yeterlidir fakat sert cisimler için yeterli olmayabilir.

Daha sert ve organik olmayan cisimler için kimyasal karışımları kullanabilirsiniz.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır Evde

Klozete çocuk bezi kaçtığında tıkanması muhtemeldir. Klozet tıkanıklığı nasıl açılır evde, sorusunun cevabı için marketten aldığınız kimyasal açıcıları kullanabilirsiniz. Bazen sert cisimler için kimyasallar da işe yaramayabilir.

Bu durumda eldiven ya da pompa ile kendiniz müdahale etmeyi deneyebilirsiniz. Klozetin açılması için bir yol bulamıyorsanız tesisatçı çağırmanız en doğrusu olacaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması için klozetin içerisine hiçbir maddenin atılmaması gerekir. Çocukları klozetin çevresinden uzak tutmak bir diğer tedbir olarak uygundur.