Kripto Para Mağdurları 2022

Kripto Para Mağdurları ne yapmalı ve mağdur olmamak için yapılması gerekenler neler detaylı bilgilendiriyoruz. Kripto Para da Para Kaybedenler kimler işte detayları.

Son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen yatırım araçlarından birisi kripto paradır. Kripto para yani sanal para üzerinden birçok kişi mağdur edilmektedir. Dolandırıcıların yeni hedefi olan kripto para borsalarında çeşitli yöntemlerle birçok kişi mağdur edilmektedir. En yaygın olan dolandırma yöntemleri ise şu şekildedir; sahte web siteleri ve uygulamalar, güvenilir olmayan paylaşımlar, mailler ve saadet zincirleridir. Özellikle saadet zincirleri adı altında birçok kişi dolandırılmıştır.

Günümüzde kolay para kazanmak için birçok kişi farklı yollara başvurmaktadır. Dolandırıcılar kripto para piyasasını net bilmeyen kişileri ise tuzaklarına düşürmektedir. Ülkemizde ve dünyada teknoloji ilerledikçe dolandırıcılar da artış göstermektedir. Ülkemizde kolay para kazanma ümidiyle kripto paradan daha fazla kazanmaya çalışan birçok kişi maalesef mağdur olmuştur. Kripto para mağdurlarının ne yapacaklarına gelin birlikte bakalım.

Kripto Para Mağdurları Ne Yapmalı

Kripto para borsası oldukça riskli bir piyasadır. Kar oranı olduğu gibi zarar oranı da bulunmaktadır. Birçok kişi kolay para kazanmak ümidiyle zarar oranını düşünmeden bu piyasaya adım atmaktadır. Kripto para piyasasında anlık değişen grafikler ve sistemler vardır. Grafikleri iyi okumanız gerekir. Başkalarından görüş desteği alsanız bile kendiniz grafikleri yorumlamalısınız. Piyasayı iyi bilmediğiniz sürece maalesef kaybeden tarafta olursunuz.

  • Kripto para piyasasında dolandırıldığınızı düşünüyorsanız hemen adliyeye ya da polise giderek dilekçe yazmanız gerekir.
  • Kripto para piyasasında gittikçe yatırımlarınız düşüyor ve zarar oranınız yüksekse yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Hangi Coin Alınır?

Kripto Para Mağdurları Ne Yapmalı

Kripto Para da Para Kaybedenler

Kripto para piyasası birçok kişiyi sevindirdiği gibi birçok kişiyi de üzmüştür. Kripto parada yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar ve adımlar bulunmaktadır. Kripto para piyasasında mağdur olmamanız için birkaç tavsiyeyi yazımızda ele aldık.

  • Kripto para piyasasını girmeden önce iyi anlamda öğrenmeniz gerekir. Formasyonlarını, grafik analizlerini iyice öğrenin.
  • İlk yatırımlarınız küçük miktarlarda olsun. Piyasayı daha iyi tanıyın ve zarar ettiğiniz zaman kaybedecek veya üzülecek bir durumun olmaz. Sadece piyasayı daha yakından tanırsınız.
  • Asla ihtiyacınız olan parayı kripto paraya yatırmayın. Kenarda duran ve ihtiyacınızın olmadığı paralarla yatırım yapın.
  • Çok fazla para kazanmak için beklemeyin. Hedefinizi gördüğünüz an geri çekilin belki daha fazla kazanırım ümidiyle beklemeyin.
  • Mantıkla, kararlı bir şekilde hareket edin.
  • Güvenmediğiniz kripto para borsalarına yatırım yapmayın, projelerini bilmediğiniz şirketlere yatırım yapmayın.

Kripto Para İntiharı

Kripto para piyasasında kazanan kişilerden daha çok kaybeden kişiler bulunmaktadır. Kripto para piyasasına evini, arabasını ve tüm mal varlığını yatıran insanların çoğu hüsranla karşı karşıya kalmaktadır. Kısa bir sürede zengin olmak, çok para kazanmak herkesin hayalidir. Ama kısa bir sürede zengin olmak gibi bir şansınız yoktur. Kripto para piyasasına giren birçok kişi çevresinden duyduğunu ve yüksek kar elde edildiğini söylemektedir. Bunu duyan çoğu kişi bütün mal varlığını kripto para borsasına yatırmakta ve maalesef kaybetmektedir.

Tüm mal varlığını kaybeden ve kredi çekerek bu piyasaya giren birçok kişi zarar ettiği zaman bunalıma girmekte hatta intihar etmektedir. Maalesef ülkemizde birçok kişi kripto para piyasasında karşılaştığı zarar oranı yüzünden intihar etmiştir. Bu yüzden çevrenizden duyduğunuz bilgilerle kısa sürede çok fazla para kazanacağınızı düşünmeyin. Kripto para piyasasına girmek istiyorsanız iyi analizlerde bulunun ve düşük miktarlarda piyasayı tanıyın. Piyasayı tanıdıktan sonra ihtiyacınız olmayan kısaca köşedeki paralarınızla bu piyasaya girmenizi tavsiye ediyoruz.

Yatırım tavsiyesi olmadığını sadece kripto para piyasasının değişken bir yapıya sahip olduğunu bu piyasaya girerken tüm riskleri ele alarak kontrollü bir şekilde yatırım yapmanızı önemle rica ediyoruz.

Bitcoin ve Alt Coinler Neden Çakıldı? Düşüş Devam Edecek Mi?

Binance Delist Edilecek Coinler 2022

En Ucuz Coinler 2022 – Binance Geleceği Olan Ucuz Coin Listesi

Bol Sıfırlı Coinler 2022 – Piyasaya Girecek Altcoin Listesi

Binance Yeni Girecek Coinler 2022 – Sıcak Duyuru

googlehaberler