Luna Coin Yorum Son Dakika – Terra Delist Edildi mi?

Luna Coin Yorum hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Luna Coin Yorum Neden Düşüyor ve Terra Delist Edildi mi işte detayları.

ABD tarafından enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından kripto para borsasında dalgalanma yaşandı. BTC başta olmak üzere pek çok kripto paranın düşüş yaşadığı görüldü. UST ve Luna ise tarihini en düşük seviyelerini gördü. UST, Terra Luna ağının stabil coini olarak görev yapıyordu. Bu coin’in %50’den fazla değer kaybetmesinin ardından 1 dolara sabitlenmesi için çok sayıda BTC ve AVAX satışı yapıldı. Bu durum BTC başta olmak üzere çok sayda altcoini de kötü etkiledi ve piyasada neredeyse tüm veriler kırmızı görüldü.

Luna ise tarihinin en düşük seviyelerine geriledi ve 1 doların altına düştü. Binance, Gate.io ve diğer borsalardan kısa süreliğine işlem kısıtlaması yapıldı. Luna işlemleri kapatılırken delist olup olmayacağı da merak konusu oldu. Luna coin yorum son dakika gelişmelerinde, şu andaki yaşanan değer kaybından ve sürekli olarak Luna arzının artıyor olmasından bahsediliyor.

Hangi Coin Alınır?

Coin yorum neden düşüyor

Luna Coin Yorum Neden Düşüyor?

Luna coin yorum neden düşüyor sorusu, en çok merak edilen ve araştırılan sorular arasında yer aldı. Bunun nedeni Luna düşüşü ile birlikte BTC ve diğer kripto paraların kötü etkilenmesi oldu. Özellikle Avax ve Sol para birimlerde %20’lerden fazla düşüş yaşanması, piyasanın çöküşe gittiği korkusunu yarattı.

Luna Coin’in fiyatının düşmesinin en büyük nedeni, Terra Luna ağının stabil coini olan UST’in değer kaybı yaşamasıdır. UST’nin değer kaybı yaşamasının nedeni ise gelen talebi karşılayacak kadar arzın olmamasıdır. BTC düşüş dönemlerinde stabil coinlere olan ilgi artar ve yatırımcılar dolar endeksli olan UST, USDT gibi coinleri satın alarak yatırımlarını garantiye almak ister. FED ve ABD merkez banaksı tarafından yapılan açıklamalardan sonra BTC’de düşüş yaşanması, Terra yatırıcılarının UST alımlarına yönelmesine neden oldu. Hatta pek çok kaynakta UST talebinde patlama yaşadığı belirtiliyor.

Artan bu talebi karşılamayan UST ise %50’den fazla değer kaybetti. Bunun ardından Terra yöneticileri devreye girerek UST’yi tekrara 1 dolara sabitleyebilmek için 750 milyon dolarlık BTC satışı yaptı. Bu satışın ardından hem BTC hem de diğer altcoinlerde ciddi değer kaybı yaşandı.

UST için atılan bu adımla birlikte Luna 120 dolar değerinden bir anda 3 dolara kadar geriledi ve gerilemeye devam etti. 1 doların altına kadar gerileyen fiyatı nedeniyle %99 oranında düşüş yaşandı ve bunun sonucunda Binance ve Gate.io başta olmak üzere pek çok borsada geçici süreliğine Luna alım satımı kapatıldı.

Luna Coin Yükselir Mi?

Luna Coin değerinin artması için 750 milyon değerinde BTC ve 12 milyon dolar değerinde Avax satışı yapıldı. Bu satışlara rağmen Luna değer kazanmayınca ve 1 doların çok çok altına düşünce, arzı arttırılmaya başlandı. Sürekli şekilde basılan coin miktarı 6 trilyondan fazla olarak işlem görüyor. Coin basımı yapılması, fiyat oynaklığına da neden oluyor.

Luna Coin yükselir mi sorusuna uzmanlar tarafından, kısa vadede yükseliş gerçekleşmeyeceği yönünde açıklama yapılıyor. 120 doları tekrar görmesinin mucize olduğunu düşünen uzmanalar, bunun nedenini Luna arzının çok fazla artırılmasına bağlıyor.

Luna Coin Geleceği

Luna coin geleceği için piyasada farklı görüşler mevcut. Bazı uzmanlar piyasadan delist edileceğini savunurken bazıları da çok sağlam bir proje olduğunu ve bu kötü günlerin mutlaka geçeceğini savunuyor. Borsalarda Luna işleminin durdurulmasını ardından delist edileceği yönünde haberlerine çıkması, Luna’nın geleceğinin tehlikeye girmesine neden olabilir ve çok sayıda yatırımcının Luna’yı terk etmesiyle sonuçlanabilir.

Başka bir taraftan ise Luna Solana, Avax, BNB ve ETH blok zincirleriyle entegre bir şekilde çalışan oldukça sağlam bir proje olarak da görülüyor. Bu nedenle delist olması bazı uzmanlar tarafından mümkün görülmüyor. Kısa süreli olarak işleme kapatılmasını ardından tekrar değerini kazanacağı ve UST değerinin 1 dolara sabitlenmesiyle birlikte, ilerleyen dönemlerde yeniden yükselen fiyat grafiğine kavuşacağı düşünülüyor.

Coin Delist Olursa Ne Olur?

Kripto Para Dolandırıcılığı Nereye Şikayet Edilir

Kripto Para Mağdurları 2022

Kredi Çekip Kripto Para Almak Cezası 2022

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥