Köpek Çip Fiyatı 2022

Köpek çip fiyatı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Evcil hayvan çip fiyatları ve köpeğe çip taktırmak fiyatı işte detaylar.

Köpek çip fiyatı 2022 itibari ile zorunlu hale gelen çip taktırma uygulamaları kapsamında 75 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Evcil hayvanlara çip taktırma işlemi ile birlikte evcil hayvana ait bilgiler ve sahip iletişimi gibi bilgiler çip üzerinden kolayca okunabilmektedir.

Çip taktırma zorunluluğu öncesinde 225 TL’den başlayan fiyatlar ile gerçekleştirilen çip taktırma işlemleri devlet zorunluluğu ile birlikte 3’te 1 fiyatına düşmüştür. Evcil hayvanlara çip takılmasıyla hayvanların sokağa terk edilme oranlarında da düşüş yaşanması bekleniyor. Evcil hayvanını terk ettiği belirlenen hayvan sahiplerine yaklaşık 2000 TL kadar ceza kesilmektedir.

Evcil Hayvan Çip Fiyatları

Evcil hayvan çip fiyatları, evcil hayvan çiplerinin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kedi, köpek ve gelinciklerde bulunması zorunlu hale getirilmiştir. Evcil hayvan çip fiyatlarında da zorunluluk kapsamında mevcut bir düşüş söz konusudur. Evcil hayvan çip fiyatları;

  • Kediye çip taktırma fiyatı: 160 TL.
  • Köpeğe çip taktırma fiyatı: 100 TL.
  • Gelinciğe çip taktırma fiyatı: 160 TL.
  • Diğer evcil hayvanlara çip taktırma fiyatı: 75 TL-200 TL.

Evcil hayvanlar için çip taktırma zorunluluğu sadece kedi, köpek ve gelincikler için geçerlidir. Bununla birlikte diğer evcil hayvan sahiplerinin de hayvanlarını korumak için mikro çip taktırması tavsiye edilmektedir.

Evcil Hayvan Çip Fiyatları
Evcil Hayvan Çip Fiyatları

Köpeğe Çip Taktırmak Fiyatı

Köpeğe çip taktırmak fiyatı itibari ile 75 TL’den başlamaktadır. Köpeklere çip taktırma zorunluluğuna uymayan evcil hayvan sahiplerinin tespit edilmesi halinde 10.000 TL’nin üzerinde maddi ceza uygulanmaktadır.

Köpeğe çip taktırma işlemi köpeğe ait ve köpeğin sahibine ilişkin bilgilerin kolayca öğrenilmesine imkan tanıyan bir işlemdir. Bu nedenle köpeklere çip taktırma işlemi onları ve diğer insanları korumak için gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Köpeklere çip taktırmamak 2022 yılı itibari ile cezalandırılmaktadır. Köpeğin çipi olmadığı tespit edilmesi halinde ilk etapta uyarı gerçekleştirilmekte ve uyarı sonrasında tekrar çipsiz köpek tespit edilirse maddi ceza yaptırımı uygulanmaktadır.

Kediye Çip Taktırmak Fiyatı
Kediye Çip Taktırmak Fiyatı

Kediye Çip Taktırmak Fiyatı

Kediye çip taktırmak fiyatı 160 TL olarak özel veteriner klinikleri tarafından beyan edilmektedir. Hayvanlara takılan mikroçipler hayvanlar için hiçbir zarar teşkil etmemektedir. Aksine olası kaybolma ve terk edilme durumlarında hayvanlara ve sahiplerine dair bilgi tespiti için oldukça faydalı bir uygulamadır.

Kediler için çip taktırma uygulaması 2022 yılı sonuna kadar tamamlanmalıdır. 2022 yılı sonrasında kedilerine çip taktırmayan evcil hayvan sahipleri tespit edilmesi halinde maddi yaptırım ile karşılaşacaktır. Kurallara göre ilk tespitte uyarı yapılması sonrasında ikinci tespitte 10.000 TL’yi aşkın bir maddi yaptırım uygulanmaktadır.

Köpeklere Çip Nasıl Takılır

Pomeranian Boo Köpek Özellikleri

Köpek Cinsleri isimleri

Tavşan Fiyatları

Cane corso özellikleri

googlehaberler